Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Cześć wszystkim :)
#1
Cześć Wszystkim Uśmiech

Trafiłam na Wasze forum jakieś trzy miesiące temu, w momencie kiedy pojawiła się realna szansa i rozmowy z moim neurologiem na temat zasadności zmiany leczenia z Copaxone na tabletki.

Mam na imię Ola, mam 31 lat, pierwsze objawy SM mialam już w czasach licealnych. Diagnoze postawiono mi 8 lat temu (przy obecnych już wtedy zmianach demielinizacyjnych w obu półkulach, móżdżku, odcinkach szyjnym i piersiowym przy pierwszym rezonansie). W programie lekowym jestem od 7,5 roku - początkowo miałam krótką przygodę z Betaferonem, ale dość szybko zmieniono go na Copaxone. 

I tak, dzisiaj zrobiłam sobie ostatni zastrzyk, a jutro jadę odebrać pierwsze opakowanie Tecfidery Uśmiech

Przeczytałam cały wątek dotyczący tego leku na forum i dzięki informacjom od Was czuję, że jestem przygotowana najbardziej jak to możliwe (oczywiście z calym arsenałem probiotyków, ranigastow, nosp i aspiryn w szufladzie) Oczko 

Dzięki wielkie, że dzielicie się swoimi doświadczeniami tutaj Uśmiech
Odpowiedz
#2
Witaj! Serio cały wątek o Tecfiderze przeczytałaś? Podziwiam. Mi doagnoze postawili rok temu. Do czerwca byłam na Betaferonie a obecnie Tec. Nie zdołałam przeczytać wszystkiego.
Odpowiedz
#3
(05-11-2018, 23:37)Anka napisał(a): Witaj! Serio cały wątek o Tecfiderze przeczytałaś? Podziwiam. Mi doagnoze postawili rok temu. Do czerwca byłam na Betaferonie a obecnie Tec. Nie zdołałam przeczytać wszystkiego.

Hihi, nie pytaj ile książek o SM przeczytałam od razu po diagnozie Oczko Później dodatkowo zasypywałam neurologa trudnymi pytaniami.. Dzielnie się bronił Uśmiech Tak mam, potrzebuję wiedzieć Uśmiech
Odpowiedz
#4
(05-11-2018, 23:54)WiOla napisał(a):
(05-11-2018, 23:37)Anka napisał(a): Witaj! Serio cały wątek o Tecfiderze przeczytałaś? Podziwiam. Mi doagnoze postawili rok temu. Do czerwca byłam na Betaferonie a obecnie Tec. Nie zdołałam przeczytać wszystkiego.

Hihi, nie pytaj ile książek o SM przeczytałam od razu po diagnozie Oczko Później dodatkowo zasypywałam neurologa trudnymi pytaniami.. Dzielnie się bronił Uśmiech Tak mam, potrzebuję wiedzieć Uśmiech

CześćUśmiech Bardzo dobrze, że interesujesz się tematyką choroby. Dobrze wiedzieć z czym się walczy . Tak trzymaćOczko  Dziel się swoimi doświadczeniami. Też podziwiam,  że cały wątek przeczytałaś. Monika - drugi moderator,  pracuje już nad tym aby to podzielić na działy. Będzie łatwiej dotrzeć do potrzebnych informacji.
Odpowiedz
#5
(06-11-2018, 00:00)Joanna napisał(a):
(05-11-2018, 23:54)WiOla napisał(a):
(05-11-2018, 23:37)Anka napisał(a): Witaj! Serio cały wątek o Tecfiderze przeczytałaś? Podziwiam. Mi doagnoze postawili rok temu. Do czerwca byłam na Betaferonie a obecnie Tec. Nie zdołałam przeczytać wszystkiego.

Hihi, nie pytaj ile książek o SM przeczytałam od razu po diagnozie Oczko Później dodatkowo zasypywałam neurologa trudnymi pytaniami.. Dzielnie się bronił Uśmiech Tak mam, potrzebuję wiedzieć Uśmiech

CześćUśmiech Bardzo dobrze, że interesujesz się tematyką choroby. Dobrze wiedzieć z czym się walczy . Tak trzymaćOczko  Dziel się swoimi doświadczeniami. Też podziwiam,  że cały wątek przeczytałaś. Monika - drugi moderator,  pracuje już nad tym aby to podzielić na działy. Będzie łatwiej dotrzeć do potrzebnych informacji.

I za to dziewczyny medal dla Was! Ja nie miałam czasu przeczytać wszystkiego. Tym bardziej, że się ciągle coś działo na forum. I chciałam być na bierząco ?
Odpowiedz
#6
WitajUśmiech parafrazując „kto czyta nie błądzi” tez po diagnozie przeczytałam cały wątek o tec, tylko wtedy był o połowę mniejszyUśmiech powodzenia z tecUśmiech


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#7
(05-11-2018, 23:34)WiOla napisał(a): Cześć Wszystkim Uśmiech

Trafiłam na Wasze forum jakieś trzy miesiące temu, w momencie kiedy pojawiła się realna szansa i rozmowy z moim neurologiem na temat zasadności zmiany leczenia z Copaxone na tabletki.

Mam na imię Ola, mam 31 lat, pierwsze objawy SM mialam już w czasach licealnych. Diagnoze postawiono mi 8 lat temu (przy obecnych już wtedy zmianach demielinizacyjnych w obu półkulach, móżdżku, odcinkach szyjnym i piersiowym przy pierwszym rezonansie). W programie lekowym jestem od 7,5 roku - początkowo miałam krótką przygodę z Betaferonem, ale dość szybko zmieniono go na Copaxone. 

I tak, dzisiaj zrobiłam sobie ostatni zastrzyk, a jutro jadę odebrać pierwsze opakowanie Tecfidery Uśmiech

Przeczytałam cały wątek dotyczący tego leku na forum i dzięki informacjom od Was czuję, że jestem przygotowana najbardziej jak to możliwe (oczywiście z calym arsenałem probiotyków, ranigastow, nosp i aspiryn w szufladzie) Oczko 

Dzięki wielkie, że dzielicie się swoimi doświadczeniami tutaj Uśmiech

Witaj Uśmiech , ja miałam diagnozę na koniec marca 2018 i w domu, kiedy wyszłam ze szpitala po rzucie, będąc jeszcze na zwolnieniu też przeczytałam cały wątek o tec, bo od kwietnia miała je brać, najbardziej bałam się odrzucenia leczenia przez organizm (wymioty, gorączki- takie opinie słyszałam od pacjentów z oddziału, że takie przypadki się zdarzały). no i wiadomo ten straszny "flash" co to będzie Zdezorientowany Huh oczywiście zapas aspiryny....
teraz kiedy od ósmy miesiąc biorę to mogę z doświadczenia powiedzieć, że tamto były nie potrzebne nerwy i rozmyślania, wiadomo pierwsza tabletka pierwszy flash ale dałam radę bez aspiryny, po prostu czekałam aż samo minie i już nawet wczoraj dostałam w pracy, ale samo minęło po 30min Oczko ale probiotyki brałam przez 4miesiące rano i nigdy nie miałam żadnych objawów niepożądanych i z nadzieją czekałam kiedy tabletki "w pełni" zaczną działam i od pewnego czasu czuję się coraz lepiej :Uśmiech
zobaczysz będzie dobrze Przytulanie
Odpowiedz
#8
(05-11-2018, 23:34)WiOla napisał(a): Cześć Wszystkim Uśmiech

Trafiłam na Wasze forum jakieś trzy miesiące temu, w momencie kiedy pojawiła się realna szansa i rozmowy z moim neurologiem na temat zasadności zmiany leczenia z Copaxone na tabletki.

Mam na imię Ola, mam 31 lat, pierwsze objawy SM mialam już w czasach licealnych. Diagnoze postawiono mi 8 lat temu (przy obecnych już wtedy zmianach demielinizacyjnych w obu półkulach, móżdżku, odcinkach szyjnym i piersiowym przy pierwszym rezonansie). W programie lekowym jestem od 7,5 roku - początkowo miałam krótką przygodę z Betaferonem, ale dość szybko zmieniono go na Copaxone. 

I tak, dzisiaj zrobiłam sobie ostatni zastrzyk, a jutro jadę odebrać pierwsze opakowanie Tecfidery Uśmiech

Przeczytałam cały wątek dotyczący tego leku na forum i dzięki informacjom od Was czuję, że jestem przygotowana najbardziej jak to możliwe (oczywiście z calym arsenałem probiotyków, ranigastow, nosp i aspiryn w szufladzie) Oczko 

Dzięki wielkie, że dzielicie się swoimi doświadczeniami tutaj Uśmiech
Hej Uśmiech ja też na Tec od 6 miesięcy, powodzenia Uśmiech
Odpowiedz
#9
(06-11-2018, 00:00)Joanna napisał(a):
(05-11-2018, 23:54)WiOla napisał(a):
(05-11-2018, 23:37)Anka napisał(a): Witaj! Serio cały wątek o Tecfiderze przeczytałaś? Podziwiam. Mi doagnoze postawili rok temu. Do czerwca byłam na Betaferonie a obecnie Tec. Nie zdołałam przeczytać wszystkiego.

Hihi, nie pytaj ile książek o SM przeczytałam od razu po diagnozie Oczko Później dodatkowo zasypywałam neurologa trudnymi pytaniami.. Dzielnie się bronił Uśmiech Tak mam, potrzebuję wiedzieć Uśmiech

CześćUśmiech Bardzo dobrze, że interesujesz się tematyką choroby. Dobrze wiedzieć z czym się walczy . Tak trzymaćOczko  Dziel się swoimi doświadczeniami. Też podziwiam,  że cały wątek przeczytałaś. Monika - drugi moderator,  pracuje już nad tym aby to podzielić na działy. Będzie łatwiej dotrzeć do potrzebnych informacji.
Super pomysł Uśmiech Ja czytając nie potrzebowałam dodatkowego podziału na wątki - po prostu wszystko, co związane z nowym lekiem i doświadczeniami innych było dla mnie bardzo wartościowe i interesujące, bo całkowicie odmienne od mojej poprzedniej formy leczenia Uśmiech

Dzisiaj rano wzięłam pierwszą tabletkę i nie stało się zupełnie nic Uśmiech Obserwowalam to od początku z uwagą i ciekawością, nie z lękiem. Mam nadzieję, że pozytywne nastawienie i w tym wypadku okaże się pomocne.
Odpowiedz
#10
NapewnoUśmiech powodzeniaUśmiech


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości