Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Prążki oligoklonalne
#21
(30-05-2017, 10:16)Magda napisał(a):
(25-05-2017, 23:05)Marta14 napisał(a): Hej. Jestem tu nowa, tuż po punkcji. Jutro odbieram wynik prążków. Lekarz powiedział, ze niezależnie od wyniku nie stawia w tej chwili diagnozy Sm, ponieważ w rezonansie od pół roku nic sie nie zmieniło. Nie ma aktywnych zmian, nie ma tez nowych. Miał ktoś taka sytuacje ?

Marta, odebralaś juz wyniki? Jak sytuacja z prążkami?
Odebrałam dzisiaj o 20. Prążków brak  Anioł Anioł Anioł  Umieram ze szczęścia.
Odpowiedz
#22
Marta to dobra wiadomość aczkolwiek nie przesadza to o braku SM. Niestety ja jestem takim przypadkiem. Rezonans głowy : zmiany stabilne od kilku lat, rdzeń niejasny, kilka rzutów w miedzyczasie i diagnoza SM ale trzymam kciuki za Ciebie. Uśmiech
Odpowiedz
#23
(05-06-2017, 22:57)Joanna napisał(a): Marta to dobra wiadomość aczkolwiek nie przesadza to o braku SM. Niestety ja jestem takim przypadkiem. Rezonans głowy : zmiany  stabilne od kilku lat, rdzeń niejasny, kilka rzutów w miedzyczasie i diagnoza SM ale trzymam kciuki za Ciebie. Uśmiech

Mam niestety nasenne w karcie, ze jeżeli wystąpi drugi rzut to jest to Sm. Mam nadzieje, ze nie wystąpi...

(05-06-2017, 23:23)Marta14 napisał(a):
(05-06-2017, 22:57)Joanna napisał(a): Marta to dobra wiadomość aczkolwiek nie przesadza to o braku SM. Niestety ja jestem takim przypadkiem. Rezonans głowy : zmiany  stabilne od kilku lat, rdzeń niejasny, kilka rzutów w miedzyczasie i diagnoza SM ale trzymam kciuki za Ciebie. Uśmiech

Mam niestety napisane w karcie, ze jeżeli wystąpi drugi rzut to jest to Sm. Mam nadzieje, ze nie wystąpi...
Odpowiedz
#24
Czy ktoś z Was może mi wytłumaczyć jakie znaczenie w diagnostyce maja typy prążków w prm ?
Odpowiedz
#25
Nie mam pojęcia co jaki typ oznacza... ja mam typ 2 i kilka osób tu na forum również pisało ze ma typ 2.
Odpowiedz
#26
A ja czytałem ze jest 5 typów prążków. Dziś rozmawiałem z lekarzem i typ 2 nie jest taki oczywisty dla Sm. Może świadczyć o neuroboleriozie. Typ 1 to na bank nie sm. O trzech pozostałych nie wiem.
Odpowiedz
#27
Aż muszę zobaczyć czy u mnie pisze jaki mam typ ale chyba nie bo bym zapamiętała
Odpowiedz
#28
U mnie tez nie pisze jaki tym prążków, żaden lekarz też nic o tym nie mówił, wystarczyło że są


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości