Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
To może i ja
#1
Widzę, że wszyscy piszą, to i ja.


na SM choruję od 7 lat, obecnie mam 28. Diagnoza raczej szybka, podwójne widzenie, w mózgu 9 ognisk w różnych miejscach, kilka aktywnych, 'książkowy' SM pod względem wielkości tych zmian. Diagnoza po dwóch dniach, bez punkcji (punkcje miałem później, już w programie lekowym, lekarz oznaczył za pierwszym razem prążki i oczywiście wyszły). Kolega z sali też był diagnozowany pod kątem SMa, ale lekarza tknął palec Boży i skończył z inną diagnozą. Pamiętam jak mu zazdrościłem (debilne, wiem).

Drugi rzut - parę lat później, osłabienie całej prawej strony ciała, trwał jakieś 10 miesięcy. 

Z obecnych objawów:

- zmęczenie,
- lekkie mrowienia/cierpnięcia
- trochę inne kolory w obu oczach (ale nic wielkiego).
- lekkie piszczenie w jednym uchu, ale to bardzo rzadko, raz na miesiąc? Więc nawet nie wiem, czy to SM.

Poza tym, mieszkam i pracuję w Gdańsku, leczę się od samego poczatku Tysabri, nie zamierzam przestać (chyba, ze przesiądę się na Ocrevusa).

Mam dziewczynę, uroczego psiaka i kota, jestem dość dużym fanem Star Treka, chodzę na siłownię, pijam szkocką, od czasu do czasu grywam na konsoli, poza literaturą potrzebną do pracy czytuję fantastykę.

Także, oficjalnie, dzień dobry wieczór.
Odpowiedz
#2
Papiery w pracyUśmiech mi tez czasem piszczy w uszach, ale mam w głowie oprócz zmian, klipsa i dwa nity, czasem słyszę jak mi krew pulsujeOczko operacja zaraz po diagnozie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#3
Noc jest długa, a lek działa 12 godzin.

A dokumentacja wybitnie nudna Oczko
Odpowiedz
#4
WorkBorg ciesze się , ze i Ty się przyłączyłes się do Nas.Twoja wiedza oraz doświadczenie jest spore i z pewnością wielu osobom się przyda.
Oficjalnie witaj na forum Uśmiech
Odpowiedz
#5
Co tu  powiedzieć. Po prostu cześć i witam.
Odpowiedz
#6
Witamy, miło Cię poznać Uśmiech
Odpowiedz
#7
Trochę późno z mojej strony ale witaj! Fajnie że napisałeś coś o sobie. Kot i pies? Tak się da? [emoji3]


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#8
Wow, byłam przekonana, że jestem, przynajmniej w naszym kraju, jedynym chorym na SM zakręconym na punkcie Star Treka Uśmiech

Live long and prosper!
Odpowiedz
#9
Cześć. Super, że do nas dołączyłeś i dzielisz się swoją ogromną wiedzą Uśmiech
Jeśli mogę zapytać, dlaczego od początku leczenie Tysabri? To chyba dość rzadka sytuacja.
PS też leczę się w Gdańsku. Choć szpital pewnie inny, bo u nas nie ma leczenia drugiej linii
Odpowiedz
#10
W Gdańsku się nie leczę, żyję i pracuje, na Tysabri dojeżdżam Oczko.

Dlaczego Tysabri? Miałem możliwość badania klinicznego (pacjenci z Tysabri vs pacjenci z interferonem jednocześnie przyjmujący, bodajże, Tecfiderę, która wtedy też była dostępna tylko w ramach badań), które najpierw zostało przedłużone, a później przeskoczyłem od razu do normalnego programu, żeby nie przerywać terapii.

W jakim szpitalu się leczysz w Gdańsku?

Belanna - we are not alone! Znam jeszcze jednego kolesia, z którym pokrywają mi się wlewy, który ogląda non-stop na iPadzie Star Treka. Więc mamy już małe koło Oczko

"Trochę późno z mojej strony ale witaj! Fajnie że napisałeś coś o sobie. Kot i pies? Tak się da?" -
z mojej strony - zależy od dnia, czochra i przytula się miło do obu.
Ze strony zwierzaków - i pies i kot od małego razem, więc nie do końca wiem, czy zdają sobie sprawę, że nie są tego samego gatunku Oczko
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości