Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy to był pierwszy rzut SM?
#11
(06-04-2020, 10:13)Przemek2020 napisał(a):
(05-03-2020, 21:06)aleks12 napisał(a): Cześć i czołem Uśmiech Mniej więcej dwa lata temu pojawiły się u mnie objawy takie jak zaburzenia równowagi, bóle głowy, kłopoty z koncentracją, pamięcią i ogólnie myśleniem. Palce dłoni, zwłaszcza prawej, zaczęły drętwieć i pojawiły się niewielkie trudności w pisaniu. To takie standardowe badanie neurologiczne wyszło okej, podobnie jak MRI głowy. I teraz najważniejsze. Miesiąc temu w pracy dostałem dziwnego ataku, zacząłem się obficie pocić, poczułem ogromne osłabienie w nogach, trudno było mi zachować równowagę i ledwo dotrwałem do końca zmiany. Trwało to cztery dni. Pierwszego dnia było katastrofalnie, dodam jeszcze, że chodziłem do toalety co pół godziny, wydawało mi się, że łóżko jest krzywe, i że się zsuwam, w pewnym momencie poczułem że jest mi gorąco w pięty. W pracy nawet ktoś zwrócił uwagę, że dziwnie chodzę. Przez trzy kolejne dni objawy utrzymywały się ale malały i prawie zniknęły bo mam wrażenie, że nie do końca. Miało to miejsce dwa miesiące temu, to była pierwsza i jedyna taka sytuacja. Sam nie wiem czy mogę nazwać to rzutem SM. Dodam też, że tak z dwa tygodnie przed tym miałem chwilowy problem z lewym okiem, obraz był bardzo niewyraźny a przez środek przebiegał długi półprzezroczysty męt, po jakichś dziesięciu minutach oko wróciło do normy. Czy ktoś miał może podobną sytuację? Czy takie objawy mogą sugerować stwardnienie rozsiane?

Cześć, Twoje objawy są niepokojące, więc koniecznie musisz rozpocząć dogłębną diagnostykę. Istnieje przynajmniej kilka możliwych przyczyn takiego stanu wśród nich np. stwardnienie rozsiane czy TIA. Koniecznie udaj się do doświadczonego neurologa w celu poukładania wszystkich informacji z Twoich badań i rozwinięcia dalszej diagnostyki. Na co dzień prowadzę portal o rehabilitacji gdzie możesz zasięgnąć info o SM lub TIA.

https://swiatrehabilitacji.pl/stwardnien...-a162.html
https://swiatrehabilitacji.pl/tia-chwilo...-a245.html



Uwaga! Odradzam komukolwiek wchodzenia na tę stronę a zwłaszcza kupowania na niej np. artykułów lub publikacji. Jeżeli chce Pan się zareklamować i sprzedać swoje produkty to proponuję spróbować w innym miejscu i w uczciwy sposób. Pozdrawiam serdecznie.
Odpowiedz
#12
Aleks to często sie zdarza ze ktoś nam chce coś wcisnąć, takie posty są usuwane po zgłoszeniu do adminek, co też zrobiłamUśmiech wszystkich one wkurzają tylko


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#13
(06-03-2020, 13:30)aleks12 napisał(a):
(05-03-2020, 21:36)hela napisał(a): Ja tak w ciąży miałam, momentami bardzo się pociłam, nogi słabły i robiło mi się ciemno przed oczami. A tak na poważnie, to idź do lekarza, takie nagłe osłabienia mogą mieć związek z pracą serca, ciśnieniem itp.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Eh, bardzo zabawne. Podejrzany Może ktoś inny chciałby mi pomóc ? Czytałem tutaj o podobnym przypadku ale było tylko kilka wpisów i niewiele się dowiedziałem Zdezorientowany

Bez potwierdzenia zmian w badaniach obrazowych takie objawy to zdecydowanie za mało żeby stwierdzić SM. Mogą mieć serki różnych przyczyn i nie warto zatruwać sobie głowy myśleniem o SM
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości