Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rzut przy tecfidera
#11
(11-09-2018, 18:28)Malina3110 napisał(a): Zaczęłam brać Tecfiderę w czerwcu, tydzień później zaczął mi się problem z nogami i kiedy pytam cały czas słyszę, że to nie rzut tylko przez upały. Trwa to już ponad dwa miesiące a mi nic nie ustępuje, mimo że upały się skończyły. Nie wiem co robić dalej, chciałabym już wrócić do formy bo mnie to męczy.


Opisz cos więcej odnośnie problemu z nogami: ostatnie mri masz z jak data? Tuz przed tym jak zaczęłaś brać Tec?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#12
(11-09-2018, 18:28)Malina3110 napisał(a): Zaczęłam brać Tecfiderę w czerwcu, tydzień później zaczął mi się problem z nogami i kiedy pytam cały czas słyszę, że to nie rzut tylko przez upały. Trwa to już ponad dwa miesiące a mi nic nie ustępuje, mimo że upały się skończyły. Nie wiem co robić dalej, chciałabym już wrócić do formy bo mnie to męczy.


A badał Cię neuro?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#13
Tak tydzień wcześniej miałam robione MRI. Nie wiem jak to dokładnie opisać chodzić mogę jedynie przy balkoniku bo ciężko z równowagą. Prawa stopa mi słabnie. Badała mnie pani neurolog ale dwa miesiące temu i powiedziała że raczej nie rzut tylko przez upały. Ale to już prawie 3 miesiące trwa Smutny upały minęły a ja dalej się męczę.

Leżałam w szpitalu na pozagalkowe zapalenie nerwu wzrokowego brałam przez 5 dni solumedrol dożylnie i po 7 dniach jak mnie wypisywali dostałam tecfidere.
Odpowiedz
#14
Wiesz co najlepiej jakbyś zadzwoniła do neurologa i poprosiła żeby cie przyjęła na badanie. Jak coś cie niepokoi to męcz lekarza o wizytę w szpitalu. Kiedy musisz się stawić po kolejne opakowanie leku?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#15
Hej ja zaczęłam w kwietniu i tak jak wcześniej pisałam przez miesiąc byłam praktycznie jak przy rzutach, ciągle coś drętwiało na tydzień, a między czasie dwa razy podwójne widzenie przez kilka tygodni. Też przy wizycie ordynator mówił że to przez pogodę, a niestety za wcześnie żeby tabletki działały. Jedyne co mogłam wtedy zrobić to czekać i dopiero teraz wszystko się uspokoiło. Ale myślę że zgłoś się do swojego lekarza na wizycie po leki albo wcześniej może Cię przebada i pomoże. Trzymaj się
Odpowiedz
#16
Mi na pogorszenia na początku brania tec lek kazała brać Neurovit, też miałam problem z nogami, spastyka mnie łapała w kilku nowych miejscach, poszłam do neuro u mnie w mieście, zapisała tabletki i pomogło. Dziewczyny mają rację, koniecznie odwiedź lekarza.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#17
Widziałam że ten neurovit ma B1, B6 i B12. Ja kupuję kompleks B i kwasu foliowego są dość tanie i biorę kilka, jakoś faktycznie dają radę Oczko
Odpowiedz
#18
W następnym tygodniu mam być po leki. Ale też w następny weekend mam wesele, myślałam że przez tyle czasu wszystko minie i się pobawię ale ciężko to widzę. Chyba faktycznie zadzwonię i spróbuje nawet prywatnie.
Odpowiedz
#19
Dziś właśnie byłam po tecfiderę, dostałam sterydy doustnie i jeśli po nich nie będzie poprawy będę miała zmieniony lek.
Odpowiedz
#20
Hej. Biorę tecfiderę od tygodnia. Miałam rzut na nogi. Dostałam sterydową kroplówkę...w marcu...minęły 2 mce i nogi znów się uginają...
chodzę jak pijana...ledwo sunę nogę za nogą...robię przystanki ale dalej niż 300metrów to już problem...co teraz jechać do lekarza czy poczekać??...pewnie jeszcze za wcześnie żeby leki zadziałały...acha zaczęło się delikatnie rano w okolicy lewego biodra zaczęłam drętwieć,  i poczułam gorąco, potem lewa noga, zimno w łydce...ale drętwienie przeszło za 2 dni. A jak u Was z MRI? 
ile ognisk? i gdzie najwięcej? U mnie niepoliczalne:-)) Mam tyle ognisk i zmian że dziwne że jeszcze funkcjonuje...
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości