Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jakie suplementy stosujecie na co dzień?
#41
ja jestem wegetarianką od 20 lat, z rozmowy z lekarzem wynikło że objawy sm miałam już w 2009 roku, tylko nic z tym nie robiłam (myślałam że się zatrułam grzybami, ale przeszło to odpuściłam), wahls czytałam, jako nastolatka miałam od antybiotyków powiększoną wątrobę, a tak poza tym to w ciągu ostatnich 18 lat wzięłam antybiotyk raz, jaką masz pewność że zmiany znikają od suplementów i antybiotyków? a nie od zdrowszego trybu życia?
Odpowiedz
#42
(24-11-2017, 15:00)venom23 napisał(a):
(24-11-2017, 14:49)hela napisał(a): ja jestem wegetarianką od 20 lat, z rozmowy z lekarzem wynikło że objawy sm miałam już w 2009 roku, tylko nic z tym nie robiłam (myślałam że się zatrułam grzybami, ale przeszło to odpuściłam), wahls czytałam,   jako nastolatka miałam od antybiotyków powiększoną wątrobę, a tak poza tym to w ciągu ostatnich 18 lat wzięłam antybiotyk raz, jaką masz pewność że zmiany znikają od suplementów i antybiotyków?  a nie od zdrowszego trybu życia?

Skad Hela masz pewnosc ze to SM a nie neuroinfekcja? Ja mialem od 6 lat powiekszona sledzione, po abxach, sledziona wrocila do normy.

Venom to nie jest odpowiedź na moje pytanie
Odpowiedz
#43
(24-11-2017, 11:57)venom23 napisał(a): https://kefir2010.files.wordpress.com/20...zsiane.jpg


Piękne i prawdziwe. O tym co leki na sm robia z cialem czlowieka tego sie nie da słuchać bo to bardzo smutne. Przewlekle choroby cechują sie tym ze lakrze nie maja zamiaru wyleczyć a leczyc do konca zycia. Czesto leczenie zabija pacjenta i powikłania niz sama choroba. Czlowiek dostaje informacje od neurologa ze bedzie mial refundowany lek to myśli ze Pana Boga za nogi złapał... Smutne

Nie zgadzam się z takim stwierdzeniem. Nie wiem skąd masz takie informacje. Ja się leczę juz kilka lat i gdyby nie leki, to pewnie już bym była w o wiele gorszym stanie a tak choroba jest mniej aktywna i normalnie funkcjonuje. 
Jeżeli nie masz przekonania do leków, to nie wmawiaj innym, że są złe.  W tej chwili jest o wiele większy wybór i jeżeli dany lek komus nie służy,  to go zmieniają.  Ja jak do tej pory żyję i wyniki mam wzorcowe.
Odpowiedz
#44
(24-11-2017, 15:13)venom23 napisał(a):
(24-11-2017, 15:04)hela napisał(a):
(24-11-2017, 15:00)venom23 napisał(a):
(24-11-2017, 14:49)hela napisał(a): ja jestem wegetarianką od 20 lat, z rozmowy z lekarzem wynikło że objawy sm miałam już w 2009 roku, tylko nic z tym nie robiłam (myślałam że się zatrułam grzybami, ale przeszło to odpuściłam), wahls czytałam,   jako nastolatka miałam od antybiotyków powiększoną wątrobę, a tak poza tym to w ciągu ostatnich 18 lat wzięłam antybiotyk raz, jaką masz pewność że zmiany znikają od suplementów i antybiotyków?  a nie od zdrowszego trybu życia?

Skad Hela masz pewnosc ze to SM a nie neuroinfekcja? Ja mialem od 6 lat powiekszona sledzione, po abxach, sledziona wrocila do normy.

Venom to nie jest odpowiedź na moje pytanie

Sorki. Dlatego ze gdy przyjęli mnie na oddział neurologiczny bylem w lepszym, duzo lepszym stanie niz z niego wyszedlem. Po sterydach mnie "poskladalo". Codziennie mialem inny objaw który znikal po kilku godzinach np bol lewgo oka 2 godziny a nastepnie bol prawego oka. Wedrujace bolr stawow i wieczne uczucie jakbym mial grypę. Po antybiotykach, objawy sie wycofaly.
to nadal nie mówi nic o tym że zmiany znikają po antybiotykach i suplementach
Odpowiedz
#45
(24-11-2017, 14:03)venom23 napisał(a):
(24-11-2017, 13:53)hela napisał(a): no tak, święta prawda i wszyscy lekarze tylko chcą nam zaszkodzić, dla pieniędzy, rany venom nie wszyscy chcą na nas zarabiać, uwierz trochę w ludzi nie w teorie spiskowe, uważasz że się wyleczyłeś, dobrze dla Ciebie, życzę Ci żeby ta poprawa była na jak najdłużej, ale nie tłumacz wszystkim którzy się leczą w programach że źle robią, bo co będzie za X lat  nikt z nas nie wie

Nie wyleczylem sie jeszcze. Jedyne co to duzo zmian znikło i czuje sie duzo lepiej. Ja Tobie tez zycze zdrowia i kazdemu z tego forum bo ja tez przez to przechodziłem. Ok juz nie bede sie udzielac na tym forum bo to sensu nie ma. Najlepiej wierzyc ze neurolog jest nie omylny a moje zmiany ktore znikły to tak same z siebie.

To jest normalne,  że zmiany mogą znikać, nawet same,  czy z leczeniem czy bez ale i tak najważniejszy jest stan kliniczny.
A lekarze może nie wszyscy są idealni ale w większości przypadków, chcą Nam pomoc, po to się uczą tyle lat, żeby wiedzieć jak to robić a Ty widzę, że jesteś mądrzejszy od lekarza...
Życzę Ci dużo zdrowia i tez trochę więcej wiary w ludzi Uśmiech
Odpowiedz
#46
(24-11-2017, 15:23)venom23 napisał(a):
(24-11-2017, 15:21)Joanna napisał(a):
(24-11-2017, 14:03)venom23 napisał(a):
(24-11-2017, 13:53)hela napisał(a): no tak, święta prawda i wszyscy lekarze tylko chcą nam zaszkodzić, dla pieniędzy, rany venom nie wszyscy chcą na nas zarabiać, uwierz trochę w ludzi nie w teorie spiskowe, uważasz że się wyleczyłeś, dobrze dla Ciebie, życzę Ci żeby ta poprawa była na jak najdłużej, ale nie tłumacz wszystkim którzy się leczą w programach że źle robią, bo co będzie za X lat  nikt z nas nie wie

Nie wyleczylem sie jeszcze. Jedyne co to duzo zmian znikło i czuje sie duzo lepiej. Ja Tobie tez zycze zdrowia i kazdemu z tego forum bo ja tez przez to przechodziłem. Ok juz nie bede sie udzielac na tym forum bo to sensu nie ma. Najlepiej wierzyc ze neurolog jest nie omylny a moje zmiany ktore znikły to tak same z siebie.

To jest normalne,  że zmiany mogą znikać, nawet same,  czy z leczeniem czy bez ale i tak najważniejszy jest stan kliniczny.
A lekarze może nie wszyscy są idealni ale w większości przypadków, chcą Nam pomoc, po to się uczą tyle lat, żeby wiedzieć jak to robić a Ty widzę, że jesteś mądrzejszy od lekarza...
Życzę Ci dużo zdrowia i tez trochę więcej wiary w ludzi Uśmiech

Mam dodatni wynik na borelioze chlamydie i mycoplasme, twierdzicie ze mam sie leczyc na sm rozumiem?
Lecz się na co chcesz, ale nam nie mów że mamy się nie leczyć na zdiagnozowaną chorobę, ja miałam dodatni wynik antyhcv i nie mam wirusowego zapalenia wątroby, w zasadzie jest jak nowa... a wyniki takie przez sm mi wyszły
Odpowiedz
#47
Venom mi kilka zmian się zmniejszyło (nie zniknęły ale w porównaniu do wcześniejszego rezonansu kilka było trochę mniejszych) a nie brałam żadnych antybiotyków suplementów i nie byłam jeszcze w programie lekowym.
Jeśli chodzi o to co pisałeś na temat lekarzy to tez nie do końca się zgadzam. Rzeczywiście można trafić na lekarza któremu chodzi tylko o kasę a nie o pacjenta. Ale stwierdzenie że wrzucają wszystkich do worka sm to trochę przegięcie. W moim przypadku co do diagnozy wszyscy lekarze są zgodni i mówią ze nie ma żadnych wątpliwości że to sm. A skoro 8 lekarzy (z dwóch miast) twierdzi to samo to myślę że wiedza co mówią. W programie lekowym jestem od maja tego roku (czyli ponad trzy lata po diagnozie). Borelioze sprawdzali mi dwa razy w dwóch różnych szpitalach (w różnych miastach). Wszystkie wyniki mam w normie. Wiec wątpię żeby było mi cos innego...
Odpowiedz
#48
(24-11-2017, 15:23)venom23 napisał(a):
(24-11-2017, 15:21)Joanna napisał(a):
(24-11-2017, 14:03)venom23 napisał(a):
(24-11-2017, 13:53)hela napisał(a): no tak, święta prawda i wszyscy lekarze tylko chcą nam zaszkodzić, dla pieniędzy, rany venom nie wszyscy chcą na nas zarabiać, uwierz trochę w ludzi nie w teorie spiskowe, uważasz że się wyleczyłeś, dobrze dla Ciebie, życzę Ci żeby ta poprawa była na jak najdłużej, ale nie tłumacz wszystkim którzy się leczą w programach że źle robią, bo co będzie za X lat  nikt z nas nie wie

Nie wyleczylem sie jeszcze. Jedyne co to duzo zmian znikło i czuje sie duzo lepiej. Ja Tobie tez zycze zdrowia i kazdemu z tego forum bo ja tez przez to przechodziłem. Ok juz nie bede sie udzielac na tym forum bo to sensu nie ma. Najlepiej wierzyc ze neurolog jest nie omylny a moje zmiany ktore znikły to tak same z siebie.

To jest normalne,  że zmiany mogą znikać, nawet same,  czy z leczeniem czy bez ale i tak najważniejszy jest stan kliniczny.
A lekarze może nie wszyscy są idealni ale w większości przypadków, chcą Nam pomoc, po to się uczą tyle lat, żeby wiedzieć jak to robić a Ty widzę, że jesteś mądrzejszy od lekarza...
Życzę Ci dużo zdrowia i tez trochę więcej wiary w ludzi Uśmiech

Mam dodatni wynik na borelioze chlamydie i mycoplasme, twierdzicie ze mam sie leczyc na sm rozumiem?

Nikt Ci nie będzie mówił co masz robić.  Rób co uważasz ale nie wmawiaj innym, że lecząc się, robią źle.  My nie chodzimy leczyć się do piekarzy tylko do lekarzy, którzy mają odpowiednią wiedzę i doświadczenie.  Na pewno, nie poszłabym do szarlatana.
Odpowiedz
#49
Uuu ale dyskusja się rozwinęła ... Ja jestem zadowolona z tecfidera , wiadomo że leki na jedno pomagają a na drugie szkodzą ,ale nie mam zamiaru rezygnować z leczenia , priorytetem jest to aby być jak najdłużej sprawna , a leki postęp choroby opóźniają . Każdy robi jak uważa ,życzę wszystkim jak najwięcej zdrowia . Apropo zmian szkoda ze mi nie znikają bo trochę ich niestety mam ... Pozdrawiam wszystkich forumowiczów Uśmiech
Odpowiedz
#50
Proponuję do suplementów dodać wapno. Ja niestety mam już załatwione kości bo to z lekka olałam. Brałam jak byłam na sterydach a teraz w rezonansie kolana mam zwapnienia i jakieś pęknięcie. I tak poczekam i zobaczę co mi tam lekarz powie ale o wapnie wiedziałam, że mało biorę.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości