Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tecfidere a tabletki antykoncepcyjne
#1
Kochane, dziś zaczęłam brać tecfidere ale ze biorę również tabletki antykoncepcyjne chciałabym Was zapytać czy w związku z tym dodatkowo się zabezpieczacie podczas brania Tec? Pytałam o to lekarza to powiedział że dodatkowo mogę się zabezpieczyć jeśli wystąpią skutki uboczne jelitowe np biegunka. A w ulotce wyczytałam, że tec może obniżać działanie anty, tak więc POSTANOWIŁAM was kobiety zapytać jak to u Was wygląda Uśmiech
Odpowiedz
#2
Ja nie biorę anty więc nie wiem. Ale nie słyszałam żeby Tec obnizala
Odpowiedz
#3
Jest wątek o antykoncepcji, może tam znajdziesz odpowiedź


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#4
Ogólnie przy biegunkach czy wymiotach a także podczas antybiotykoterapii wskazane jest dodatkowo np prezerwatywy. Bo tabletki mogą słabiej działać
Odpowiedz
#5
(25-04-2018, 08:24)Anka napisał(a): Ogólnie przy biegunkach czy wymiotach a także podczas antybiotykoterapii wskazane jest dodatkowo np prezerwatywy. Bo tabletki mogą słabiej działać

Tak wiem, zawsze to robię jeśli coś takiego mi się przytrafi albo jeśli jem antybiotyk. Uśmiech chodzi mi właśnie o to czy tak ogólnie  przy braniu Tec muszę się zabezpieczac ( jeśli nie będę miała problemów jelitowych) może zapytam ginekologa  co o tym myśli ale dopiero w lipcu mam wizytę..
Odpowiedz
#6
Mi moja powiedziała, że nie ma przeciwskazań z niczym. Zabezpieczasz się jak uważasz.
Odpowiedz
#7
Beciaa pewnie ci powie to mi mój. Nikt nie bada czy Tec osłabia tabl anty. Ja na Betaferonie. Gin mi mówil ze jak bede pamietac o tabl i uwazac przy jelitowkach itp to na codzien nie musze dodoatkowo uzywac prezerwatywy. Chyba ze chce bo to mi da spokoj paychiczny
Odpowiedz
#8
(25-04-2018, 14:33)Anka napisał(a): Beciaa pewnie ci powie to mi mój. Nikt nie bada czy Tec osłabia tabl anty. Ja na Betaferonie. Gin mi mówil ze jak bede pamietac o tabl i uwazac przy jelitowkach itp to na codzien nie musze dodoatkowo uzywac prezerwatywy. Chyba ze chce bo to mi da spokoj paychiczny

No tak, to nasza decyzja w sumie czy się chcemy dodatkowo zabezpieczac czy nie. Dziękuję za odpowiedzi Uśmiech
Odpowiedz
#9
Konsultowałam tę sprawę dość wnikliwie. Już nie pamiętam dokładnie, w której ulotce Tecfidery wyczytałam, że może ona obniżać skuteczność antykoncepcji, ale z tego co kojarzę to pod tym względem ulotka na rynek europejski różniła się od ulotki na rynek amerykański Oczko
Ostatecznie dokopałam się do jakiejś publikacji, która nie wskazuje, że Tecfidera obniża skuteczność antykoncepcji, a z moją ginekolog doszłyśmy do wniosku, że ten zapis prawdopodobnie jest zabezpieczeniem na okoliczność skutków ubocznych Tecfidery o charakterze gastrycznym.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości