Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Cześć :)
#21
(22-09-2018, 10:42)Ewelina88 napisał(a):
(21-09-2018, 19:46)belanna napisał(a): Ja miałam wiele PZNW w krótkim czasie i wzrok mam zupełnie zmasakrowany. Widzę mniej więcej tak, jakbym patrzyła przez gęstą firankę. W odległości większej niż 10 metrów wszystko jest rozmazaną plamą, z kilku metrów rozpoznaję tylko kształty. Samochodu nie mogłabym prowadzić. Żeby coś zobaczyć dokładnie, muszę przysunąć to blisko oczu. I tak, pogarsza mi się to przy silnym świetle, zwłaszcza słonecznym, jak jestem zmęczona i jak jest mi gorąco. Lepiej jest wieczorem, przy sztucznym świetle, kiedy są duże kontrasty.

Ja mogłabym poleciś świetnego lekarza i ośrodek w Krakowie. Jest Ci wszystko jedno, jeśli chodzi o miejsce leczenia w Polsce?

To ja mam tak samo po goracym prysznicu ... kiedy jest słonecznie na zewnatrz...dlatego zakładam okulary przeciwsłoneczne wtedy mi jest lepeij...ciagle myśle czy kiedyś będzie normalnie... Mi lekarz neurolog w UK powiedział ze moge robić wszystko co powoduje wysiłek  ponieważ to nie będzie miało wpływu na to czy to sie zmieni ale sama nie wiem czy sobie tego nie pogorsze w żaden sposób. Czy Twoj lekarz Ci coś mówił na ten temat? Jeżeli mogłabyś mi dać namiary na tego lekarza w Krakowie byłoby super. A on zajmuje się głównie ludźmi chorymi na MS?

(21-09-2018, 20:07)agula napisał(a):
(21-09-2018, 15:15)Ewelina88 napisał(a):
(21-09-2018, 12:15)Miriam napisał(a):
(21-09-2018, 11:53)Ewelina88 napisał(a): Witam 
Chciałabym wszystkich serdecznie przywitać  Oczko
Pisze tu ponieważ moja sytuacja wyglada tak ze 6 miesięcy temu miałam zapalnie nerwu wzrokowego, spędziłam kilka dni w szpitalu dostałam sol.Byłam totalnie ślepa wzrok mi powrocił jednak nie widzę tak jak wcześniej pojawia się również problem kiedy się męcze widzę jeszcze gorzej.Czy ktoś  z Was tak miał? Zdaje sobie sprawę że każdy przypadek jest inny.Po pierwszym rezonansie zauważono 7-8 zmian demielizacyjnych kilka dni temu miałam drugi rezonas czekam na odbiór płytki i potrzebuje znaleść neurologa w Polsce ktory sie zajmuje lludźmi chorymi na ms. Dodam ze od kilku lat nie mieszkam w Polsce. Nie wiem czy moj post umieściłam w odpowiedniej rubryce. Jestem troche zmieszana i boje sie diagnozy... mimo wszystko ciągle myśle poztywnie. Pozdrawiam

Miałam PZNW, ale o lekkim przebiegu. Potwierdzam jednak, że przy zmęczeniu widzę gorzej na to oko. 
W Polsce jest wiele placówek, które prowadzą program lekowy - tylko, że leki odbiera się co miesiąc. Osobiście. Nie ma zmiłuj. Jeśli mieszkasz za granicą to jednak znacznie lepiej byłoby gdybyś znalazła lekarza w swoim miejscu. 
Świetnie, że myślisz pozytywnie - tak trzymaj! 7-8 zmian to niewiele, a przypadki które zaczynają się od problemów ze wzrokiem uważa się za takie o łagodniejszym przebiegu Uśmiech

Ja mam nadzieję że kiedyś się to unormuje jest to dla mnie duży problem musiałam zmienić dotychczasowy styl życia. A dawno temu miałaś PZNW mam na myśli czy będę miała tak zawsze ?A gdy się nie męczysz to widzisz normalnie nie masz problemu kiedy świeci bardzo słońce?Tak wiem każdy przypadek jest inny.Mam lekarza w UK jednak następna wizytę mam ustaloną na 24.12 to dość odległy termin a chciałam sie skonsultować z jakimś lekarzem i porównać moje dwa rezonansy.Boję się że bede mieć kolejny rzut a nie wiem jak to zniosę. 

(21-09-2018, 14:36)Joanna napisał(a): Cześć Ewelina Uśmiech Diagnoza SM to naprawdę nie koniec świata.  Większość ludzi, zwłaszcza w początkowym etapie choroby, prowadzi normalne życie.  Ważne teraz jest aby ustalono czy to na pewno SM.  Jeżeli tak, to rozpocznij leczenie możliwie jak najszybciej. 
Pytaj się, jeżeli czegoś nie wiesz, jest tu wiele pomocnych osób. Daj znać koniecznie jak drugi rezonans i co dalej u Ciebie. Trzymam kciuki Uśmiech

 Wiem że to nie koniec świata ludzie mają gorsze problemy jednak słysząc taka diagnoze uświadamiasz sobie że nigdy nie wiesz co może Cie spotkać. A słysząc opinie lekarza w UK że niektorzy nie biorą leków bo nie chcą i mają rzuty i Ci którzy biorą leki maja rzuty masz pełno myśli w głowie co robić. Bo zaczynajac brać leki musze się liczyć z tym że będę je brała do końca życia tak ? Szukam lekarza który zajmuje się MS. Bylam w Warszawie w klinice wojskowej u neurologa jednak ten oznajmił że nie zajmuje się ludzmi chorymi na ms i mi nie pomoże. Znalazłam neurologa w Kielcach która od lat się tym zajmuje i mimo że nie pobrali mi płynu rdzeniowo mózgowego już stwierdziła u mnie MS. Wyczyatłam na różnych stronach że podobno jest dobry neurolog w Łodzi. Czy możecie polecić kogoś konkretnego?
Prof. Selmaj ale mało dostępny bo jest ordynatorem w Olsztynie, ale równie świetnym neurologiem w Łodzi od sm jest prof. Stasiołek, dr. Połatyńska, i większość lekarzy w szpitalu Barlickiego bo to mogłabym nawet rzec Łodz to zagłębie specjalistów od sm

ok dziękuję będę szukać na internecie gdzie przyjmują prywatnie Uśmiech

[quote pid='15706' dateline='1537564914']

CześćUśmiech ja również przechodziłam zapalenie nerwu wzrokowego, tyle że nie straciłam całkiem wzroku, widziałam wszystko za mgła i zamazane. Byłam w szpitalu, również dostałam solu przez 3 dni w kroplowkach i wszystko wróciło do normy ale po wyjściu ze szpitala brałam Jeszce  sterydy w tabletkach w domu stopniowo zmniejszając dawkę i jeździłam na kontrole okulistyczne, miałam później takie badanie komputerowe gdzie badali nerwy wzrokowe  i te chore oko wyszło na takim poziomie jak zdrowe, tak że wszystko ładnie się cofnelo. Ale to prawda podobnie jak i Ty przy większym wysiłku np na siłowni albo przy zmęczeniu zdarza mi się widzieć gorzej ale trwa to chwilę, później znow jest ok. Rezonans miałam dopiero pół roku po tym incydencie  bo w szpitalu leżałam ogólnie na okulistyce i  mi nie robili z tego względu, że podali mi solu i obraz byłby nie czysty.. Dostałam skierowaniee na rezonans ale musiałam odczekac i zrobiłam go pół roku później.. Dostałam wynik ale lekarz podobnie jak u Ciebie kazał czekać, bo nie miałam żadnych innych objawow.. I tak czekałam rok aż pojawiły się dretwienia i znalazłam lekarza który się specjalizuje w SM,tak że z tą diagnoza bywa różnie a czas ucieka.. polecam na Śląsku Katowice Centrum Terapii SM, super lekarze i bardzo szybko dostałam się do programuUśmiech Powodzenia Uśmiech
Ja dostałam 3 dawki w szpitalu na Islandi bo byłam na wakacjach potem 3 kolejne w Polsce czyli w sumie 6 i też potem brałam tabletki identyczna sytuacja jak Twoja.Moje oko po badaniu okulistycznym też wyglada jakby nigdy nie było tam zapalenia ale jednak ubytek w widzeniu mam i najgorsze jak się zmęcze wzrok mi się gorszy potem chwila odpoczynku i wraca. A czy chodzisz na siłownie i robisz inne rzeczy czy to nie ma wpływu czy to zaszkodzi Ci bardziej?A miałaś jeszce jakieś rzuty czy czułąś tylko drętwienia? Przepraszam że się tak dopytuje. Pozdrawiam
[/quote]

Czemu miałoby zaszkodzić? Nie wydaje mi się, że wysiłek tutaj coś zmienia, lekarz nie zabronił mi ćwiczyć ani uprawiać sportu,gorszego widzenia  nie mam za każdym razem a jak już to to jest chwilowe. Nie wyobrażam sobie nie chodzić na siłownię, tym bardziej w naszym stanie sport i ruch jest ważny,wiadomo że nie dźwigam niewiadomo jakich ciężarów (bo to faktycznie mogło by zaszkodzić ) ake ćwiczenia siłowe, bieżnia, orbitrek jak najbardziej na tak Uśmiech główny jedyny rzut jaki miałam to właśnie zapalenie nerwu,a rok później pojawiły się dretwienia, które już ustapily, poza tym nic mi nie dokuczalo. Nie szkodzi, śmiało pytaj Uśmiech a jak u Ciebie?
Odpowiedz
#22
Becia ja mam za każdym razem jak sie zmęcze tzn po około 7 minutach chodzenia na bierzni pod górkę juz widze gorzej. Gra w tenisa też dziła na mnie że gorzej widzę boję się że moge sobie zaszkodzić moje zapalenie miałam pół roku temu.Czasami czuje że drętwieja mi dłonie od niedawna ale nie wiem czy tak jest czy dzieje się to w mojej głowie....za dużo o tym myśle. Zastanawiam się czy zawszę będę to miała bo uwielbiam chodzić po górach a to jest nie komfortowe mało tego że zmęczę to jeszcze problem z widzeniem. Rozumiem ze Ty już bieżesz leki i zakwalikowałaś się do grupy leczenia?
Odpowiedz
#23
(23-09-2018, 22:59)Ewelina88 napisał(a): Becia ja mam za każdym razem jak sie zmęcze tzn po około 7 minutach chodzenia na bierzni pod górkę juz widze gorzej. Gra w tenisa też dziła na mnie że gorzej widzę boję się że moge sobie zaszkodzić moje zapalenie miałam pół roku temu.Czasami czuje że drętwieja mi dłonie od niedawna  ale nie wiem czy tak jest czy dzieje się to w mojej głowie....za dużo o tym myśle. Zastanawiam się czy zawszę będę to miała bo uwielbiam chodzić po górach a to jest nie komfortowe mało tego że zmęczę to jeszcze problem z widzeniem. Rozumiem ze Ty już bieżesz leki i zakwalikowałaś się do grupy leczenia?

Tak, od maja jestem na Tecfiderze Uśmiech
Odpowiedz
#24
Hey
Odebrałam płytke i czekam na wizytę w Łodzi na początku listopada. Mam nadzieję że wszystko będzie ok. Uśmiech
Odpowiedz
#25
(27-09-2018, 19:33)Ewelina88 napisał(a): Hey
Odebrałam płytke i czekam na wizytę w Łodzi na początku listopada. Mam nadzieję że wszystko będzie ok. Uśmiech


3 mam kciuki, odezwij sie po wizycie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#26
(27-09-2018, 19:33)Ewelina88 napisał(a): Hey
Odebrałam płytke i czekam na wizytę w Łodzi na początku listopada. Mam nadzieję że wszystko będzie ok. Uśmiech


PowodzeniaUśmiech


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości