Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czesc Wszystkim
#1
Witam
Jestem Adam mam 29lat we wrzesniu zdiagnozowano u mnie Stwardnienie, zaczelo sie od mrowienia stóp pozniej do kolan i do pasa, az po miesiacu rankiem gdy wstawanie z lozka sprawialo mi problemy bo nogi mialem zdretwiałe zglosilem sie do szpitala.
10 dni w szpitalu, MRT, tomografia, 5dni kroplowka z Kortizolem i wychodze z diagnoza ale moge juz normalnie chodzic. Jest kilka zmian w rdzeniu i w mozgu
Teraz jest listopad i mam chyba drugi rzut bo mam zdretwiały kregoslup i brzuch i do tego mrowienie, sam sobie chyba to wywolalem bo w weekend bylem w PL i zrobilem 2000km, bylem wykonczony fizycznie i sie zaczelo, musze sie bardziej oszczedzac.
Od miesiaca biore co drugi dzien zastrzyki z Betaferonem, zadnych skutkow ubocznych. Na poczatku nie chcialem zastrzykow bo nie lubie igieł ale moj neurolog przepisal mi Betaferon, mam automat do iniekcji takze nic nie czuc.
Pierwsze objawy byly okolo 1,5 roku temu tj.: mrowienie stop, lewa strona klatki piersiowej, takie punktowe nerwobole w glowie. Lekarz w PL i DE oczywiscie zignorowali te objawy i przepisali mi leki na nerwice. Na codzien mieszkam i pracuje w Niemczech.
Mam kochana Żone i 6 miesiecznego cudownego synka :-) Dzieki nim daje rade
ale mam tez czasami depresyjne dni... bo sie boje poprostu ze choroba mnie położy :-(
Odpowiedz
#2
cześć, witaj na forumUśmiech masz pytania to pytaj śmiałoUśmiech, czasem zdarzają nam się takie pogorszenia, ale jeśli jest to zupełnie nowy objaw, lub coś się bardzo nasila i Cię mocno niepokoi, odwiedź swojego neuro.
Odpowiedz
#3
Bylem właśnie u neuro i mi dal skierowanie do szpitala na 3 dni zeby mnie kortizolem podleczyli, właśnie się pakuje...
Powiedział że moglby mi dac tabletki ale woli jak dostane kroplowke. 
Takze lipa, bardzo bardzo niechętnie ide do szpitala...
Odpowiedz
#4
No mus to mus, zdrowiejOczko
Odpowiedz
#5
Hej witaj na forum. Takie depresyjne dni to ma chyba każdy. Wystarczy gorsza pogoda i człowiek ma od razu inne myślenie. Przynajmniej tak jest w moim przypadku Oczko Głową do góry i musisz być silny dla Synka
Umysł przypomina żyzny ogród, którym trzeba się codziennie zajmować, aby kwitł. - A. de Mello
Odpowiedz
#6
hej Uśmiech
Odpowiedz
#7
Hej,

jeżeli coś by się takiego (rzut) zdarzyło w ciągu najbliższych kilku/nastu miesięcy, porozmawiaj z lekarzem o zmianie leku.

Witamy na forum Oczko
Odpowiedz
#8
Czesc,

Witaj na forum. Znajdziesz tutaj bardzo duzo przydatnych informacji i madrych ludzi sluzacych rada Uśmiech
Odpowiedz
#9
Dziekuje za dobre słowo
Właśnie leze juz w szpitalu, podobno 3 dni kroplowka z kortizonem i na ten czas kazali odstawic betaferon
Pierwszy rzut choroby pokazal sie tak dziwnie bo ubralem za ciasne buty i wtedy się wszystko zaczelo... mrowienie stóp itd.
Teraz drugi rzut za duzo czasu za kierownicą i przemęczenie.
Widze ze musze sie oszczędzać bo rzuty beda sie pojawiac.
Jestem dopiero 2 miesiące po diagnozie i nie moge siępozbierac, ciągłe pytania dlaczego ja? Mam bardzo wielkie oparcie w mojej żonie ale ja jako mężczyzna chce dawac oparcie i zapewnic przyszlosc mojej rodzinie a tego sie boję ze SM mi to uniemozliwi
Odpowiedz
#10
Nie ma się co martwić na zapas, z sm się normalnie żyjeUśmiech trzeba brać leki, dbać o siebie, dasz radęUśmiech tylko może trochę wolniejOczko No i poczekaj cierpliwie żeby leki zaczęły działać, lub jak napisał WorkBorg, zapytaj o zmianę leku.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości