Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rzut przy tecfidera
#11
(11-09-2018, 18:28)Malina3110 napisał(a): Zaczęłam brać Tecfiderę w czerwcu, tydzień później zaczął mi się problem z nogami i kiedy pytam cały czas słyszę, że to nie rzut tylko przez upały. Trwa to już ponad dwa miesiące a mi nic nie ustępuje, mimo że upały się skończyły. Nie wiem co robić dalej, chciałabym już wrócić do formy bo mnie to męczy.


Opisz cos więcej odnośnie problemu z nogami: ostatnie mri masz z jak data? Tuz przed tym jak zaczęłaś brać Tec?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#12
(11-09-2018, 18:28)Malina3110 napisał(a): Zaczęłam brać Tecfiderę w czerwcu, tydzień później zaczął mi się problem z nogami i kiedy pytam cały czas słyszę, że to nie rzut tylko przez upały. Trwa to już ponad dwa miesiące a mi nic nie ustępuje, mimo że upały się skończyły. Nie wiem co robić dalej, chciałabym już wrócić do formy bo mnie to męczy.


A badał Cię neuro?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#13
Tak tydzień wcześniej miałam robione MRI. Nie wiem jak to dokładnie opisać chodzić mogę jedynie przy balkoniku bo ciężko z równowagą. Prawa stopa mi słabnie. Badała mnie pani neurolog ale dwa miesiące temu i powiedziała że raczej nie rzut tylko przez upały. Ale to już prawie 3 miesiące trwa Smutny upały minęły a ja dalej się męczę.

Leżałam w szpitalu na pozagalkowe zapalenie nerwu wzrokowego brałam przez 5 dni solumedrol dożylnie i po 7 dniach jak mnie wypisywali dostałam tecfidere.
Odpowiedz
#14
Wiesz co najlepiej jakbyś zadzwoniła do neurologa i poprosiła żeby cie przyjęła na badanie. Jak coś cie niepokoi to męcz lekarza o wizytę w szpitalu. Kiedy musisz się stawić po kolejne opakowanie leku?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#15
Hej ja zaczęłam w kwietniu i tak jak wcześniej pisałam przez miesiąc byłam praktycznie jak przy rzutach, ciągle coś drętwiało na tydzień, a między czasie dwa razy podwójne widzenie przez kilka tygodni. Też przy wizycie ordynator mówił że to przez pogodę, a niestety za wcześnie żeby tabletki działały. Jedyne co mogłam wtedy zrobić to czekać i dopiero teraz wszystko się uspokoiło. Ale myślę że zgłoś się do swojego lekarza na wizycie po leki albo wcześniej może Cię przebada i pomoże. Trzymaj się
Odpowiedz
#16
Mi na pogorszenia na początku brania tec lek kazała brać Neurovit, też miałam problem z nogami, spastyka mnie łapała w kilku nowych miejscach, poszłam do neuro u mnie w mieście, zapisała tabletki i pomogło. Dziewczyny mają rację, koniecznie odwiedź lekarza.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#17
Widziałam że ten neurovit ma B1, B6 i B12. Ja kupuję kompleks B i kwasu foliowego są dość tanie i biorę kilka, jakoś faktycznie dają radę Oczko
Odpowiedz
#18
W następnym tygodniu mam być po leki. Ale też w następny weekend mam wesele, myślałam że przez tyle czasu wszystko minie i się pobawię ale ciężko to widzę. Chyba faktycznie zadzwonię i spróbuje nawet prywatnie.
Odpowiedz
#19
Dziś właśnie byłam po tecfiderę, dostałam sterydy doustnie i jeśli po nich nie będzie poprawy będę miała zmieniony lek.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości