Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
postacie SM
#21
(11-09-2018, 23:06)shazza napisał(a): https://abczdrowie.xyz/czy-biotyna-witam...-rozsiane/

Wysłane z mojego LenovoA3300-H przy użyciu Tapatalka


Nie gniewaj się. To nie atak. Ale... nie czytaj takich artykułów. Autorka pisze ze badania pokazują. Jakie badania? Kto je prowadził i gdzie można uzyskać wyniki. Na jakiejś ilości osób były prowadzone, po jakim czasie zauważono efekt i jaka dawka był stosowana? Znajdź lepsze źródło informacji. Juz kolega ci pisze ile tabl bierze narzeczona. Ty bierzesz jedna. Ja biorę końskie dawki wit z gr. B ( wszystkich) jak mam przeczulice w nogach. Nie pomaga. Znajdź wiarygodne źródła takie które dostarcza więcej informacji. Ja chętnie bym poczytałam jakby źródło było wiarygodne. Taki artykuł to i ja był mogla napisać jak ta Pani z linku. Nie odbierz tego postu źle. Ja mam dziecko z niepełnosprawnością i jestem uczulona na takie artykuły, które obiecują uzdrowienie a przydatnych informacji w nich zawartych jest mało.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

(05-09-2018, 22:41)caprimk1 napisał(a): Musi byc dawka uderzeniowa bardzo duza.jedna tabl to za malo.obecnie testuje sie lek oparty wlasnie na biotynie.


Biotynę jakiej firmy bierze narzeczona? Jest dostępna bez recepty czy to lek przepisany przez lekarza.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

(12-09-2018, 05:49)Anka napisał(a):
(11-09-2018, 23:06)shazza napisał(a): https://abczdrowie.xyz/czy-biotyna-witam...-rozsiane/

Wysłane z mojego LenovoA3300-H przy użyciu Tapatalka


Nie gniewaj się. To nie atak. Ale... nie czytaj takich artykułów. Autorka pisze ze badania pokazują. Jakie badania? Kto je prowadził i gdzie można uzyskać wyniki. Na jakiejś ilości osób były prowadzone, po jakim czasie zauważono efekt i jaka dawka był stosowana? Znajdź lepsze źródło informacji. Juz kolega ci pisze ile tabl bierze narzeczona. Ty bierzesz jedna. Ja biorę końskie dawki wit z gr. B ( wszystkich) jak mam przeczulice w nogach. Nie pomaga. Znajdź wiarygodne źródła takie które dostarcza więcej informacji. Ja chętnie bym poczytałam jakby źródło było wiarygodne. Taki artykuł to i ja był mogla napisać jak ta Pani z linku. Nie odbierz tego postu źle. Ja mam dziecko z niepełnosprawnością i jestem uczulona na takie artykuły, które obiecują uzdrowienie a przydatnych informacji w nich zawartych jest mało.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

(05-09-2018, 22:41)caprimk1 napisał(a): Musi byc dawka uderzeniowa bardzo duza.jedna tabl to za malo.obecnie testuje sie lek oparty wlasnie na biotynie.


Biotynę jakiej firmy bierze narzeczona? Jest dostępna bez recepty czy to lek przepisany przez lekarza.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


No i jaka łączna dawka biotyna w tych 15 tabletkach? Pozdrawiam


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#22
http://www.stwardnienierozsiane.net/tag/witamina-b7/

Tu trochę więcej.Ogólnie najlepiej bazować na informacjach od samych chorych którzy się tym leczą.

Wysłane z mojego LenovoA3300-H przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
#23
Tylko musisz pamiętać o jednym. To ze tobie coś pomaga nie oznacza ze mi tez pomoże. To ze mi coś szkodzi może tobie pomoc. Jak nie zapomnę to na następnej wizycie poruszę temat biotyny z moim neurologiem.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#24
Chodzi o to żeby każdy miał okazję przekonać się sam dlatego zamieszczam te linki.Może komuś pomogą zawarte w nich informacje a jeśli tak niech podzieli się tą wiedzą .Może za kilka lat gdy to forum będzie jeszcze istniało pojawią sie wartościowe wpisy w stylu "biorę biotyne od ...lat i zauważyłem takie a takie zmiany".Wymiana doświadczeń to najcenniejsza rzecz jaką z takich forów można wyciągnąć.

Wysłane z mojego LenovoA3300-H przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
#25
Tu akurat ciężko się z Tobą nie zgodzić. Tylko, ze ja bede przystawać na swoim ze dawkę to lekarz powinien ustalić . A wcześniej proponuje zrobić badanie krwi. Ja jestem świadoma ze nadmiar nawet witamin tez może skutkować pogorszeniem stanu zdrowia. Ja nie neguje suplementacji ale proszę o rozsądek. Warto się wcześniej zbadać i pogadać z lekarzem, nawet 1 kontaktu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ps. Czemu akurat bioty a a nie pirodyksyna? Mi podczas badań robili poziom b6. I neurolog mówił, że SMowcy powinni suplementować d3 i b6 o ile są niedobory


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#26
Nie podejrzewam neurologów o nadmiar wiedzy nt b7.Jeśli już ktoś zdecyduje się brać większe dawki powinien raz na jakiś czas badać krew.Fajnie byłoby za rok otworzyć ten wątek i poczytać o doświadczeniach biorących.Jeśli ta informacja da im nadzieję to jeszcze lepiej.Nie wiem ile osób odwiedza to miejsce ale ci to to robią szukają sposobu na SM.

Wysłane z mojego LenovoA3300-H przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
#27
(12-09-2018, 07:01)shazza napisał(a): Nie podejrzewam neurologów o nadmiar wiedzy nt b7.Jeśli już ktoś zdecyduje się brać większe dawki powinien raz na jakiś czas badać krew.Fajnie byłoby za rok otworzyć ten wątek i poczytać o doświadczeniach biorących.Jeśli ta informacja da im nadzieję to jeszcze lepiej.Nie wiem ile osób odwiedza to miejsce ale ci to to robią szukają sposobu na SM.

Wysłane z mojego LenovoA3300-H przy użyciu Tapatalka


Ale ja ciebie rozumiem. Tylko czemu biotyna a nie b6. Za prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego odpowiadają wit z gr b. Wszystkie. Jedne mniej drugie bardziej.Mi przy diagnozie badali poziom b6 a nie b7. Mnie to zastanawia akurat. Druga sprawa neurolodzy powinni miec wiedze na temat witamin. Mi moj przepisuje na recepte neurovit. Sa to spore dawki witamin z gr b( wszystkich) i to lek na problemy neurologiczne nie suplement dostepny od reki w aptece. Wiec skoro mi przepisuje to widzi sens w suplementacji chemicznej witamin


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#28
Czemu b7 a nie b6 tego w tej chwili nie wie nikt tak jak nikt nie wie dlaczego pojawia się SM i jak to wyleczyć.Daleki jestem od malkontenctwa więc każdą "nowinkę" przyjmuję z otwartym umysłem.Choroby przewlekłe są nieuleczalne na obecny stan wiedzy więc nie warto przechodzić obojętnie obok takich informacji.Ważne jest pozytywne myślenie i wiara w to że się uda.Ponoć nawet placebo potrafi zdziałać cuda.Neurowit zapisał mi ale rodzinny i na uspokojenieUśmiech

Wysłane z mojego LenovoA3300-H przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
#29
Bo tam duzo b12 a ona odpowiada za nerwy i dobry sen[emoji106]


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#30
(12-09-2018, 07:22)shazza napisał(a): Czemu b7 a nie b6 tego w tej chwili nie wie nikt tak jak nikt nie wie dlaczego pojawia się SM i jak to wyleczyć.Daleki jestem od malkontenctwa więc każdą "nowinkę" przyjmuję z otwartym umysłem.Choroby przewlekłe są nieuleczalne na obecny stan wiedzy więc nie warto przechodzić obojętnie obok takich informacji.Ważne jest pozytywne myślenie i wiara w to że się uda.Ponoć nawet placebo potrafi zdziałać cuda.Neurowit zapisał mi ale rodzinny i na uspokojenieUśmiech

Wysłane z mojego LenovoA3300-H przy użyciu Tapatalka

I kto to mówiOczko  dobrze byle do przoduUśmiech
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości