Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Solumedrol
Szpital potrafi wykończyć
Odpowiedz
Brałam w przychodni ambulatoryjnie dzisiaj skończyłam mam nadzieje ze będzie teraz dobrze
Odpowiedz
(04-12-2019, 03:31)magdasch napisał(a): Jestem po drugiej kroplowce miałam ja o 15 wczoraj zasnęłam koło 1 dzisiaj już prawie 3 a ja dalej nie śpię czy tez macie po solu bezsenne noce ?

Tak. Nie moglam spac i mocno mi serce bilo w nocy..ale potem juz wrocilo wszystko do normyUśmiech
Odpowiedz
Hej. Bierzecie ipp przy Solu? Za 1. razem dostałam, teraz nie. Jutro będę pytać neuro, ale jestem ciekawa, jak u Was?
Odpowiedz
Ostatnio dostałam ipp. Dawniej, w szpitalach, raz dostawałam, a raz nie, różnie. Ale według mnie warto to brać przy Solu, nie zaszkodzi, a może pomóc, i to bardzo.
Odpowiedz
No właśnie znalazłam takie info: Podczas stosowania kortykosteroidów w monoterapii nie zaleca się stosowania IPP, gdyż nie stwierdzono zwiększonego ryzyka krwawienia z przewodu pokarmowego.

INHIBITORY POMPY PROTONOWEJ-KONSEKWENCJE ST0SOWANIA
-predysponują do infekcji przewodu pokarmowego (Salmonella, Shigella, Clostridium difficile)
-predysponują do zespołu rozrostu bakteryjnego(SIBO)
-predysponują do tworzenia się polipów dna żołądka
-predysponują u osób po 65 roku życia do zewnątrz szpitalnego zapalenia płuc
-predysponują do wystąpienia biegunki podróżnych

I nie wiem, co o tym myśleć ??‍♀️
Odpowiedz
To z ulotki przeklejone?
Wydaje mi się, że takie konsekwencje dotyczą osób, które biorą ipp długo, miesiącami czy latami.
A podczas terapii sterydami może rzeczywiście ryzyka od razu krwawienia z żołądka nie ma, ale można mieć prozaiczne dolegliwości ze strony żołądka: zgagę, mdłości, ucisk, bóle itd. Wiele osób na forum o tym pisało. I na to ipp pomaga.
O co chodzi? Boisz się brać ipp? To nie jest lek obarczony jakimś szczególnym ryzykiem przy wskazaniach ze strony lekarza...
Odpowiedz
Ja zawsze przy solu dodawałam ipp i brałam je jeszcze przez jakiś czas w domu. Chyba 2 tygodnie. Mi lekarz mówił że to osłonowo na żołądek przy sterydach.
Odpowiedz
Belanna w ciąży brałam tyle leków, ze zbuntowała mi się wątroba. Teraz juz unikam nadmiaru tabletek.  Neuro zadecydował, ze nie bierzemy, bo nie mam żadnych dolegliwości żołądkowych.
W ogóle wszyscy są tu znów zdziwieni, ze ja po solu śpię jak dziecko Uśmiech
Odpowiedz
Tak, ja tez przy /po solu śpię jak dziecko. Zamiast pobudzać tak jak większość to mnie ten lek tak zamula, że śpię non stop Uśmiech pozdrawiam
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości