Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy to stwardnienie?
#1
Dzień dobry.
Kilka miesięcy temu pojawiły się u mnie zaburzenia widzenia (jasna plamka, zamazany obraz na krawędzi widzenia), które zniknęły tak samo szybko jak się pojawiły. Po tym zaczęły dokuczać mi mrowienia na plecach w jednym tylko miejscu, pojawiające się na chwilę, kilka do kilkunastu razy dziennie. Mrowienie zaczęło pojawiać się na twarzy (jak by delikatne muśnięcie trwające chwilkę) i głowie. Pierwsza wizyta u neurologa - leczenie milgammą - nie przyniosło efektu.
Skierowanie na rezonans i następujący wynik: w istocie białej podkorowej lewego płata czołowego widoczne jest pojedyncze, drobne, niespecyficzne ognisko wielkości ok. 3mm, hiperintensywne w obrazach T2-zależnych i sekwencji FLAIR, bez cech rystrykcji dyfuzji ani wzmocnienia kontrastowego - demielinizacyjne? pozapalne? naczyniopochodne?
Poza tym uwidocznione struktury mózgowia patologicznych zmian nie wykazują. Niewielka asymetria w zakresie komór bocznych (L<P), poza tym układ komorowy symetryczny, nieposzerzony, nieprzemieszczony. Rowki komorowe na sklepistości zachowane. Struktury tylnego dołu czaszki oraz ciało modzelowate bez uchwytnych zmian ogniskowych. Bez patologicznego wzmocnienia po dożylnym podaniu paramagnetycznego środka kontrastowego.
Torbiel retencyjna w lewej zatoce szczękowej wielkości ok. 26x20 mm. Hipoplastyczna lewa zatoka czołowa.
 
Czy taki wynik może zdiagnozować chorobę? Czy torbiel to coś niebezpiecznego?
Bardzo proszę o odpowiedź.
p.s. Mrowienia nadal występują. Wizyta u neurologa w przyszłym tygodniu, ale bardzo się denerwuję i szukam jakiś informacji na temat mojego wyniku.
Odpowiedz
#2
W sumie to niewiele ten wynik mówi, masz jakaś zmianę, ale nie wiadomo jakiego pochodzenia, osobiście uważam że masa ludzi ma jakieś zmiany i nawet o tym nie wiedzą, bo skąd, MRI to nie przegląd u dentysty żeby je robić profilaktycznie, torbiel nie ma z sm nic wspólnego pewnie dentysta lub chirurg szczękowy coś Ci więcej powie na jej temat. Dobrze że poszłaś z tymi objawami do lekarza zamiast się doszukiwać samemu, on Ci po obejrzeniu wyniku MRI pewnie powie coś więcej lub skieruje na dalsze badania, myślę że nie ma się co martwić na zapasUśmiech


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#3
(09-05-2018, 19:06)hela napisał(a): W sumie to niewiele ten wynik mówi, masz jakaś zmianę, ale nie wiadomo jakiego pochodzenia, osobiście uważam że masa ludzi ma jakieś zmiany i nawet o tym nie wiedzą, bo skąd, MRI to nie przegląd u dentysty żeby je robić profilaktycznie, torbiel nie ma z sm nic wspólnego pewnie dentysta lub chirurg szczękowy coś Ci więcej powie na jej temat. Dobrze że poszłaś z tymi objawami do lekarza zamiast się doszukiwać samemu, on Ci po obejrzeniu wyniku MRI pewnie powie coś więcej lub skieruje na dalsze badania, myślę że nie ma się co martwić na zapasUśmiech


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Uśmiech
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości