Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
postacie SM
#31
(18-10-2021, 08:56)e-smka napisał(a):
(17-10-2021, 19:55)yasmina napisał(a): Moniko - wino jest dobre na wszystko Duży uśmiech  i to już tak bez żartów, dużo czytałam na ten temat - ma wiele dobroczynnych składników, które pozytywnie wpływają na nasz organizm.

Tak samo jak wiele innych rzeczy - owoce, warzywa... ale te raczej nie do prowadzają do nałogu.

Ja nie krytykuje jednej lampki wytrawnego wina dziennie - bo też słyszałam, że to jest zdrowe, chodzi mi o picie większych ilości i to win słodkich, czy półsłodkich, bo takie nie mają żadnych zdrowotnych właściwości, a przynajmniej nie pite codziennie...
Jeśli ktoś nie miał do czynienia z tematem AA czy DDA, to może nie rozumieć problemu, a jest on bardzo poważny.
A mówienie że picie wina jest zdrowe, jest wymówką do picia, a potem nie wiesz kiedy już musisz...
Nie lekceważcie tego, pisze bardzo serio...
No, E-smka, chyba po raz pierwszy częściowo się nie zgadzam. Duży uśmiech
Udowodniony jest dobry wpływ wina czerwonego na organizm, nawet 1 do 2 lampek i nie każdy od razu wpadnie w alkoholizm. Ja piję od wielu lat codziennie do obiadu dla zdrowotności i już dawno skończyły się moje problemy gastryczne. Uczyłam się szczepów, a ponieważ bywam we Włoszech to trudno tam nie spróbować wina i teraz np. kupuję wino i już wiem, jakie smakuje mi najbardziej i jeszcze mogę coś komuś doradzić.
I absolutnie nie zgadzam się z przedostatnim zdaniem - ja np. nie muszę, ale chcę, bo wiem, że sprawia mi to przyjemność. Siedzimy sobie z Panem Mężem Serce i sączymy doskonałe wino oglądając np. Top Gear Duży uśmiech - i o to przecież w życiu chodzi, cieszyć życiem i codziennością, jaka by nie była, szczególnie przy naszej dolegliwości.
Z drugiej strony masz absolutną rację w sprawie popadnięcia w nałóg, ale też nie można wszystkich wsadzić do jednego wora. Mówi się, że alkohol jest dla ludzi, powinno się dodać "dla ludzi w rozsądnych ilościach".
Tak dla wiadomości wszystkich - czerwone wino zawiera antyoksydanty, flawonoidy, potas, magnez wapń, przeciwutleniacze.
https://www.poradnikzdrowie.pl/diety-i-z...-HGyR.html
------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ciekawa jestem opinii Pauli Duży uśmiech
Odpowiedz
#32
I zbija cholesterol. To z autopsji.
Nadzieja jest płomieniem który  migoce, ale nie gaśnie... 
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości