Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rezonans a kreatynina
#1
Hejka mam takie pytanko. Czy ktoś zwrócił uwagę u Was na współczynnik gfr przy badaniu kreatyniny? Bo u mnie sama kreatyniny ok ale ten wskaźnik przekroczony masakrycznie a jutro rezonans
Odpowiedz
#2
No nie popatrzyłam ostatnio, ale nic mi się w oczy nie rzuciło, wrócę to popatrzę, ciekawe jak u mnie z tym, cokolwiek to jestOczko
Odpowiedz
#3
Ale w sensie, że wartość jest za wysoka czy za niska? Bo powód do zmartwień przy GFR jest jeśli ten wskaźnik jest za niski bo może oznaczać niewydolność nerek.
Odpowiedz
#4
Witam i jak to wychodzi z ta kreatyniną. W piątek roczny rezonans mam i zrobiłem to. Zawsze wszystko było ok ale teraz wynik mi wyszedł 0.65 przy normie od 0,70. Chyba raczej podadzą kontrast,w koncu to nie taka różnica a wszsytko zawsze było ok. A ten egrf czy jak go zwać, wyszedł powyżej 60 przy normie od powyżej 60.
Odpowiedz
#5
Ja tam na to nie patrzę bo mam lekką niewydolność nerek ale nigsy z tego powodu nie było problemów z rezonansem.
Odpowiedz
#6
(05-03-2019, 18:19)sloneczko25 napisał(a): Ja tam na to nie patrzę bo mam lekką niewydolność nerek ale nigsy z tego powodu nie było problemów z rezonansem.

A to spoko w takim razie. Dzięki
Odpowiedz
#7
No i byłem zrobiłem bez problemu. A gdy do domu wróciłem, patrze w internet i wynik juz jest. Bez nowych zmian, stan stabilny. Nic nowego w porównaniu z poprzednim rezonansem. Ani więcej ani mniej. Dobre i to. A wogóle jakis nowy program mają w rezonansie u mnie, bo normalnie calkiem inne dzwięki tej maszyny doszły i w opisie metody badań też jakieś dziwadła niekóre - o np. wykonano w obrazach T1, T2 i PD-zależnych, w sekwencjach  FSE, PROP, DWI, SWAN, FLAIR, FatSat, 3D-BRAVO, 3D-FSPGR, . Podobno nowe oprogramowanie do SM jest.
Odpowiedz
#8
No to świetny opis. A i tak szybko można się go dowiedzieć to fajnie.
Odpowiedz
#9
U mnie też na skierowaniu jest napisane jak ma być wykonane badanie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#10
Tak szybko to chyba tylko robią do programu opisy. Bo o 10.20 koniec badania był, a opis w internecie już po dwóch godzinach. A jak w internecie to poewnie drukowany też, ale odbiorę z płytką w następnym tygodniu.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości