Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Suche oczy
#1
Czesc dziewczęta i chłopaki- choć w mniejszościOczko ciekawi mnie czy ktoś ma problem z suchymi oczami.  Czytałam i czytam bardzo dużo na temat naszej choroby i znalazłam gdzieś informacje, ze może sie znaleźć w niej zespół suchego oka. Moja neurolog powiedziała, ze pierwsze słyszy, ale jest to możliwe bo ząb Rob odpowiadają nerwy natomiast mój okulista zapiera sie rękami i nogami twierdząc, ze pracuje w swoim zawodzie och jak długo, nigdy nie spotkał sie z zespołem suchego oka spowodowanym przez sm i w ogole jest to absolutnie niemożliwe. Ja twierdze, ze nie ma rzeczy niemożliwych i kopie dalej, wiec proszę sie przyznać, kogo pieką i swędzą oczy?Oczko
Odpowiedz
#2
Mnie i to często
Odpowiedz
#3
Też to mnie dopada, ale czy to ma związek z SM to nie wiem. Chyba nie.
Odpowiedz
#4
Za każdym okulista, do którego chodzę słyszę jakie to mam suche oczy a jedna lekarka powiedziała, ze z racji SM niestety tak juz będzie i mam kropić je 5 razy dziennie do końca życia najlepiej. Kto to wie czy to przez SM czy nieOczko
Odpowiedz
#5
Nie usłyszałam nigdy słowa, że to ma jakikolwiek związek z SM. Komp i klima jak najbardziej. Nie kropie w zasadzie niczym, chyba, że mi oczy dadzą popalić, to wtedy sztuczne łzy.
Odpowiedz
#6
Ja jestem uzależniony od kropli, szczególnie w zimie, bardzo przeszkadzają mi mróz i wiatr. Być może sm ma w tym jakiś udział ale u mnie to raczej przede wszystkim kwestia czasami całych dni spędzonych z komputerem.
Odpowiedz
#7
Powiem tak, dokładniej przedstawię sprawę. Kiedy córka stłukla mi oko^^ przez półtorej roku chodziłam do okulisty aż w końcu siedliśmy i szczerze pogadaliśmy, lekarz sie pyta: kiedy pani czuje największy dyskomfort i zaczyna wymieniać, książki, komputer, wieczór i takie swoje fafarafa. Wtedy rzuciłam pierwsza odpowiedz, która po krótkim zastanowieniu przyszła mi do głowy: kiedy jestem zmęczona. Oczywiście spojrzał na mnie z politowaniem. Pare miesięcy po wizycie u okulisty miałam kontrole u neurologa. Zaczęłam temat o czkawce, bardzo często łapie mnie męcząca czkawka, która prawie zwala mnie z nóg swoją meczliwoscia a jak juz złapie raz to przeważnie mam ja jeszcze drugi i trzeci i kolejny raz w ten dzien. Moja neurolog wtedy powiedziała: na pewno to jest przez SM, faktem jest, ze czytałam o tym dlatego zadałem takie pytanie, ale ze lekarka tak szybko ze to Sm to mnie zaskoczyło. Wracając do tematu oczu, powiedziała wtedy żebym zauważyła kiedy to sie dzieje bo ona uważa, ze to pewnie wtedy kiedy jestem zmęczona i faktycznietak jest, z oczami tez tak jest mnie. Jak to moja lekarka powiedziała, z nawilżaniem oka tez wiążą sie powiązania nerwowe i choć nie zna takiego przypadku nie jest to wykluczone zeby było to wiaze z sm. I teraz pytanie, czy to nie jest tak, ze po prostu raz, ze ludzie sie nie skarżą na to, a dwa ze lekarze którzy widza sucha gałkę oczna po prostu to zbywają? Tak przypadkiem po prostu bo to taka pierdoła.
Odpowiedz
#8
A może lekarze jak już wiedzą że masz sm to wszystko na nie zwalają czego nie potrafią wytłumaczyć?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#9
Nigdy nie wiadomoOczko
Odpowiedz
#10
Dlatego pochwalilam się moim SM jak już nie było pomysłu na to co mi dolega. Życie uczy człowieka, że czasem lepiej się nie wyrywać z SM.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości