Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Avonex
#11
To dobra wiadomość.  Może więcej taka sytuacja się nie zdarzy. Bądź dobrej myśli.
Odpowiedz
#12
Hej!!!
Avonex biorę od 3 lat. Wsumie poł roku po diagnozie zostałam zakwalifikowana do programu. Nie widzę żadnej poprawy tylko stałe pogarszanie. Szczególnie jeśli chodzi o chodzenie. Spastyka na początku na drugi dzień po zastrzyku teraz praktycznie codziennie, najmocniej w nocy. Lekarz zrobił badania na przeciwciała, ale wyszło wszystko ok. Cały czas myśle o rezygnacji z Avonexu, ale nie wiem co byłoby dale.
Odpowiedz
#13
A co mówił Ci lekarz na ten temat? Poza zrobieniem badań na przeciwciała? Nie proponował Ci zmiany na Copaxone? To często rozwiązanie, jeśli leczenie inteferonem nie jest odpowiednio skuteczne.
Czy w rezonansach rocznych też widać było pogorszenie?
Odpowiedz
#14
(03-06-2016, 09:35)Ewcia napisał(a): Hej!!!
Avonex biorę od 3 lat. Wsumie poł roku po diagnozie zostałam zakwalifikowana do programu. Nie widzę żadnej poprawy tylko stałe pogarszanie. Szczególnie jeśli chodzi o chodzenie. Spastyka na początku na drugi dzień po zastrzyku teraz praktycznie codziennie, najmocniej w nocy. Lekarz zrobił badania na przeciwciała, ale wyszło wszystko ok. Cały czas myśle o rezygnacji z Avonexu, ale nie wiem co byłoby dale.

Ewcia, jak czujesz, że Avonex nie pomaga i Twój stan się pogarsza to naciskaj na lekarza, żeby zmienił Ci lek. Może sytuacja w Polsce nie jest idealna jeśli chodzi o SM i wielu nowych leków się u nas nie refunduje. Ale też nie jest tak, że refundowany jest tylko Avonex. Są inne interferony, jest Copaxone, Tysabri, Gilenya - naprawdę warto powalczyć.
Odpowiedz
#15
Myślałam o zmianie ale mój neurolog stwierdził " po co się kłóć co 3 dzień lepiej raz w tygodniu i tak dalej jestem przy Avonexie.
A w ostatnim rezonansie nie widać pogorszenia. Jest nawet napisane "dyskretne zmniejszenie ognisk" ale ja tego wg nie odczuwam. Dzisiaj zarejestrowałam się na rezonans, termin na 5 październik. Troszkę poczekam.
Odpowiedz
#16
Ewcia tak jak pisałam w innym poscie, również się leczę Avonexem. U mnie jest odwrotnie niż u Ciebie. Rezonans po roku leczenia taki sam jak wczesniej ale za to chodzenie mi się poprawiło. Czyli rezonans bez zmian, stan neurologiczny lepszy. Każdy inaczej reaguje na lek. Jednemu pomaga, drugiemu nie ale jeżeli czujesz, że jest coraz gorzej to warto rozważyć zmianę leku i prosić o to neurologa. Może lepiej zareagujesz na inny lek, który nie będzie interferonem.
Odpowiedz
#17
Witam,

Moja mama od dłuzszego czasu bierze lek Avonex. Niestety spowodował on spustoszenie w organizmie, lek musiała odstawić. Wobec tego mamy 4 opakowania tego leku przechowywane w lodówce, termin ważności grudzień 2016. Odsprzedamy po niższej cenie. Osoby zainteresowane proszę o kontakt: smakomania@op.pl
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości