Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rzut po solu medrol??
Temat dotyka mocno patofizjologii choroby, nikt nam na to nie odpowie z pewnością. Wiemy, że SM jest chorobą której jednym z elementów są stany zapalne. Metyloprednizon bez dyskusji wygłusza absolutnie każdy stan zapalny w organizmie człowieka. Jest kilka teorii dlaczego można mieć rzut zaraz/ w trakcie Solu:

a) efekt domina - jedna zmiana, zanim się wyciszy, może propagować powstawanie nowych (przynajmniej u niektórych pacjentów);
b) stany zapalne są tylko jednym z elementów choroby, proces degeneracyjny trwa niezależnie (a nie współzależnie) od ich istnienia.
c) wytrącenie organizmu z balansu przez sterydy, co powoduje chwilowe zwiększenie podatności na infekcje - a w efekcie zwiększone szanse na rzut.

Jaka jest odpowiedź? Cholera wie, prawdopodobnie każda jest prawidłowa odrobinę. Plus czynniki których nie znamy.
Odpowiedz
Jak to ładnie znajoma określiła „poku....iona choroba się nam trafiła”Oczko nic nie jest pewne, u każdego jest inaczej, dobrze że temat leczenia jest rozwojowyUśmiech

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
Ja jestem 2,5 tyg. po Solu i było już prawie ok z nogą , a dziś czuję że jest znowu słabsza. Zaczynam sie zastanawiać o co chodzi ? sama sobie " doprawiłam" za dużo chodząc ? ,  no bo przecież to mało prawdopodobne aby znowu był rzut  Zdezorientowany . Mam wizytę u neuro w przyszłym tyg. , zobaczę co on na to powie  Wywracanie oczami
Odpowiedz
Może pogoda też ma wpływ na to, w końcu nie rozpieszcza ostatnio.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości