Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dieta w SM
#71
(09-12-2018, 15:48)zyga napisał(a): Ja powiem ze jem jak do tej pory, czyli wszystko...
Jak narazie... ale wybiore sie chyba do dietetyka chociaz sie troche naogladalem i naczytalem o tym SM i wszedzie malo miesa.. bez glutenu... bez nabialu... a ja lubie zjesc :-)

Genralnie, jeżeli nie ma problemów z wagą, to wystarczy jeść zdrowo. Warzywa, owoce, można wyciąć trochę mięsa (ale nie rezygnować, broń boże), dużo ryb (bogate w witaminy B), ryż. Unikać nadmiaru alkoholu i palenia papierosów. Nie ma typowej, SMowej diety. Przynajmniej na razie.
Co innego, jeżeli mamy do czynienia z osobą z nadwagą - zrzucenie kilku kilogramów mocno pomaga z mobilnością, obciążeniem stawów, balansem itd.
Odpowiedz
#72
Ja mięsa nie jem, bo nie lubię. Ryb też nie lubię. Właściwie to nie mam jakiejś takiej potrawy, za którą dałabym się pociąć, żeby tylko zjeść.
Odpowiedz
#73
Hej czytam tu wasze posty i widzę że większość stara się jeść normalnie ja też bym chciała. Biorę Aubagio i jest mi ciągle niedobrze no czasami jeden dzień mnie puści i mam takie pytanie Doo was czy też tak przy lekach mieliście i jak sobie z tym radzicie z góry dziękuję
Odpowiedz
#74
(09-12-2018, 16:08)WorkBorg napisał(a): można wyciąć trochę mięsa (ale nie rezygnować, broń boże), 

Eeeee... że co? Dlaczego "nie rezygnować, broń boże"?
Odpowiedz
#75
Nie rezygnować z powodu SM.
Odpowiedz
#76
Ja nie jem mięsa ponad 20 lat, ale nie mam problemu z sosem z pieczeni czy rybami na przykład


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#77
(15-12-2018, 13:05)WorkBorg napisał(a): Nie rezygnować z powodu SM.

Ok, bo zabrzmiało co najmniej tak, jakby rezygnacja z jedzenia mięsa groziła śmiercią lub kalectwem Duży uśmiech
Odpowiedz
#78
Witam Was.
Ja bylam wegetarianka przez jakieś 15 lat. Od kiedy stwierdzono u mnie MS trafilam na Dr. Terry Wahls, ktora tez choruje na MS i tak samo byla wegetarianka przez wiele lat. Wg niej to byl wielki blad (ciezko mi sie o tym pisze bo uwielbiałam być wegetarianka) ze nie jadla miesa, bo po zapoznaniu sie wieloma artykulami medycznymi i wieloma eksperymentami przeprowadzonymi w laboratoriach i czesciowo na sobie stwierdzila ze dobrej jakosci mieso i RYBY są ważna czescia diety ktora powinna byc bogata w dobre tluszcze (Omega-3) i witaminy z grupy B , tak niezbedne przy MS.

Tu sa przykladowe filmiki Dr. Wahls i jej podrozy z MS

https://youtu.be/KLjgBLwH3Wc

https://youtu.be/ZVqnjAvl8jY

Mam nadzieje ze Was zainteresuje temat Dr. Wahls. Jestem ciekawa Waszych opinii.
Odpowiedz
#79
Cześć, ja jestem bardzo początkującą forumiczką i z tego co piszecie, to warto jeść ryby i siemię lniane a raczej olej lniany. Zastanawiam się czy jedzenie mięsa ma tak duże znaczenie. Ja nie jem mięsa z wyboru ale jem ryby i nabiał. Czy to zapewni substancje odżywcze ?
Odpowiedz
#80
(20-04-2020, 21:08)Jakimtam44 napisał(a): Cześć, ja jestem bardzo początkującą forumiczką i z tego co piszecie, to warto jeść ryby i siemię lniane a raczej olej lniany. Zastanawiam się czy jedzenie mięsa ma tak duże znaczenie. Ja nie jem mięsa z wyboru ale jem ryby i nabiał. Czy to zapewni substancje odżywcze ?
Mieso to bialko i witaminy z grupy B
Ryby i nabial tez wazne w diecie
nie kazdy z sm je mieso
kiedys byla teoria ze wegetarianizm powoduje sm
pozniej ze trzeba zrezygnowac z miesa
mi neuro mowil ze jak jem mieso mam jesc nadal i duzo ryb ktorych nienawidzę i jem malo bo mnie cofa
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości