Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dieta w SM
#61
Sok to głównie marchewkowy. Nie lubię owocowych. Owoce jakoś ostatnio mi nie leżą. Powinnam niby jeść porcje owoców dziennie, najlepiej kiwi, ale mnie odrzuca. Ogórki i pomidory tak, ale w sezonie
Teraz są niejadalne  Uśmiech i oczywiście woda z cytryna na dobry początek dnia  :-)
Odpowiedz
#62
A ten wzrost wagi to nie przypadkiem bardziej po sterydach niż od tecfidry?
Odpowiedz
#63
Nie brałam sterydów od 19 lat. Jak dla mnie to im dalej od mnie sterydy tym lepiej. TSH mi podskoczylo. Niby mieści się w normie, ale skok o 1,4 jednostki w ciągu 3 miesięcy to moim zdaniem nią za halo.

Jest jeszcze możliwość że zaczyna się menopauza :-) Swoje lata mam hahaha
Odpowiedz
#64
Akiniom samo tsh może się mieścić w normie ale chyba ważne jest jeszcze ft4. Ja kiedyś miałam niby w normie ale i tak lekarz zwiększył mi dawkę euthyroxu. Ja szukając ostatnio sukienki to się załamałam w jakich rozmiarach muszę gustować, ale ja kilkanaście lat brałam wziewne sterydy i pewnie też pomogły Smutny
Odpowiedz
#65
Mi trochę też pewnie antykoncepcja pomaga, ale siła wyższa
Lepsze to niż mega krwotok i groźba usunięcia macicy. To było  2 lata temu. Krwotok przez prawie 3 miesiące. Masakra to była. Różne swinstwa bralam, aż dostałam skierowanie do szpitala i zmieniłam lekarza. Ten pomógł przepisujac pigułki. Od dwóch lat mam spokój. I co najpiękniejsze - nie mam okresu.
Odpowiedz
#66
Cholernie to chyba nie zdrowe
Odpowiedz
#67
W moim wieku zdrowe. I do niczego nie potrzebne. Lekarz mi powiedział, że kobiety myślą, że jak przy pigolkach nie ma okresu to coś złego się dzieje. Ja się też obawiałem, ale mnie uspokoił, że niektórzy tak reagują i to nic złego. Na usg wszystko ok, endometrium w Porządku, raz na rok usg piersi i spoko. I nie mam anemii, 13 a nie 8 hemoglobiny.
Odpowiedz
#68
No nie wiem czy zdrowo jest tak ingerować w działanie organizmu, ale może to po prostu mniejsze zło, jakby naszymi lekami, a że wygodne to napewnoOczko


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#69
Ja powiem ze jem jak do tej pory, czyli wszystko...
Jak narazie... ale wybiore sie chyba do dietetyka chociaz sie troche naogladalem i naczytalem o tym SM i wszedzie malo miesa.. bez glutenu... bez nabialu... a ja lubie zjesc :-)
Odpowiedz
#70
(09-12-2018, 15:48)zyga napisał(a): Ja powiem ze jem jak do tej pory, czyli wszystko...
Jak narazie... ale wybiore sie chyba do dietetyka chociaz sie troche naogladalem i naczytalem o tym SM i wszedzie malo miesa.. bez glutenu... bez nabialu... a ja lubie zjesc :-)

Ano widzisz. Ja tez o tym czytalam. Moj neurolog kazal mi jesc co chce. Jedyne zwlecenia to pod Tecfidere. Ja osobiscie nie widze powodu zeby rezygnowac z miesa, glutenu czy nabialu . Zreszta ja i tak nie moge jesc tylu produktow ze jakbym musiala jeszcze z miiesa zrezygnowac czy reszty to bym na wodzie byla caly czas. Mi dietetyk pomogl zrzucic 15 kg i nauczylam sie jak jesc zeby jelita nie dokuczaly. Ale odkad biore Tec bardzo mi dokuczaja
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości