Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zmiany w MRI
#1
Kochani chciałabym Was zapytać jakie macie \mieliście zmiany w MRI głowy jak i w innych rezonansach, tzn chodzi o ilość, o lokalizację i wielkość.. Nie musicie odpowiadać jeśli nie chcecie, bo może ktoś z Was woli zostawić taka informacje dla siebie i to zrozumiałe.  Pozdrawiam Uśmiech
Odpowiedz
#2
No ja miałam tyle, że jak to oglądał lekarz innej specjalizacji niż neurolog, to stwierdził, że to raczej nie SM bo gdyby to było SM, to z taką liczbą zmian byłabym w dużo gorszym stanie Oczko Ogólnie w opisie było "liczne zmiany", jedna w rdzeniu. Jakimś cudem nie mam objawów i zaledwie jeden punkcik EDSS. Oby to się utrzymało jak najdłużej Uśmiech
Odpowiedz
#3
(29-03-2018, 00:08)Miriam napisał(a): No ja miałam tyle, że jak to oglądał lekarz innej specjalizacji niż neurolog, to stwierdził, że to raczej nie SM bo gdyby to było SM, to z taką liczbą zmian byłabym w dużo gorszym stanie Oczko Ogólnie w opisie było "liczne zmiany", jedna w rdzeniu. Jakimś cudem nie mam objawów i zaledwie jeden punkcik EDSS. Oby to się utrzymało jak najdłużej Uśmiech

To super że dobrze się czujesz, dokładnie oby to było jak najdłużej Uśmiechu mnie w opisie : kilka zmian i rezonans powtorzony po roku i jest taki sam. Nerwy wzrokowe w porządku.   Lekarz mówi że to  dobrze bo to znaczy że przez rok mimo braku leczenia nowych zmian nie przybyło.  Też czulam się dobrze cały czas, dopiero od około 2 mies temu czasem odczuwam dretawienia, większe zmęczenie i pieczenie skóry, ale tak to już jest i będzie chyba  bo mamy zmiany więc pewnych objawów nie da się ominąć..  Pozdrawiam Uśmiech
Odpowiedz
#4
Ja też mam liczne zmianyw głowie i w rdzeniu kilka plus odc. szyjny
Odpowiedz
#5
ja mam w głowie, w takim miejscu w którym nie robią człowiekowi krzywdy, no i w rdzeniu, taką która mnie sponiewierała strasznie, ile ich jest to nie wiem, plus kilka starych, a po operacji którą miałam w marcu doszło pięć nowych w głowie
Odpowiedz
#6
(29-03-2018, 09:52)hela napisał(a): ja mam w głowie, w takim miejscu w którym nie robią człowiekowi krzywdy, no i w rdzeniu, taką która mnie sponiewierała strasznie, ile ich jest to nie wiem, plus kilka starych, a po operacji którą miałam w marcu doszło pięć nowych w głowie

Hela a czujesz się dobrze?

(29-03-2018, 09:45)mufa napisał(a): Ja też mam liczne zmianyw głowie i w rdzeniu kilka plus odc. szyjny

A w jakiej lokalizacji masz zmiany w głowie? Jak czujesz się na codzień?
Odpowiedz
#7
Czuję się dobrze, czasem mam jakieś pogorszenie, zwłaszcza jak się zmienia pogoda, czasem coś zamrowi itp., ale tak, oceniam swój stan na b.dobryUśmiech mimo sitka w głowieOczko
Odpowiedz
#8
Becia sprawdzę w domu. A czuje się ok żadnych poważniejszych dolegliwości
Odpowiedz
#9
Ja mam tego trochę w głowie (m.inn.mozdzek, przysadka, płaty Skroniowe), a w rdzeniu tez tego trochę jest, m.inn.cos, co nazwali plakiem i to coś jest dość duże. Dzięki temu mam coraz większe problemsowoy z chodzeniem, równowaga, plus nie mam czucia w dłoniach, stopach i okresowo w roznulych innych częściach ciała.
Odpowiedz
#10
Ja mam liczne rozsiane ogniska w istocie białej obu półkul mózgu, głównie przykomorowo. Na ta chwile mam zdretwiala prawą rękę i ścisniete mięśnie na żebrach. Wrażenie jakby mnie ktos scisnal mocno bandażem elastycznym.
Umysł przypomina żyzny ogród, którym trzeba się codziennie zajmować, aby kwitł. - A. de Mello
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości