Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nie mam pewności.
#11
Mi tez się przez ostatni rok obraz MRI nie zmienił, a masz jakieś zmiany demielinizacyjne w tym obrazie czy nie zmienia się bo nic tam nie masz?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#12
Z MRI to jest tak, że zawsze się zmienia jeśli są rzuty, natomiast nie zawsze tylko w mózgu. Teoretycznie, żeby mieć cały obraz - powinno się robić co pół roku/rok MRI głowy plus odcinka C i T rdzenia kręgowego, natomiast jest to drogi biznes - stąd są ludzie, którzy chodzą latami niezdiagnozowani bo w mózgu nic się nie zmienia/nic nie ma, więc nikt nawet nie wysyła na punkcję, tylko kontrolny rezonans głowy za następne 6 miesięcy. Gdybyś miała sytuację pt. "kilka zmian w głowie niekatywnych, czysty rdzeń kręgowy i czysta punkcja, po - powiedzmy - dwóch kontrolnych rezonansach" wtedy można kombinować z diagnostyką innych rzeczy niż SM. Ale, to temat rzeka.
Odpowiedz
#13
(04-09-2018, 15:58)agica napisał(a): Ja po sterydach dochodziłam do siebie przez dwa miesiące wtedy też dopiero byłam na początku brania teci więc nie liczyłam że już zaczyna pomagać, dopiero teraz po 6miesiącach czuję się nareszcie lepiej. A w tamtym strasznym czasie b12 ale w kompleksie z kwasem foliowym bo czytałam że naukowiec tak zaleca i maści chłodzące żeby odciążyć nogi i żeby chodzenie nie było wysiłkiem jak na początku i bezalkoholowe piwo na rozluźnienie i jakoś przetrwałam Oczko
O dziękuję za podpowiedź Uśmiech ja do momentu wpisania w program starałam się jak najbardziej unikać leków, przy naprawdę dużym bólu dopiero coś zażywałam. Sterydów też bym chciała uniknąć teraz, ale chciałam się upewnić co Wy tutaj o tym sądzicie Uśmiech

Ja właśnie minimum co rok rezonans kontrolny miałam, a zmiany są podobno przez tą neuroboleriozę. Tylko od tamtego momentu nic się nie zmieniło w tym obrazie, dlatego do teraz nikt nie był w stanie powiedzieć co się dzieje. A punkcję miałam zrobioną 3 lata temu i wszystko było dobrze.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości