Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rezonans Kręgosłupa
#21
Ale opisz dokladnie o co chodzi?
Masz sm i lekarz zleca ci tylko te odcinki?
Bez glowy? Pogubilam sie
Odpowiedz
#22
W marcu trafiłem do szpitala po tym jak miałem zaburzenia równowagi.
Rezonans głowy:zmiany
Prążki: są plus przekroczony indeks Linka
USG tętnic szyjnych: czysto

Wypisany do domu z powodu pandemii
Powrót do szpitala teraz i dalsza diagnostyka czyli rezonans kręgosłupa. Przy przyjęciu zgłaszałem bóle kręgosłupa.
Zrobili rezonans dolnych odcinków.

Nie mam jeszcze diagnozy poza wykluczeniem boreliozy


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#23
Podobno zmiany demielinizacyjne w rdzeniu są tylko w odcinku szyjnym i piersiowym i tylko te odcinki bada się w związku z SM. Te dolne odcinki to Ci chyba zrobili ze względu na te bóle, nie SM.
Odpowiedz
#24
Tak zmiany sa w glowie, szyji i piersiowym
Belanna ma racje ze wzgledu na bol zrobili ledzwiowy i krzyzowy
Nochalutek daj znac co lekarz powie jak masz pytania to wal smialo
Odpowiedz
#25
(28-05-2020, 17:28)Anka napisał(a): Tak zmiany sa w glowie, szyji i piersiowym
Belanna ma racje ze wzgledu na bol zrobili ledzwiowy i krzyzowy
Nochalutek daj znac co lekarz powie jak masz pytania to wal smialo


OK. Dzięki


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#26
Też miałam zaburzenia równowagi ale rezonans zrobili mi głowy . W sumie mam tam tyle zmian, że chyba nie chce wiedzieć czy coś jest w odcinkach Oczko
Odpowiedz
#27
Witam,

Jestem ponownie w szpitalu.
Poprzedni rezonans krzyżowy i lędźwiowy wykazał dyskopatię i ucisk kręgów na nerw stad moje bóle.
Po dzisiejszym rezonansie piersiowego i szyjnego okazało się że jest czysto. Żadnych zmian.
Neurolog wydaje mi się waha się jeszcze z decyzją czy zdiagnozować sm.
Mam zmiany w głowie, dodatnie prążki i podwyższony indeks Linka.

Czy to co mi znaleźli wystarczy do diagnozy bo boje się ze będę musiał czekać na jakieś nowe zmiany lub rzuty ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#28
(18-06-2020, 20:37)nochalutek napisał(a): Witam,

Jestem ponownie w szpitalu.
Poprzedni rezonans krzyżowy i lędźwiowy wykazał dyskopatię i ucisk kręgów na nerw stad moje bóle.
Po dzisiejszym rezonansie piersiowego i szyjnego okazało się że jest czysto. Żadnych zmian.
Neurolog wydaje mi się waha się jeszcze z decyzją czy zdiagnozować sm.
Mam zmiany w głowie, dodatnie prążki i podwyższony indeks Linka.

Czy to co mi znaleźli wystarczy do diagnozy bo boje się ze będę musiał czekać na jakieś nowe zmiany lub rzuty ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Czesc
tu decyzje podejmie lekarz
zawsze mozesz isc do innego po druga opinie
Odpowiedz
#29
Hej. Mam SM ,które stwierdzono w styczniu 2021 roku. Mam zmainy w głowie i kręgosłupie szyjnym oraz piersiowym.Bylam u kilku neurologów oraz w poradnik SM ale nic się nie dowiedziałam.Ostatni neurolog wysłał mnie do psychiatry. Od 13 miesięcy zmagam się z palącym, przeszywającym bólem między łopatkami. Ból promieniuje na łopatki . Ból odczuwam tylko w pozycji leżącej i siedzącej zaś na stojąco migiem mija. Jestem już tym bardzo zmęczona. Na odc piersiowym mam jakąś zmianę ogniskową którą opisano cytuję ,,zmiana ogniskowa na pierwszym miejscu demielinizacyjna,, co oznacza te stwierdzenie NA PIERWSZYM MIEJSCU? Ja to odbieram jak niepewność. Czy demielinizację można z czymś pomylić?
Odpowiedz
#30
Byłaś u tego psychiatry?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości