Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Solumedrol bez diagnozy?
#31
(23-09-2018, 10:11)WorkBorg napisał(a):
(23-09-2018, 06:57)gamera11 napisał(a): Chodzi o to że Solu mogłoby być traktowane jako wykrywacz SM.Skoro działa to  pacjent jest chory.Do diagnozy nie dochodzilibyśmy wtedy latami.

Wysłane z mojego LenovoA3300-H przy użyciu Tapatalka


Nie do końca. Anemia złośliwa, która może powodować stany zapalne, również reaguje na solu medrol (przynajmniej chwilowo).
Choroba Wilson'a, która cudownie imituje SM, nie reaguje na sterydy, ale ich podanie może cię zabić. Pozdrawiam taką diagnostykę różnicową.

Hela - z tym pytaniem "jak tu pomoże solu" odnosiłem się do tytułu wątku bardziej Oczko


A ja do tego artykułuUśmiech rozmowa przechodzi na taki poziom abstrakcji że wszystko jednoOczko ktoś się naoglądał dr House’a i kombinuje, z trzech różnych kont na dodatek, Jaś Fasola sam do siebie wysyłał kartki na święta, tu jest level wyżejOczko


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#32
(23-09-2018, 15:04)hela napisał(a):
(23-09-2018, 10:11)WorkBorg napisał(a):
(23-09-2018, 06:57)gamera11 napisał(a): Chodzi o to że Solu mogłoby być traktowane jako wykrywacz SM.Skoro działa to  pacjent jest chory.Do diagnozy nie dochodzilibyśmy wtedy latami.

Wysłane z mojego LenovoA3300-H przy użyciu Tapatalka


Nie do końca. Anemia złośliwa, która może powodować stany zapalne, również reaguje na solu medrol (przynajmniej chwilowo).
Choroba Wilson'a, która cudownie imituje SM, nie reaguje na sterydy, ale ich podanie może cię zabić. Pozdrawiam taką diagnostykę różnicową.

Hela - z tym pytaniem "jak tu pomoże solu" odnosiłem się do tytułu wątku bardziej Oczko


A ja do tego artykułuUśmiech rozmowa przechodzi na taki poziom abstrakcji że wszystko jednoOczko ktoś się naoglądał dr House’a i kombinuje, z trzech różnych kont na dodatek, Jaś Fasola sam do siebie wysyłał kartki na święta, tu jest level wyżejOczko


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Widze ze nie tylko ja zauwazylam ze tu ktos ma wiecej niz jedno konto. Ja tam mam wrazenie ze dwa ale moze i trzy a moze wiecej.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#33
(23-09-2018, 15:09)Anka napisał(a):
(23-09-2018, 15:04)hela napisał(a):
(23-09-2018, 10:11)WorkBorg napisał(a):
(23-09-2018, 06:57)gamera11 napisał(a): Chodzi o to że Solu mogłoby być traktowane jako wykrywacz SM.Skoro działa to  pacjent jest chory.Do diagnozy nie dochodzilibyśmy wtedy latami.

Wysłane z mojego LenovoA3300-H przy użyciu Tapatalka


Nie do końca. Anemia złośliwa, która może powodować stany zapalne, również reaguje na solu medrol (przynajmniej chwilowo).
Choroba Wilson'a, która cudownie imituje SM, nie reaguje na sterydy, ale ich podanie może cię zabić. Pozdrawiam taką diagnostykę różnicową.

Hela - z tym pytaniem "jak tu pomoże solu" odnosiłem się do tytułu wątku bardziej Oczko


A ja do tego artykułuUśmiech rozmowa przechodzi na taki poziom abstrakcji że wszystko jednoOczko ktoś się naoglądał dr House’a i kombinuje, z trzech różnych kont na dodatek, Jaś Fasola sam do siebie wysyłał kartki na święta, tu jest level wyżejOczko


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Widze ze nie tylko ja zauwazylam ze tu ktos ma wiecej niz jedno konto. Ja tam mam wrazenie ze dwa ale moze i trzy a moze wiecej.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz
#34
Ale bawmy się dalej[emoji2] Lubię jak ludzie kombinują nie zdając sobie sprawy że inni o tym wiedzą[emoji2] Robi się zabawnie[emoji6]


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

WorkBorg dałabym Ci „Like It” ale nie mamy[emoji2]


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#35
A co jeśli lekarze się pomylili z diagnozą a skutki rzutu się utrwalą bez Solu?

Wysłane z mojego LenovoA3300-H przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
#36
(27-09-2018, 08:42)gamera11 napisał(a): A co jeśli lekarze się pomylili z diagnozą a skutki rzutu się utrwalą bez Solu?

Wysłane z mojego LenovoA3300-H przy użyciu Tapatalka


Przestań gdybać. Jak nie ufasz lekarzowi to poszukaj innego. Nikt z Nas cie nie zna nie widzial wynikow twoich badan. Jak mamy ci odpowiedziec na to pytanie? Nie dostaniesz Solu od tak. Kropka. Szukaj innego lekarza ktory cie zdiagnozuje


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#37
Skutki rzutu, jeżeli mają się utrwalić, to utrwalą się bez solu i z solu dokładnie tak samo.

"Solu medrol to silnie działający przeciwzapalny glikokortykosteroid. Czy zmienia on cokolwiek w długotrwałym przebiegu choroby? Absolutnie nic. Czy przyśpiesza NATURALNY PROCES rozwiązania rzutu i tymczasowo wygłusza wszelkie stany zapalne - tak."
Odpowiedz
#38
(27-09-2018, 08:54)WorkBorg napisał(a): Skutki rzutu, jeżeli mają się utrwalić, to utrwalą się bez solu i z solu dokładnie tak samo.

"Solu medrol to silnie działający przeciwzapalny glikokortykosteroid. Czy zmienia on cokolwiek w długotrwałym przebiegu choroby? Absolutnie nic. Czy przyśpiesza NATURALNY PROCES rozwiązania rzutu i tymczasowo wygłusza wszelkie stany zapalne - tak."


Mam wrażenie ze niektórzy nie czytają co piszesz zbyt dokładnie po raz 4 juz powtarzasz własną wypowiedz. Oczywiście fajnie ze masz cierpliowsc [emoji3] no cóż może za 10 tym razem co poniektórzy zrozumieją


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#39
(27-09-2018, 09:16)Anka napisał(a):
(27-09-2018, 08:54)WorkBorg napisał(a): Skutki rzutu, jeżeli mają się utrwalić, to utrwalą się bez solu i z solu dokładnie tak samo.

"Solu medrol to silnie działający przeciwzapalny glikokortykosteroid. Czy zmienia on cokolwiek w długotrwałym przebiegu choroby? Absolutnie nic. Czy przyśpiesza NATURALNY PROCES rozwiązania rzutu i tymczasowo wygłusza wszelkie stany zapalne - tak."


Mam wrażenie ze niektórzy nie czytają co piszesz zbyt dokładnie po raz 4 juz powtarzasz własną wypowiedz. Oczywiście fajnie ze masz cierpliowsc [emoji3] no cóż może za 10 tym razem co poniektórzy zrozumieją


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Jak grochem o ścianę, nikt z nas nie wziąłby solu dla własnego widzimisię, ale jak widać istnieją entuzjaści takich przeżyć.
Odpowiedz
#40
Co do skutków rzutu - mogą się utrzymywać na prawdę wiele, wiele miesięcy. 
Pod warunkiem oczywiście, że jest to rzut.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości