Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problem ze wzrokiem
#1
Cześć wszystkim, mam problem. Przed szpitalem tj z jakis miesiac temu zaczęłam gorzej widzieć na prawe oko. W szpitalu zbadal  okulista. Wszystko ok, łacznie z potencjalami wywolawczymi. Mam jedynie męty w ciele szklistym, dostalam na to witaminy. Ostatnio zauwazylam też, ze mam problem z lewym okiem. Jest na nim cos jakby mgla, przy ruszaniu galka oczna ona znika albo sie przesuwa. Taka delikatna, ogolnie nie zaburza mi widzenia, ale czuję, ze cos jest. Czy ktoś moze mial podobnie? Tak mogloby wygladac pogorszenie wzroku w SM? Czy moze to byc po solu? Gdzies czytalam w skutkach ubocznych ze problem ze wrokiem tez moze wystapic. Wizyta u neuro za tydzien a ja świruje. Dziekuje ze odpowiedzi.
Odpowiedz
#2
Z jakiej przyczyny dostałaś solu ??
Odpowiedz
#3
Ja od dłuższego czasu mam problem ze wsorkiem. Bola mnie oczy, czasem gorzej widze. Ale to mija i wraca. I się nie pogarsza. Neuro narazie kazał się nie martwić. We wrześniu mam rezonans kontrolny. Potencjałów nie miałam robionych przy doagnozie bo u mnie w szpitalu nie robią. Robiłam tydzień temu na własną rękę. Nie panikuj. Ja w stresie albo jak jestem zmęczona to „ czuje” oczy. Też czytałam , że po solu zdażały się komuś problemy ze wzrokiem. Postaraj się odprężyć i odpocząć. Albo zadzwoń do neurologa i spytaj co on myśli.
Odpowiedz
#4
(16-07-2018, 18:17)skrzat100 napisał(a): Z jakiej przyczyny dostałaś solu ??

Solu dostalam jak wyladowalam w szpitalu z dretwieniem reki i nogi prawej i mocnych zawrotach glowy. Zrobiono mri, wyszly liczne zmiany, nie wzmacnialy sie po kontraście ale dostalam solu.
Odpowiedz
#5
Problem minął po solu ?
Odpowiedz
#6
(16-07-2018, 19:30)skrzat100 napisał(a): Problem minął po solu ?

Mrowienia dalej sa, ale rzadziej i juz tylko np samej dloni. Zawroty glowy to juz mialam mniejsze przed szpitalem, spanikowalam bo gorzej widzialam na prawe oko ale to niby okazaly sie mety w ciele szklistym. Takze jesli mam oceniac solu to jak dla mnie niewiele pomogl...
Odpowiedz
#7
Jakieś skutki uboczne steryd mógł pozostawić ale pewnie po witaminach wzrok szybko wróci do normy. No trochę pochopnie ten sol medrol podany.
Odpowiedz
#8
(16-07-2018, 19:39)skrzat100 napisał(a): Jakieś skutki uboczne steryd mógł pozostawić ale pewnie po witaminach wzrok szybko wróci do normy. No trochę pochopnie ten sol medrol podany.

Mnie neurolog w szpitalu powiedzial, ze to SM, zrobiono punkcje. W tym tyg. maja byc wyniki. Nie zrobiono mi mri rdzenia. Tam mogly byc aktynre zmiany. Teraz nawet jak mi prazki wyyjda to sie nie kwalifikuje do programu, bo nie bylo aktywnych zmian. O niczym innym nie mysle.
Odpowiedz
#9
Ja pisałam o solu i wzroku, nie pamietam w jakim wątku, ma zaćmę posterydową w lewym oku, na szczęście powoli się cofa


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#10
No tak mogły być ale nie musiały... Dziwnę ;/ Ja miałem MRI mózgowia, na drugi dzień mri odcinek szyjny i w późniejszym terminie całego kręgosłupa łącznie z klatką piersiową. Na całe szczęście mój neurolog na takie objawy jak zaburzenia czucia nie podłącza mnie od razu pod sol-medrol.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości