Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Upał i nawrót objawów
#1
Wczoraj musiałem trochę popracować na powietrzu. Było ciepło, pełne słońce itp. Już wieczorem czułem się słabo a w nocy dopadły mnie takie zawroty głowy, że nie byłem w stanie dojść z sypialni do toalety - dosłownie kilka metrów. Zawsze źle reagowałem na upały, ale tym razem nie było aż tak gorąco. Dziś już trochę lepiej, choć i tak musiałem wziąć dzień wolny. Ktoś mi kiedyś mówił o jakichś kamizelkach chłodzących dla chorych na SM. Macie doświadczenia z czymś takim? A może jakieś inne sposoby? Niestety, mam taką pracę, że często przebywam poza budynkiem. Aż się boję zbliżającego lata...
Odpowiedz
#2
Tez słyszałam o takich kamizelkach ale nie wiem gdzie można je dostać. Na mnie upały tez bardzo źle wpływają.
Odpowiedz
#3
Ja również bardzo źle znoszę upały. Odkąd zrobiło się ciepło czuje się taka ciągle zmęczona, śpiąca, żyję na spowolnionych obrotach, jak robi się chłodniej wracam do życia. Na szczęście na razie nic innego się nie dzieje. W zeszłym roku w upały nasilały się objawy choroby.
Odpowiedz
#4
Ja w upały w miarę możliwości biorę urlop bo jestem nie do życia. Oczywiście przebywam jak najwięcej w cieniu lub w klimatyzowanych pomieszczeniach.
Odpowiedz
#5
Właśnie przed chwilą sprawdziłem i tego typu kamizelki chłodzące wykonane w technologii Hyper Kewl dostępne są w jednym z najbardziej znanych polskich sklepów internetowych w cenie od 300 zeta w górę ( w zależności od sprzedawcy ). LInku nie podam, bo nie wiem czy nie będzie to niezgodne z regulaminem, ale wystarczy chwila i można to znaleźć.
Alleluja i do przodu ! Uśmiech
Odpowiedz
#6
(24-05-2016, 15:12)Polewator napisał(a): Właśnie przed chwilą sprawdziłem i tego typu kamizelki chłodzące wykonane w technologii Hyper Kewl dostępne są w jednym z najbardziej znanych polskich sklepów internetowych w cenie od 300 zeta w górę ( w zależności od sprzedawcy ). LInku nie podam, bo nie wiem czy nie będzie to niezgodne z regulaminem, ale wystarczy chwila i można to znaleźć.

Dziękuję bardzo za pomoc. Wpisałem w wyszukiwarkę i znalazłam takie kamizelki za ok 300 zł, tak jak napisałeś. Trochę dużo, ale jeśli mogłoby pomóc to chyba warto zapłacić. W końcu jakiś czas na pewno posłuży.
Czy ktoś testował na sobie taką kamizelkę? Najchętniej to kupiłbym już dziś bo temperatura za oknem nie zachęca. A tak jak pisałem - dużo w ramach pracy przebywam na świeżym powietrzu, często w pełnym słońcu. Ale z drugiej strony nie chcę wydać tak dużej kwoty bez namysłu. Chętnie przeczytałabym jakieś opinie nt. skuteczności osób, które stosują taką kamizelkę.
Odpowiedz
#7
Też chętnie przeczytałbym opinię kogoś, kto używa takiej kamizelki. Na co dzień nie mam problemów z upałami - nieźle je znoszę, poza tym w domu mam klimatyzację. Ale czasem by się jednak przydała. Latem lubię zająć się ogrodem, a czasem warunki nie pomagają -30 stopni na termometrze i niebo bez najmniejszej chmury to nie pogoda do pracy w ogrodzie dla SMowca.
Odpowiedz
#8
(24-05-2016, 10:55)Piotr napisał(a): Wczoraj musiałem trochę popracować na powietrzu. Było ciepło, pełne słońce itp. Już wieczorem czułem się słabo a w nocy dopadły mnie takie zawroty głowy, że nie byłem w stanie dojść z sypialni do toalety - dosłownie kilka metrów. Zawsze źle reagowałem na upały, ale tym razem nie było aż tak gorąco. Dziś już trochę lepiej, choć i tak musiałem wziąć dzień wolny. Ktoś mi kiedyś mówił o jakichś kamizelkach chłodzących dla chorych na SM. Macie doświadczenia z czymś takim? A może jakieś inne sposoby? Niestety, mam taką pracę, że często przebywam poza budynkiem. Aż się boję zbliżającego lata...

Doskonale Cię rozumiem. Ja strasznie źle reaguję na upały. Szybko odzywają się objawy, więc wiosną i latem staram się korzystać z uroków natury tylko rano albo wieczorem, gdy temperatura jest niższa.
Też chętnie poznałabym sposoby jak sobie z tym radzić. Kamizelka w moim przypadku by się nie sprawdziła, szczególnie że na co obowiązuje mnie w pracy elegancki strój.
Ja w domu mam wiatrak elektryczny, w pracy - klimę. Ale jak sobie radzić w upałem na zewnątrz - nie mam pojęcia.
Odpowiedz
#9
Witajcie, ja również bardzo źle znoszę upały. Do tego stopnia, że jak chwilkę posiedzę na słońcu to nogi robią mi się ciężkie jak kamień i ledwo chodzę.
Odpowiedz
#10
Wszyscy chyba możemy sobie ponarzekać na upały. Od lat prowadzę takie wampiropodobne życie. Unikam słońca, oprócz zachodów, najchętniej takich nadmorskich. Nie wydaje mi się, żeby to była tylko kwestia temperatury i kamizelka chłodząca może tu nie bardzo pomóc. Światło słoneczne samo w sobie może mieć niekorzystne na nas działanie, stad ten pociąg do cienia. To by też wyjaśniało dlaczego przyszło mi do głowy przestawienie się na tryb nocny i spanie za dnia w trumnie...
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości