Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pomoc dla chorego w Krakowie
#1
Witam, jestem tu nowa i pisze poniewaz chcialabym zasiegnac porady odnosnie mozliwej realnej pomocy dla chorego w Krakowie. czy jest jakas organizacja pomagajaca takim osobom? jesli tak to w jaki sposob? jaka jest mozliwosc uzyskania np opiekunki, do kogo sie zwracac w tej sprawie za wszelakie sugestie bede ogromnie wdzieczna, pozdrawiam
Odpowiedz
#2
Ale to konkretnie, jaki typ pomocy, w jakim stanie jest pacjent, jak długo choruje itd.
Odpowiedz
#3
W Krakowie działa też fundacja
Odpowiedz
#4
Duska ponawiam pytanie z poprzedniego Twojego wątku, napisz coś o sobie, komu ta pomoc potrzebna itd., sformułowanie "takiej osobie" jest bardzo enigmatyczne, nawet nie wiemy czy masz sm.
Odpowiedz
#5
Pytam aby pomoc mojej mamie ktora boryka sie z SM juz kilkanascie lat. mieszkamy w Krakowie, coraz ciezej jest sie nalezycie zajmowac mama. wymaga dogladania osoby trzeciej, pomocy w czynnosciach codziennych. mama jest osoba chodzaca na krociutkie dystanse z pomoca balkonika, lecz wymaga pomocy przy wstawaniu, ubieraniu itp itd. cale dnie spedza w fotelu przysypiajac w nim co podejrzewam jest zasluga lekow, z toaleta tez juz jest kiepsko.
pytacie o jaka pomoc mi chodzi, w tym momencie o kazda, poczawszy o rady dot. codziennego funkcjonowania, radzenia sobie, po taka ktora mozna dostac w jakichs organizacjach. mama ma stopien niepelnosprawnosci, ma tez refundacje na wkladki urologiczne z nfz, tyle jesli chodzi o to co sama zalatwilam.
wiem ze jest tutaj fundacja, niestety oprocz platnych turnusow rehabilitacyjnych nie spotkalam sie z namacalna ich dzialalnoscia. stad zwrocilam sie do Was po praktyczne porady, bo w teorii czy na papierku inaczej to wszystko sie ma. jestesmy na etapie kiedy bedzie potrzeba zatrudnic kogos do opieki nad mama, chcialabym zadbac tez o jej stan psychiczny, moze jakies warsztaty, spotkania. jestem w tym temacie nowiutka bo do tej pory zawsze sie "jakos" wiodlo. jednak takim "jakos to bedzie" dobrnelysmy do sciany wiec postanowilam teraz na prawo i lewo zaczac szukac rozwiazan/pomyslow.
Odpowiedz
#6
Duska w weekend widzę się ze znajomą a jej mama tam działa to dowiem się czegoś więcej
Odpowiedz
#7
A w PTSR pytałaś? można tam zadzwonić mają infolinię z różnymi specjalistami: https://ptsr.org.pl/jak_pomagamy,specjalisci,143.asp, jest tam też pracownik socjalny, powinien mieć wiedzę odnośnie pomocy dla osób z sm

https://oddzialy.ptsr.org.pl/krakow Mają też oddział w Krakowie
Odpowiedz
#8
Możesz też zwrócić się o pomoc do MOPS- u . Jest możliwość aby to właśnie od nich przychodziła opiekunka, bezpłatnie. Jest ona na kilka godzin dziennie ale to zawsze coś. Zapytaj się tam, może obecnie są jeszcze inne formy pomocy lub pokieruja gdzie sie udać. Tak jak pisała Hela, do PTSR też warto zadzwonić.
Odpowiedz
#9
Warto dopytać się neuro prowadzącego o rehabilitacje, taką szpitalną, na dziennym oddziale.

Poza tym - jeżeli idzie o mobilność - myśleliście/orientowaliście się w kwestii wózka?
Odpowiedz
#10
Cześć, czy mama ma założone subkonto w fundacji chorych na sm? Jeśli nie, to warto o tym pomyśleć, założyć i zbierać 1% z podatku na rehabilitację, leczenie,itp. Poprosić rodzinę, znajomych, to są małe kwoty, ale zawsze coś!
W fundacji można również zasięgnąć informacji o pomocy dla osoby niepełnosprawnej, być może dysponują swoim personelem?
W Krakowie działają na pewno 2 ośrodki rehabilitacji dziennej dla osób z sm: w Hucie i w Skotnikach.
Czy mama jest pod opieką neurologa specjalizującego się w sm?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości