Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
nietolerancja pokarmu i SM
#1
Witam, 
Mój chłopak(25l)jest chory na zespół Duhringa od 8 roku życia, przez ten cały okres przyjmuje Disulone.
Równo rok temu stwierdzono u niego SM, zrobiono mu rezonans głowy, oraz punkcję, która wykazał obecność prążków oligoklonalnych. Jednak, gdy chłopak w szpitalu mówił, że choruje na zespół Duhringa lekarze pytali „co to za choroba?”…powiedział, że jest to odmiana celiaki i sprawa została zbagatelizowana.
chłopak przez rok przyjmował interferon Beta.Niedawno jednak byliśmy w fundacji dla chorych na SM, aby zapytać się o leczenie w Krakowie, po rozmowie z bardzo miłą Panią, która prowadzi tą fundację(też chorą na SM), powiedziała nam, że jej wydaje się, że to nie jest jednak SM. Po roku leczenia interferonem chłopak pojechał na rezonans głowy w którym wykazano dwa nowe ogniska w mózgu,( podobno przy nietolerancji pokarmu również występują zmiany w mózgu) od razu zmieniono mu leki na Tecifedrę ponieważ interferon nie przynosi efektów. Przeczytałam, że osoby z nietolerancją pokarmową mają podwyższony poziom IgG,IgA itd, czy to mogło wyjść w punkcji?czy jest możliwość pomyłki?
Może to głupie ale ciągle mamy nadzieje, że to jednak nie SM.
Wszystko zaczęło się od tego, że zepsuł mu się wzrok, zapalenie nerwu wzrokowego. Potem złe samopoczucie.
Prawdopodobnie pierwszy rzut pojawił się po dosyć mocniej zakrapianej imprezie alkoholem, nistety nie było mnie wtedy u niego. Złe samopoczucie, mówił że mu "skrzypi"(?) brzuch, ręce drętwieją. Pojechał do szpitala, okazuje się że to SM, pobył w szpitalu 5 dni, podano mi sterydy na te oczy, lek nazywał się na S.. obecnie już nie pamiętam nazwy. Natomiast ze wzrokiem jak było tak jest fatalnie do tej pory.
Odpowiedz
#2
Cześć, pani w fundacji była tylko chora na sm czy była tez lekarzem neurologiem? Jest tu jedna osoba z celiakią, ale o chorobie Twojego chłopaka nie słyszałam nigdy, i w sumie moze ktoś ma wiedzę czy nietolerancja pokarmowa może wywołać zmiany w mózgu, ale brzmi to dziwnie, co mówi lekarz który leczy tę nietolerancję? Steryd który dostał w szpitalu nazywa się Solumedrol, dziwne jest tez że ze wzrokiem nic się po nim nie poprawiło. A byliście u jakiegoś specjalisty od sm? zawsze warto tą diagnozę skonsultować z kimś jeszcze.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#3
(26-03-2018, 17:02)hela napisał(a): Cześć, pani w fundacji była tylko chora na sm czy była tez lekarzem neurologiem? Jest tu jedna osoba z celiakią, ale o chorobie Twojego chłopaka nie słyszałam nigdy, i w sumie moze ktoś ma wiedzę czy nietolerancja pokarmowa może wywołać zmiany w mózgu, ale brzmi to dziwnie, co mówi lekarz który leczy tę nietolerancję? Steryd który dostał w szpitalu nazywa się Solumedrol, dziwne jest tez że ze wzrokiem nic się po nim nie poprawiło. A byliście u jakiegoś specjalisty od sm? zawsze warto tą diagnozę skonsultować z kimś jeszcze.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Skoro dostali interferon to chyba nie od dermatologa tylko od neurologa...
Odpowiedz
#4
No i nie od Pani w fundacji która powiedziała że jej to na sm nie wygląda, dlatego pytam czy Pani jest tez neurologiem


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#5
Pani z fundacji jest chora na sm ale nie jest lekarzem, natomiast jest to fundacja chorych na sm i mówiła, że przez te wszystkie lata około 20, zdążyła poznać tą chorobę bardzo dobrze. To nie jest diagnoza tylko podpowiedź z jej strony.

Interferon chłopak dostał od razu w szpitalu po pozytywnych wynikach punkcji, a wzrok niestety po Solumedrolu nie poprawił się nawet troszeczkę, na to też zwróciła uwagę Pani z fundacji, że powinno się chociaż troszeczkę poprawić.
Po roku brania interferonu nie było żadnej poprawy, pojawiły się nowe ogniska, i obecnie chłopak bierze Tecifedre.
Odpowiedz
#6
No i dlatego powinniście się skonsultować z kimś jeszcze, najlepiej z specjalistą od sm, w Krakowie jest to dr Rusek, mi go kiedyś polecano, ale osobiście polecam dr Maciejowskiego w Katowicach.
Odpowiedz
#7
Dr. Rusek nie wiem czy miał gorszy dzień czy co, przyjął nas na zaledwie 5minut, zobaczył bardzo bogata historie choroby mojego lubego i jeszcze na nas "nafukał" że twierdzimy, że może diagnoza jest zła i jak najbardziej jest to SM.
Odpowiedz
#8
to spróbujcie w Katowicach, dr Maciejowski przyjmuje w Centrum Terapii sm, za pierwszą wizytę się płaci (nie wiem jak za następne bo ja tam jestem w programie i wszystko na nfz), ale myślę że warto doktor ma bardzo duże doświadczenie jeśli chodzi o sm, znam dziewczynę którą cały oddział neurologów zdiagnozował że ma sm, a po wizycie w Katowicach, okazało się że wcale nie, i leczą ją na co innego, i jest dużo lepiej niż było.
Odpowiedz
#9
Myślę, że jedyne co możecie zrobić to się jeszcze skonsultować. Też internetowo, jeśli macie całą diagnostykę wykonaną. Nic nie tracicie. Z celiakią to często się raczej zespół Devica różnicuje lub łączy wręcz. Był wykluczony? Z celiakia to też mi się kojarzy demielinizacja w wyniku niedoboru witaminy B12.
Poza tym celiakia lubi chodzić w parze z innymi chorobami.
Jak wygląda rezonans? Zmiany są charakterystyczne dla sm czy niekoniecznie?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości