Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Prążki oligoklonalne/ indeks igG
#71
Dwie sprawy -

1) Tak, powinni szukać dalej, jeżeli rezonans po kilku miesiącach nie pokaże progresji/reaktywacji zmian.

2) część smowców ma tylko jeden atak i nic przez długie lata, czasami dekady, stąd też wstrzemięźliwość lekarzy.
Odpowiedz
#72
Hej, otrzymałem własnie wyniki z punkcji:
IgG w PMR = 24.5 mg/l, obecne prążki
IgG w surowicy = 11.1 g/l, obecne prążki

Poza tymi samymi co w surowicy, w PMR obecne sa dodatkowe prązki: wewnątrzoponowa synteza IgG.
Typ III wg Charcot Foundation. Miałem też testy na boreliozę - negatywne.

Może Ci sie przydadzą, nie jestem zdiagnozowany a płyn pobrany w trakcie domniemanego pierwszego rzutu, tydzień po wystapieniu pozagałkowego zapalenia nerwu wzrokowego. MRI robione dzien wczesniej wyszło czyste. Swoją drogą, byłbym wdzięczny gdybyś był w stanie jakoś skomentować ten wynik Uśmiech
Odpowiedz
#73
Cześć, czy słyszeliście o jakiś badaniach (albo od swoich lekarzy) dot. korelacji typu prążków i rokowań w SM?
Odpowiedz
#74
Pacjenci bezprążkowi maja lepiej, a typ prążków nie ma znaczenia podobno, są albo ich nie ma.
Odpowiedz
#75
    Witam, właśnie dostałam wyniki punkcji, czy ktoś może pomóc zinterpretować wyniki, czy mam prążki ? Wizytę mam dopiero za 2 tygodnie
Odpowiedz
#76
[Obrazek: 7016481cc7605056b78dfd284ca12a8f.jpg].

U mnie napisali tak jak na zdjęciu, czyli ten opis na końcu jest w Twoim wyniku o prążkach. Prążki to jakieś zjawisko fizyczne. Muszę Cię zmartwić chyba to co u Ciebie napisali znaczy że są prążki typu 2 (nie pamiętam o co z tymi typami chodziło), ale, nie jestem lekarzem mogę się mylić, biorę to tylko na logikę.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#77
Ja miałam badanie: prążki oligokolonalne w PMR- wynik-obecne
Badanie: prążki oligokolonalne w surowicy, wynik: nieobecne
Interpretacja laboratoryjna wyniku- wynik sugeruje wewnątrz oponową syntezę IgG.
Biochemia
PMR
Albumina 167mg/l
IgG 32,3 mg/l
Surowica
Albumina 39,2g/l
IgG 9,69 g/l
Indeks IgG 0,78
Odpowiedz
#78
Błąd 
Dzięki za odpowiedź
Odpowiedz
#79
A ja miałam napisane jeszcze że znaleziono 4...i neuro powiedziała że to dużo.
Odpowiedz
#80
(09-07-2019, 18:37)Anna Zet napisał(a): A ja miałam napisane jeszcze że znaleziono 4...i neuro powiedziała że to dużo.


Ilośc prążków nie ma znaczenia, są albo ich nie ma i tyle.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości