Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Steryd po rzutach
#1
Czy stosowaliscie oprócz sterydu w kroplowce , później steryd dodatkowo doustnie przez kilka dni ? Ile i w jakiej dawcę?
Odpowiedz
#2
Ja nie stosowalam ale tu na forum ktoś pisał że stosował i o ile się nie mylę w jednostce 1
Odpowiedz
#3
(01-03-2018, 10:48)agula napisał(a): Czy stosowaliscie oprócz sterydu w kroplowce , później steryd dodatkowo doustnie przez kilka dni ? Ile i w jakiej dawcę?

Ja brałam medrol w tabletkach, codziennie rano wg schematu w dawkach stopniowo zmniejszających:
32-24-24-16-16-12-12-8-8-4-4-2-2 mg - po 13 dniach odstawiłam.  Oczko

Do tego miałam w zaleceniach: IPP 40 - tabl. rano 4 tyg., Calcium 1000 - 1xdz. - 4tyg, Kalipoz prol. - 2xtabl. - 4tyg, Vigantoletten 1000 - 2x2tabl.
Odpowiedz
#4
No ja się ostatnio wykpiłam z lekkiego rzutu (PZNW) sterydami w tabletkach tylko (chociaż nie powiem, żeby mi całkiem przeszło), ale z tego co się orientuję, to jest niezła strategia (tabletki po wlewach), ponieważ organizm lepiej znosi odstawienie.
Odpowiedz
#5
(02-03-2018, 13:26)Chmurka napisał(a):
(01-03-2018, 10:48)agula napisał(a): Czy stosowaliscie oprócz sterydu w kroplowce , później steryd dodatkowo doustnie przez kilka dni ? Ile i w jakiej dawcę?

Ja brałam medrol w tabletkach, codziennie rano wg schematu w dawkach stopniowo zmniejszających:
32-24-24-16-16-12-12-8-8-4-4-2-2 mg - po 13 dniach odstawiłam.  Oczko

Do tego miałam w zaleceniach: IPP 40 - tabl. rano 4 tyg., Calcium 1000 - 1xdz. - 4tyg, Kalipoz prol. - 2xtabl. - 4tyg, Vigantoletten 1000 - 2x2tabl.
Dzięki Chmurka, bo ja już zgłupiałam lekarz ze szpitala mojej córce bez rzutu ale z aktywna zmianą na MRI nie podał sterydu (bo miała podawany też 2 m-ce temu) natomiast w tym tyg. byliśmy u prof. Selmaja, który nakazał nam i przepisał steryd na 18 dni w tabl.
Odpowiedz
#6
(02-03-2018, 18:02)agula napisał(a): Dzięki Chmurka, bo ja już zgłupiałam lekarz ze szpitala mojej córce bez rzutu ale z aktywna zmianą na MRI nie podał sterydu (bo miała podawany też 2 m-ce temu) natomiast w tym tyg. byliśmy u prof. Selmaja, który nakazał nam i przepisał steryd na 18 dni w tabl.

Nie ma za co  Uśmiech prof  selmaja nie podał jaka powinna to byc dawka? Wydaje mi sie ze lekarz powinien to okreslic..
Odpowiedz
#7
Agula z tego co wiem to prof. Selmaj to bardzo dobry specjalista jeśli chodzi o sm więc myślę że jego zalecenia powinny być dobre Uśmiech
Odpowiedz
#8
Jeden z dwóch takich w Polsce specjalistów od sm, lata praktyki, jak zmiana jest aktywna mimo że nie ma rzutu widać uznał za stosowne zgasić stan zapalny, myślę że wie co robiUśmiech


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości