Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problem ze wzrokiem
#11
(16-07-2018, 20:44)skrzat100 napisał(a): No tak mogły być ale nie musiały... Dziwnę ;/ Ja miałem MRI mózgowia, na drugi dzień mri odcinek szyjny i w późniejszym terminie całego kręgosłupa łącznie z klatką piersiową. Na całe szczęście mój neurolog na takie objawy jak zaburzenia czucia nie podłącza mnie od razu pod sol-medrol.

Solu to pół biedy. Gorzej, ze mri tylko mozgu i teraz znow czekanie nie wiadomo ile na mri odcinka szyjnego. Nawet jakbym chciala prywatnie to po solu nie pojde narazie, a jak prążki wyjdą to wszystko sie odwlecze i diagnozy i tak nie postawia jak nie ma aktywnych zmian-tak przynajmniej wyczytałam.
Odpowiedz
#12
(16-07-2018, 20:52)Karcia86 napisał(a):
(16-07-2018, 20:44)skrzat100 napisał(a): No tak mogły być ale nie musiały... Dziwnę ;/ Ja miałem MRI mózgowia, na drugi dzień mri odcinek szyjny i w późniejszym terminie całego kręgosłupa łącznie z klatką piersiową. Na całe szczęście mój neurolog na takie objawy jak zaburzenia czucia nie podłącza mnie od razu pod sol-medrol.

Solu to pół biedy. Gorzej, ze mri tylko mozgu i teraz znow czekanie nie wiadomo ile na mri odcinka szyjnego. Nawet jakbym chciala prywatnie to po solu nie pojde narazie, a jak prążki wyjdą to wszystko sie odwlecze i diagnozy i tak nie postawia jak nie ma aktywnych zmian-tak przynajmniej wyczytałam.

Spokojnie jeśli to na 100% SM to założę się że, neurolog tak to zrobi żebyś dostała się do programu. Z jakiego rejonu jesteś?? Można próbować w kilku placówkach leczniczych. W tej chorobie akurat to czy lek dostaniesz msc. wcześniej czy później większej roli nie odgrywa.
Odpowiedz
#13
Mnie podłączyli do solu bo miałam taki rzut że palcem do nosa nie trafiałam, ręce, nogi i nerw twarzowy, okulista potem powiedział że nawet do 9 mc po solu mogą się problemy ze wzrokiem pojawić bo sterydy niestety mają zły wpływ na oczy, u mnie to jest zaćma posterydowa i astygmatyzm mi się pogłębił. Na mądrego okulistę trafiłam bo na oddziale nikt na ten temat słowa nie powiedział, w ogóle nie wiele mówili.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#14
(16-07-2018, 21:03)hela napisał(a): Mnie podłączyli do solu bo miałam taki rzut że palcem do nosa nie trafiałam, ręce, nogi i nerw twarzowy, okulista potem powiedział że  nawet do 9 mc po solu mogą się problemy ze wzrokiem pojawić bo sterydy niestety mają zły wpływ na oczy, u mnie to jest zaćma posterydowa i astygmatyzm mi się pogłębił. Na mądrego okulistę trafiłam bo na oddziale nikt na ten temat słowa nie powiedział, w ogóle nie wiele mówili.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Hela czyli taka jakby mgielka to moze być zaćma po sterydach? Tylko ze mi to jak poruszam galka oczna gdzies ucieka, nie tak ze mam to w 1 miejscu. Dziwna sprawa. Moze te mety w drugim oku tez mi sie pojawiaja...chociaż mety to ciemne plamki, a to jest całkiem inne.

(16-07-2018, 20:59)skrzat100 napisał(a):
(16-07-2018, 20:52)Karcia86 napisał(a):
(16-07-2018, 20:44)skrzat100 napisał(a): No tak mogły być ale nie musiały... Dziwnę ;/ Ja miałem MRI mózgowia, na drugi dzień mri odcinek szyjny i w późniejszym terminie całego kręgosłupa łącznie z klatką piersiową. Na całe szczęście mój neurolog na takie objawy jak zaburzenia czucia nie podłącza mnie od razu pod sol-medrol.

Solu to pół biedy. Gorzej, ze mri tylko mozgu i teraz znow czekanie nie wiadomo ile na mri odcinka szyjnego. Nawet jakbym chciala prywatnie to po solu nie pojde narazie, a jak prążki wyjdą to wszystko sie odwlecze i diagnozy i tak nie postawia jak nie ma aktywnych zmian-tak przynajmniej wyczytałam.

Spokojnie jeśli to na 100% SM to założę się że, neurolog tak to zrobi żebyś dostała się do programu. Z jakiego rejonu jesteś?? Można próbować w kilku placówkach leczniczych. W tej chorobie akurat to czy lek dostaniesz msc. wcześniej czy później większej roli nie odgrywa.
Jestem z Podkarpacia. W pn uderzam do neurologa w szpitalu sw. Rodziny w Rudnej Małej, tam maja program leczenia SM. Oczywiscie prywatnie bo terminy na przyszly rok.
Odpowiedz
#15
Zaburzenia widzenia mogą wystąpić w wyniku ogólnoustrojowego i miejscowego
stosowania kortykosteroidów. Jeżeli u pacjenta wystąpią takie objawy, jak nieostre widzenie
lub inne zaburzenia widzenia, należy rozważyć skierowanie go do okulisty w celu ustalenia
możliwych przyczyn, do których może należeć zaćma, jaskra lub rzadkie choroby, takie jak
centralna chorioretinopatia surowicza (CSCR), którą notowano po ogólnoustrojowym
i miejscowym stosowaniu kortykosteroidów.
Centralna chorioretinopatia surowicza może prowadzić do odwarstwienia siatkówki.
Długotrwałe stosowanie kortykosteroidów może prowadzić do rozwoju zaćmy tylnej podtorebkowej
i zaćmy jądrowej (szczególnie u dzieci), wytrzeszczu lub zwiększenia ciśnienia wewnątrzgałkowego,
które może spowodować jaskrę z potencjalnym uszkodzeniem nerwów wzrokowych. U pacjentów
otrzymujących glikokortykosteroidy mogą się również częściej rozwijać wtórne zakażenia grzybicze
i wirusowe gałki ocznej.
Leczenie kortykosteroidami wiąże się z wystąpieniem centralnej retinopatii surowiczej, która może
prowadzić do odwarstwienia siatkówki.

To są skutki uboczne sol-medrolu. Jeśli masz dużo obawę spytaj lekarza przy najbliższej wizycie.
Odpowiedz
#16
(16-07-2018, 22:09)skrzat100 napisał(a): Zaburzenia widzenia mogą wystąpić w wyniku ogólnoustrojowego i miejscowego
stosowania kortykosteroidów. Jeżeli u pacjenta wystąpią takie objawy, jak nieostre widzenie
lub inne zaburzenia widzenia, należy rozważyć skierowanie go do okulisty w celu ustalenia
możliwych przyczyn, do których może należeć zaćma, jaskra lub rzadkie choroby, takie jak
centralna chorioretinopatia surowicza (CSCR), którą notowano po ogólnoustrojowym
i miejscowym stosowaniu kortykosteroidów.
Centralna chorioretinopatia surowicza może prowadzić do odwarstwienia siatkówki.
Długotrwałe stosowanie kortykosteroidów może prowadzić do rozwoju zaćmy tylnej podtorebkowej
i zaćmy jądrowej (szczególnie u dzieci), wytrzeszczu lub zwiększenia ciśnienia wewnątrzgałkowego,
które może spowodować jaskrę z potencjalnym uszkodzeniem nerwów wzrokowych. U pacjentów
otrzymujących glikokortykosteroidy mogą się również częściej rozwijać wtórne zakażenia grzybicze
i wirusowe gałki ocznej.
Leczenie kortykosteroidami wiąże się z wystąpieniem centralnej retinopatii surowiczej, która może
prowadzić do odwarstwienia siatkówki.

To są skutki uboczne sol-medrolu. Jeśli masz dużo obawę spytaj lekarza przy najbliższej wizycie.

Dzieki bardzo, zapytam.
Odpowiedz
#17
Zaćma posterydowa to takie drobne punkty w których nie masz „obrazu”, raczej nie męty


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#18
Ja jak jest gorąco to widzę jak przez folię i nie widzę twarzy. Jest to upierdliwe, bo już nie raz słyszałam że chodzę dumna jak paw i nawet dzień dobry nie powiem. A jak mam powiedzieć komuś kogo nie widzę?
Odpowiedz
#19
ludzie czasem są straszni :/ nie przejmuj się, przecież to nie Twoja wina
Odpowiedz
#20
(16-07-2018, 20:44)skrzat100 napisał(a): No tak mogły być ale nie musiały... Dziwnę ;/ Ja miałem MRI mózgowia, na drugi dzień mri odcinek szyjny i w późniejszym terminie całego kręgosłupa łącznie z klatką piersiową. Na całe szczęście mój neurolog na takie objawy jak zaburzenia czucia nie podłącza mnie od razu pod sol-medrol.

To tak jak mój. Ma zasadę że solu tylko jak jest on niezbędny.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości