Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bariera krew-mózg
#11
(10-09-2018, 21:16)hela napisał(a): Mój jest słabo dodatni, ale jakby to było takie proste to byśmy zdrowi byli. Tak czy siak ćwicz i daj znać jak efekty, tylko jak zbadasz czy uszczelniłeś barierę krew-mózg? Z tego co pamiętam to neuro mówiła że przy innych chorobach też jest Igg wysokie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Ja też tak słyszałam


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#12
Stąd też diagnoza SM nie jest prosta, jest sporo chorób które mogą powodować objawy neruologiczne/ zmiany w mózgu/zmiany w mózgu mogą być zupełnie niezwiązane z objawami neruologicznymi/ prążki oligoklonalne obecny u większości chorych nie występują tylko w SM/wskaźnik IgG tak samo/badanie neruologiczne -- poza kilkoma typowymi objawami SMowymi -- też może wskazywać na problemy neurologiczne a niekoniecznie na chorobę.

Gdyby jedno badanie jasno mówiło co jest nie tak, niektórzy nie czekaliby na diagnozy miesiącami/latami.

Ale, dzięki za link!
Odpowiedz
#13
Na wstępie w tym artykule jest napisane że to choroby autoimmunologiczne mogą powodować naruszenie bariery krew-mózg, a nie na odwrót. Podoba mi się kawałek o tym że picie kawy jest zdroweUśmiech
Odpowiedz
#14
(11-09-2018, 15:44)hela napisał(a): Na wstępie w tym artykule jest napisane że to choroby autoimmunologiczne mogą powodować naruszenie bariery krew-mózg, a nie na odwrót. Podoba mi się kawałek o tym że picie kawy jest zdroweUśmiech

Co do kawy to jedno z moich uzależnień. Herbaty nie trawie. Po kazdej herbacie jelita i zoladek mi daja we znaki. Kawusia to raj dla kubków smakowych. Nie czytalam artykulu. Zerkne wieczorem. Ciekawi mnie choc ja to sceptycznie nastawiona.
Odpowiedz
#15
Skoro to choroby auto powodują naruszenie tej bariery to naruszenie bariery nie może być ich przyczyną, kawę piję rzadko ale chyba zacznę z powrotem[emoji2]


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#16
Mam w tej kwestii inne zdanie.Wg mnie chroba zaczyna sie od dysunkcji bariery.

Wysłane z mojego LenovoA3300-H przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
#17
(11-09-2018, 16:59)shazza napisał(a): Mam w tej kwestii inne zdanie.Wg mnie chroba zaczyna sie od dysunkcji bariery.

Wysłane z mojego LenovoA3300-H przy użyciu Tapatalka

Ale w artykule pisza na odwrót. Wiec dlaczego myslisz inaczej?
Odpowiedz
#18
Korzystam z wielu źrodeł.Ten artykuł podalem by wyjasnic jak uszczelnić bariere.

Wysłane z mojego LenovoA3300-H przy użyciu Tapatalka

Co nie zmienia faktu że samo uszczelnienie bariery jest kluczowe

Wysłane z mojego LenovoA3300-H przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
#19
warto brać resveratrol który ma działanie protekcyjne na mózg oraz coś na detoksykacje mózgu np. kwas alfa liponowy min 600mg dziennie
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości