Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Strach
#11
Nie rozmawiałaś ze swoim Neuro?

Rzut, bez sterydów, może się cofać do roku. W niektórych przypadkach nawet dłużej ( wiele czynników na to wpływa).

To, ze pare miesięcy są jakieś objawy i się nie zmieniają, nie znaczy ze macie spms. Przede wszystkim spms to są zmiany w rdzeniu. I one na prawdę dają o sobie znać. To nie jest mrowienie i osłabienie jednej ręki czy nogi.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#12
(05-10-2018, 12:16)hela napisał(a): Ja miałam cc długo przed diagnozą, też się nie mogłam pozbierać, w końcu to operacja

Lekarka w szpitalu na całą salę nad moją głową powiedziała: "ach ja już wiem dlaczego Pani tak nie może się pozbierać bo sobie przeczytałam, że ma Pani stwardnienie rozsiane" Słyszał cały pokój a ja się załamałam, że to przez to...

(05-10-2018, 12:34)WorkBorg napisał(a): Nie rozmawiałaś ze swoim Neuro?

Rzut, bez sterydów, może się cofać do roku.  W niektórych przypadkach nawet dłużej ( wiele czynników na to wpływa).

To, ze pare miesięcy są jakieś objawy i się nie zmieniają, nie znaczy ze macie spms. Przede wszystkim spms to są zmiany w rdzeniu. I one na prawdę dają o sobie znać. To nie jest mrowienie i osłabienie jednej ręki czy nogi.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Dziękuję za odpowiedź. Tylko jak sprawdzić czy ta ręka lub noga jest rzeczywiście osłabiona...
Odpowiedz
#13
Lekarz w trakcie badania to sprawdza
Odpowiedz
#14
Rozumiem. Wizyta po leki 16 października. To poprosze, żeby mnie sprawdziła, no chyba że wcześniej wyląduje na Solu jak się oko pogorszy.
Odpowiedz
#15
Dobry planUśmiech
Odpowiedz
#16
(05-10-2018, 12:34)WorkBorg napisał(a): Przede wszystkim spms to są zmiany w rdzeniu. I one na prawdę dają o sobie znać. To nie jest mrowienie i osłabienie jednej ręki czy nogi.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

A w jaki sposób te zmiany w rdzeniu dają o sobie znać?Jakie są objawy?

Wysłane z mojego LenovoA3300-H przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
#17
Niedowład nóg/rąk/problemy gastroenterologiczne (na zmianę zaparcia i biegunki)/problemy z erekcją etc.

Wszystko co jest "pod" zmianą na rdzeniu.
Odpowiedz
#18
Oko dziś nie boli. Na razieUśmiech Ręce mnie mrowią i stopy jak się zegnę przebrać małą albo jak siedzę przed laptopem zgarbiona. Wtedy też mam mrówki między łopatkami.
Odpowiedz
#19
Anka Zet u mnie takie pogorszenia często wiążą się ze zmianami pogody, tak sobie teraz przypomniałam że w zeszłym roku jesienią, też miałam problemy z oczami, nie bolały ale światła widziałam takie rozmyte, jak na mokrej szybie, przeszło po jakiś dwóch tygodniach.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#20
(06-10-2018, 11:02)Anna Zet napisał(a): Oko dziś nie boli. Na razieUśmiech Ręce mnie mrowią i stopy jak się zegnę przebrać małą albo jak siedzę przed laptopem zgarbiona. Wtedy też mam mrówki między łopatkami.

To brzmi trochę jak objaw Lehrmitte’a. Tak sobie też myślę, że pewnie z takim małym brzdącem jestteś wylończona i nie zawsze wyspana. U mnie skrajne zmęczenie nasila objawy (na przykład powoduje ból za okiem i pogorszenie widzenia).
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości