Ocena wątku:
  • 6 głosów - średnia: 3.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Badania diagnostyczne
#31
(06-11-2018, 16:00)WorkBorg napisał(a): Tfu, rośnie. Dzięki za korektę Oczko

do usługOczko
Odpowiedz
#32
WorkBork bardzo to ciekawe. Dzięki za takie informacje Uśmiech Jak znajdziesz coś jeszcze to pisz śmiałoOczko
Odpowiedz
#33
(18-09-2018, 21:14)WorkBorg napisał(a): a) Typowy przykład pacjenta.

Kobieta, w okolicach 20tki, z pozagałkowym zapaleniem nerwu wzrokowego i problemami z równowagą. Na rezonansie - zmiany w mózgu, część z nich po podaniu kontrastu się "podświetla", jedna zmiana w odcinku szyjnym, w punkcji prążki oligoklonalne, igG podwyższone.

b) nietypowy przykład pacjenta

mężczyzna, w okolicach 20tki, bez historii pozagałkowego zapalenia, bez wyraźnych problemów z równowagą, z osłabioną jedną częścią ciała, uczuciem chronicznego zmęczenia, problemami urologicznymi i jelitowymi oraz bólami mięśniowymi i skurczami mięśni oraz mrowieniami. W rezonansie kilka małych (2-3mm), nieaktywnych zmian, brak zmian w odcinku szyjnym i piersiowym, wyniki punkcji w normie, rezonans bez zmian po półrocznej kontroli.

W ramach rozwiązania zagadki - pacjent "b" cierpi na zupełnie inną chorobę, więc panikowanie bo "mam objawy neurologiczne i zmiany w mózgu" jest błędem i tylko pogarsza nasz stan zdrowia. Same zmiany w mózgu i objawy neurologiczne nie zawsze = SM.

5. Mam nierozstrzygające wyniki badań/nie chcą mi w szpitalu zdiagnozować SM a jestem pewien że mam SM.

Generalnie - zapytać się "co mi jest w takim razie i na jakiej podstawie wykluczamy SM" a następnie poprosić o kontakt/znaleźć kontakt z dobrym diagnostą (najczęściej będzie to internista), który pracuje w szpitalu. I zacząć się diagnozować. Problemy zdrowotne zazwyczaj same nie odchodzą Oczko. Znaleźć dobrego lekarza, zaufać mu i przeć do diagnozy. 

Powodzenia i nie diagnozujemy się sami Oczko

czy tylko mnie ciekawi, na jaką chorobę cierpi pacjent b?
Co do tego, że nie diagnozujemy się sami - nie do końca się zgodzę. Faktem jest, ze przekopywanie internetu w poszukiwaniu chorób nie jest dobre dla naszej psychiki, ale - to akurat wiem na podstawie swojego przypadku - czasem jest tak, ze gdyby nie nasz upór i poszukiwania na własna rękę, to byśmy dalej byli „zdrowi”. Mnie od lat bolała głowa - tomograf nic nie wykazał, wiec taka moja uroda, bolało oko - zespół suchego oka, bo przecież widzę świetnie, tylko boli, zesztywniała połowa ciała - to od kręgosłupa, zmęczenia, stresu, bo deszcz pada, bo zima, bo lato - słyszałam milion powodów moich dolegliwości. Wiec trzeba być czujnym i czasem niestety szukać samemu. 
Odpowiedz
#34
Tomgraf to taki lepszy rentgen, nie mógł nic wykazać.
Odpowiedz
#35
Nie mógł, wiem. Tylko wniosek lekarza był taki - nic nie ma, jest okej, idzie pani dalej, przepisze tabletkę Oczko
Odpowiedz
#36
Patrząc na swoją osobę, jakieś 6 lat temu byłbym "nietypowym pacjentem", natomiast po tych latach doszła 1 zmiana w odc. szyjnym, prążki i podwyższone igG i bliżej mi do typowego.
Odpowiedz
#37
(13-05-2019, 13:47)AnnaAntonia napisał(a): Nie mógł, wiem. Tylko wniosek lekarza był taki - nic nie ma, jest okej, idzie pani dalej, przepisze tabletkę Oczko

Miałem bardzo podobnie. Tomografia była Ok, a zawroty głowy i utratę równowagi to przez zapalenie ucha było podobno. Jedynie uparta neurolog z bródnowskiego na sor postawiła się innym i dała skierowanie na rm. Bo oczopląs inni tłumaczyli zmęczeniem i specyfiką pracy (uparte wpatrywanie się w monitor komputera). a wyszlo jak wyszło :-(
Odpowiedz
#38
To dają Ci pledigry przy braku pewności że to sm? Tak wzrok się może pogorszyć po sterydach.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#39
A jakiś inny lekarz? Konsultowałaś diagnozę z kimś jeszcze?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#40
Wrócę do domu to sprawdzę.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości