Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
SM w filmach
#1
Chciałabym podzielić się moimi spostrzeganiem odnośnie pokazywania naszej choroby w filmach. Nie ukrywam, że moja mama jest fanką seriali (szczególnie dwójki). Ja też od czasu do czasu obejrzę. Gdy usłyszałam diagnozę zobaczyłam obraz kobiety na wózku chorej na SM i jej córki, która musiała się nią opiekować. Nie znałam innego obrazu. Dziś za to mama mówi, że gdzieś przeczytała o tym że w kolejnym serialu kolejny bohater zachoruje. Z racji wieku i płci ma szybko utracić władzę nad nogami. Mi jest trochę przykro, że tak ukazują chorych. Pokazują tylko jedno oblicze. W końcu trzeba pokazać naszą chorobę. Co myślicie o takim obrazie? Wolicie aby pokazywano tylko niepełnosprawność?
Odpowiedz
#2
Dla mnie to jest nienormalne że jak ludzie słyszą o SM to od razu mają wózek przed oczami no ale na początku też tak myślałam ale to chyba z niewiedzy A media pokazują tylko ludzi z widoczną niepełnosprawnością dlatego mialam takie podejscoe A nie takich którzy w codziennym życiu sobie świetnie dają radę. A co to za serial o którym wspominałaś bo może akurat oglądam Oczko
Odpowiedz
#3
(20-08-2018, 19:55)igreeeczka@wp.pl napisał(a): Dla mnie to jest nienormalne że jak ludzie słyszą o SM to od razu mają wózek przed oczami no ale na początku też tak myślałam ale to chyba z niewiedzy A media pokazują tylko ludzi z widoczną niepełnosprawnością dlatego mialam takie podejscoe A nie takich którzy w codziennym życiu sobie świetnie dają radę. A co to za serial o którym wspominałaś bo może akurat oglądam Oczko

M jak miłość ?
Odpowiedz
#4
(20-08-2018, 20:22)Natasza napisał(a):
(20-08-2018, 19:55)igreeeczka@wp.pl napisał(a): Dla mnie to jest nienormalne że jak ludzie słyszą o SM to od razu mają wózek przed oczami no ale na początku też tak myślałam ale to chyba z niewiedzy A media pokazują tylko ludzi z widoczną niepełnosprawnością dlatego mialam takie podejscoe A nie takich którzy w codziennym życiu sobie świetnie dają radę. A co to za serial o którym wspominałaś bo może akurat oglądam Oczko

M jak miłość ?

Tak.Artur Rogowski(lekarz),Były mąż Marysi Mostowiak.
Odpowiedz
#5
Seriale muszą histeryzować żeby mieć oglądalność, szkoda tylko że ludzie czerpią z nich wiedzę o życiu. Jak komuś mówię że mam sm to widzę przez chwilę ten strach w oczach, w przekonaniu niektórych pewnie powinnam się położyć i czekać aż umrę. No ale tak nie jest, sm to poważna choroba którą jednak da się opanować o z nią żyć i tak powinni to pokazywać w filmach.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#6
W „Diagnozie” na TVN mama jednego z głównych bohaterów chorowała na SLA, a w ostatnim odcinku drugiego sezonu tę samą chorobę zdiagnozowano u niego. Nie to samo, ale temat pokrewny.
Za to czytałam jakiś czas temu „10 godzin” Marii Nurowskiej, gdzie jeden z bohaterów chorował na SM. Sposób przedstawienia tej postaci tendencyjny i niesmaczny.
Odpowiedz
#7
Jestem tego samego zdania bo pierwszy raz słysząc diagnozę byłam załamana że nie dam rady funkcjonować no ale to wszystko przez media niestety :/ aż z ciekawości będę oglądała teraz m jak miłość i zobaczę jak tam to przedstawia
Odpowiedz
#8
Nie oglądam ani seriali, ani filmów obyczajowych, chyba właśnie przez to że wszystko tam takie przerysowane, pewnie na podstawie życia sporej części z nas by dobry film nakręciłOczko


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#9
Hela moja życie zbyt nudne żeby to przenieść na ekran Oczko
Odpowiedz
#10
PodkolorujemyOczko


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości