Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Skutki uboczne - Copaxone
#1
Czy zdarzyły wam się przypadki skutków ubocznych po Copaxone w postaci wysypki /krostek i swędzenia skóry nie tylko w miejscu podania leku? 
Od około tygodnia swędzi mnie skóra w okolicach szyi, głowy i tułowia. Wczoraj dodatkowo pojawiły się krostki w tych okolicach. Pomyślałam że to ospa, choć raz już ją przechodziłam ale ponoć zdarzają się takie przypadki. Dzisiaj rano miałam jechać na dyżur do przychodni ale okazało się że krostki zniknęły... Skóra jednak swędzi nadal. 

Czy ktoś z was spotkał się z taką reakcją na lek?
Odpowiedz
#2
Kasiu, a próbowałaś brać wapno? Może to jakieś uczulenie? 
Ja nie mam takich doświadczeń, ale AdamS pisał w innym wątku, że od kiedy stosuje Copaxon zaczął mieć alergię na chlor. Może i Ciebie coś uczula w wyniku leczenia.
Odpowiedz
#3
Reni, dzięki za odp. Wapno próbowałam - nie podzialalo. Dziwi mnie rozsianie tej reakcji, swędzi mnie dosłownie wszystko od pasa w górę a krostki pojawiają się i znikają. Idę w tym tygodniu do dermatologa, może coś podpowie. No i do neuro mojej mam nadzieję się dodzwonić, niestety przyjmuje tylko w Opolu.
Zastanawia mnie czy to zwykła alergia pokarmowa czy coś właśnie w związku z leczeniem.
Odpowiedz
#4
Porozmawiaj z neurologiem z programu, choćby telefonicznie. Być może to tylko alergia pokarmowa albo coś innego, co nie ma większego znaczenia i nie wynika z leczenia Copaxone. Ale przy naszej chorobie, lepiej dmuchać na zimne. Uśmiech
Odpowiedz
#5
Też bym chyba na Twoim miejscu jak najszybciej skonsultowała się z neurologiem. To może być zwykła wysypka, nic ważnego ani poważnego, ale przy przewlekłym leczeniu, warto żeby ocenił to specjalista.
Odpowiedz
#6
To uczulenie na Copaxone, też mi się tak zaczynało. W końcu musiałam zmienić lek.

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
#7
Aisa211, mogłabyś napisać coś więcej na temat tego uczulenia? Po jakim czasie się pojawiło? Czy miałaś jeszcze jakieś objawy?
Odpowiedz
#8
Zbyt dobrze nie pamiętam bo to było ok 10 lat temu, ale zaczynało się wysypka, potem problemy z oddychaniem, wystąpiło po ponad 2 latach

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
#9
Aisa211 - pamiętasz w jaki sposób dowiedziałas się ze to od Copaxone? Robiłaś jakieś badania w tym kierunku?
Od 2 tygodni mam tą wysypke, swedzialo dopóki nie zaczęłam brać leków antyhistaminowych. Swędzenie przeszło ale kropki nadal są i to więcej zdaje mi się. Internista zrobił badania krwi - bilirubina, IgE i ogólne - wszystko w normie. A neurolog kazała się pokazać jak wysypka nie zejdzie w ciągu tygodnia.


Poprawka - IgE wyszło podwyższone - 115 IU/ml. Dostałam wyniki ogólne wczoraj, a IgE dzisiaj
Odpowiedz
#10
Gdyby ktoś był zainteresowany tematem - wczoraj byłam u alergologa, podejrzewa ze to zmiany polekowe. Neurolog dziś zleciła odstawienie Copaxone na miesiąc, jak wysypka zejdzie to wracam do opcji copaxone codziennego . Smutek Smutny
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości