Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Autoprezentacja
#11
No ja sobie odpuściłam ostatni post, taki potok słów mnie przeraża.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#12
Odniosę się tylko do początku wypowiedzi, sorry ale reszty nie doczytałam ale ja też miałam robiony rezonans na własną rękę i co z tego jak opis radiologa nie zgadzał się z obrazem mri. Sorry tak to wygląda jak źle trafisz.
Odpowiedz
#13
Ja na wizytę do neurologa czekałam 3 tygodnie na fundusz,od razu dostałam skierowanie do szpitala. W szpitalu dostałam termin za 2 tygodniu tylko dlatego że rezonans magnetyczny był zepsuty. W szpitalu na drugi dzień zrobili mi rezonans ,a na drugi dzień z kontrastem. Aby na 100%stwierdzić SM badanie płynu rdzeniowi kręgowego. Na 4dobę w szpitalu dostałam diagnozę PPSM. Dlatego najlepiej trafić do szpitala,wszystkie badania zrobią bez czekania kilka miesięcy.
Odpowiedz
#14
     Ok.sorry za pisanie ciurkiem i smutko-żal pomieszany ze strachem to powodowały.
    Ja obawiam się jednak że nie przyjmą mnie do szpitala. Na razie Umówiony jestem do rodzinnej, zobaczymy co powie,udo zdrętwiałe jest już od prawie miesiąca inne objawy nie występują. Nieprawdą jest że lekarz rodzinny nie może wystawić skierowanie na mri głowy. Wystarczy tylko wskazanie-np.SM w rodzinie +objawy. Poproszę ją o skierowanie, bo mam też opcję zrobienia mri bez kolejki ale potrzebuje skierowania.
       Ewentualnie wtedy pójdę prywatnie do neurologa, jeśli mri nic nie pokaże.
       Na razie staram się o tym nie myśleć bo to i tak nic nie da. Jednak w wielu wątkach i wielu waszych historiach pojawia się właśnie wątek późnej diagnozy. A właściwe biurokratyczne wymagania dostania się na program lekowy.
         Potwierdzanie rzutów itd.w praktyce jest tak ze x rzutów przebiega naturalnie,bez ochrony sterydami i wdrozenia leczenia. To tu tkwi moim zdaniem błąd systemu.
          Zwłaszcza kiedy manifestacja choroby jest delikatna albo niespecyficzna. W czasie remisji objawy znikają. I tak na prawdę można uznać, że miało się gorszy okres. 
          Mija kolejne xmiesiecy ,lat nagle jest bum i tracimy wzrok, i wtedy dopiero zaczyna się szukanie przyczyny, bo jak widać zdrętwiała noga od miesiąca, nie jest niczym groźnym ?.  Stawiam że spora część z was, zmarnowała sporo swojego zdrowia właśnie przez niefrasobliwość lekarzy i tego jak trzęsą się na skierowania na badania. Niestety ten system, skonstruowany jest tak że aby coś od niego dostać, trzeba sobie to wręcz wyrwać. Trzeba też mieć dużo samozaparcia i czasu.


Darmowa służba zdrowia Uśmiech

         Jeszcze rozmawiałem z panią ortopeda(mama kolegi) mówiła że to dolegliwości, jak najbardziej mogą być spowodowane kręgosłupem, nieprawidłowościami ortopedycznymi,bardzo wiele z nich daje objawy bez-bólowe. Z jej punktu widzenia poza mri, powinno zbadać mi się przewodnictwo nerwowe,bo jesli mri bedzie czyste,to wlasnie ortopeda wezmie mnie w obroty,po wykluczeniu chorób układu krążenia, Najfajniejsze jest to że z tymi terminami do specjalistów To ja to chyba diagnozować będę do emerytury.albo umre jako zdrowy
Odpowiedz
#15
Nikt nie pisał ze lekarz rodzinny nie moze wystawic skierownia. Mozesz zrobic sam na wlasna reke bez skierownia a mozesz poprosic o nie. Potwierdzenie rzutow? Hmmm. Mi diagnoze postawili bo mialam rzut i polozyli mnie do szpitala i zaczeli robic badania. Ja tam robilam sobie rezonans na wlasna reke bo mnie martwily objawy i moj neurolog do ktorego chodze od kilku lat jak zobaczyl wynik od razu kazal isc do szpitala na dodatkowe badania. Kazdy ma rozne doswiadczenia z nasza sluzba zdrowia. Ja nie spotkalam sie z tym zeby mi moj lekarz odmowil wystawienia skierowni. Tak czy siak czeka cie pozniej wizyta u neurologa.Kwestia na jakiego trafisz. Czy ma doswiadczenie z SM.
Najlepiej isc do takiego ktory pracuje w szpitalu w ktorym maja program lekowy. Bez ochrony sterydami? Nie rozumiem. Pozne diagnozy czesto sa spowodowane tym ze olewa sie cos co dolega. Ja olalam bo nie wiedzialam ze lekki bol oka ktory mi leczyla oku mascia ze sterydem to moze byc pznw i wstep do SM. Nie kazdy od razu jak cos dolega sie interesuje tym pod katem ze to moze byc cos powaznego.
Odpowiedz
#16
Anka, to ja pisałam o tym, że lekarz rodzinny nie może wystawić skierowania na rezonans.
Obciążony83ZS, przed chwilą zadzwoniłam na infolinię NFZ, żeby upewnić się czy nie wprowadzam Cię w błąd tą informacją. Jest tak, jak napisałam wcześniej - lekarz rodzinny nie ma takich uprawnień. Nawet w przypadku objawów, które mogą wskazywać na stwardnienie rozsiane i występowana choroby w rodzinie. Lekarz rodzinny może w takiej sytuacji np. wystawić skierowanie do neurologa, który pokieruje dalszą diagnostyką lub do szpitala.
Odpowiedz
#17
(26-11-2018, 13:48)Monika napisał(a): Anka, to ja pisałam o tym, że lekarz rodzinny nie może wystawić skierowania na rezonans.
Obciążony83ZS, przed chwilą zadzwoniłam na infolinię NFZ, żeby upewnić się czy nie wprowadzam Cię w błąd tą informacją. Jest tak, jak napisałam wcześniej - lekarz rodzinny nie ma takich uprawnień. Nawet w przypadku objawów, które mogą wskazywać na stwardnienie rozsiane i występowana choroby w rodzinie. Lekarz rodzinny może w takiej sytuacji np. wystawić skierowanie do neurologa, który pokieruje dalszą diagnostyką lub do szpitala.

Ok. Pominelam widocznie ta informacje. Milo ze zadzwonilas i sie dowiedzialas.
Odpowiedz
#18
Właśnie odebrałem wyniki badań krwi. Zasadniczo wszystko w normie poza poziomami leukocytów,i podwyzszonym minimalnie CRP.
          Niestety jako załącznik nie wchodzą , pokazuje że za duże są pliki. Zdjecie robione telefonem. Dziwne. 
            Te parametry sa podwyzszone:
#CRP-5,62(normaO-5)
#Leukocyty-16.23(norma4.23-9.07)
#Neutrofile-11.65(norma2-7)
#Enzymofile-0.82(norma00.2-0.5)
            Ten jest obnizony:
#Limfocyty-16.9(norma20-40). 
             W zasadzie większość tych parametrów,świadczy ze coś się dzieje w moim organizmie,a moj uklad immunologiczny jest mniej sprawny niż powinien być.(niskie limfocyty).
             Pozostałe parametry mogą wskazywać masę różnych schorzeń,łacznie z zawałem,infekcja,stresem,aids,pasożytem,grzybicą a nawet zmeczeniem. Niestety tez moga wskazywac na choroby autoimmunologiczne,takie jak SM czy toczeń(w koncu tez stan zapalny). Nowotwory(zwlaszcza ukł.krwiotworczego,ale nie tylko).
          Rano muszę być w przychodni, i uda mi się dostać do mojej rodzinnej, pokażę jej te wyniki zapytam co sądzi, ale przede wszystkim Potrzebuję zwolnienia lekarskiego żeby nie stracić ubezpieczenia PUP. Zwłaszcza że Cały dzień polowałem wczoraj na specjalistów. I UPOLOWAŁEM neurologa(to chyba cud)na3grudnia,okuliste na15stycznia,gdzie z grubsza mowiac terminy sa miedzy marcem a wrzesniem.
          Moze uzna, że przydałoby się kolejne badania jak na przykładEKG,usg brzucha,mocz?albo konsultacje kolejną z nast.specjalista.moze zgodzi się ze mna ze w2tyg.na oddziale zrobię tyle badan co ambulatoryjnie do emerytury,zobaczymy ale na to L4 to bardzo licze.
           Dzieki za info odnosnie RM.w2009rskierowala mnie rodzinna na RM.(ta u której będę jutro). Albo zmieniły się od tamtego czasu przepisy, albo wpływ na to ma fakt ,że jest kierownikiem przychodni, ponadto jest pediatrą.Jako ,ze neurolog we wtorek już, to raczej od niego dostanę skierowanie na RM głowy. Chciałbym też aby zobrazowano przepływy żylne i tętnicze w moim mózgu.oraz przeplywy w udzie-one tez moga powodowac dretwienie. 
        Chciałbym też zapytać was. O szczegóły RM dla diagnozy SM,CIS.zmiany monitoruje sie tez w rdzeniu kregowym. RM dzieli go na kklka części-a chyba nie wszystkie odcinki sprawdza sie w SM. Chcialbym razem z glowa zrobic tą część rdzenia- bardzo pomogłoby mi czyjeś skierowanie z dokładną nazwę badania.
         Odnośnie rezonansu termin na NFZ to marzec, a prywatnie pani powiedziała że mogę zapłacić(620z kontrastem)  i wskakiwać za dwie godziny moc1.5T. Szok. RM w szpitalu klinicznym,godzina11rano-co tylko potwierdza mit darmowego leczenia. Naszczescie mając skierowanie,kanałami uda mi sie zrobic je w przeciagu tygodnia,na NFZ.moc1.5T. Z tego co czytalem to min moc ktora cokolwiek pokaże? Niestety tylko na taki zdołam się wcisnąć.a byc moze nawet uda sid zrobić coś extra(poza skierowaniem.  Np. sprawy laryngologiczne. 
     W nocy też zauważyłem u siebie niepokojący objaw. Kilka razy w ciągu nocy się budzę nie wiedziałem dlaczego. Wczoraj nie mogłem zasnąć postanowiłem jednak,ze poleze poczekam na sen.w ciagu 3-4godzin leżąc na boku. Doświadczyłem uczucia jakby prądu i mocny  mimowolny ruch nogami z jednoczesnym rozprostowaniem kręgosłupa,w te3-4h mialem2takie"strzały".
          Ja przypuszczam że to właśnie budzi mnie w nocy. W dzień nie czuję nic takiego. Warto chyba o tym powiedzieć lekarzowi?
Macie tak?
            Jeszcze słówko odnośnie wyników krwi. Za dwa trzy tygodnie powinny one zostać powtórzone aby zobaczyć czy stan zapalny ustąpił, bo wyniki te mogą być spowodowane na przykład infekcja gardła,zwlaszcza ze normy nie sa przekroczone "znacznie".
         Dzieki wszyskim za informacje
(Zwłaszcza tą prywatną odnośnie L4). Dam znac co i jak. Życzę zdrowka i miłego popołudnia.
Odpowiedz
#19
Tyle myslisz ze nie spisz.
Odpowiedz
#20
Rany człowieku, ciężko się czyta takie długie posty, powodzenia w dalszej diagnostyceUśmiech


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości