Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pozagałkowe zapalenie nerwu wzrokowego (PZNW)
Potencjały pokażą ze nerw jest uszkodzony. Ja miałam i podwójne widzenie i bóle gałek ocznych tak od tyłu, od czaszki jakby.
Odpowiedz
Hej
Ja pznw miałam w lewym oku, potencjały wykazały opóźniona latencje. Wzrok wrócił w 100% taki jaki był.
Od kilku dni raz na jakiś czas czuje właśnie jakby oko pobolewalo z tylu. Ale nie jest to ciągły ból (taki już kiedys miałam bez zmian widzenia). Czy macie tak czasami z tym okiem po pznw?
Odpowiedz
(03-02-2019, 19:32)Serenity1987 napisał(a): Hej
Ja pznw miałam w lewym oku, potencjały wykazały opóźniona latencje. Wzrok wrócił w 100% taki jaki był.
Od kilku dni raz na jakiś czas czuje właśnie jakby oko pobolewalo z tylu. Ale nie jest to ciągły ból (taki już kiedys miałam bez zmian widzenia). Czy macie tak czasami z tym okiem po pznw?

Mam tak jak jestem bardzo zmęczona. Generalnie wtedy pogarsza mi się wzrok w tym oku i odczuwam jakiś lekki ból za okiem.
Odpowiedz
(03-02-2019, 20:19)Miriam napisał(a):

Mam tak jak jestem bardzo zmęczona. Generalnie wtedy pogarsza mi się wzrok w tym oku i odczuwam jakiś lekki ból za okiem.

Właśnie mam bardzo podobne odczucia. Faktycznie moge tez zauważyć taką zależność. Czyli trzeba sie do tego przyzwyczaic, no i wypocząć Uśmiech
Odpowiedz
(03-02-2019, 20:30)Serenity1987 napisał(a):
(03-02-2019, 20:19)Miriam napisał(a):

Właśnie mam bardzo podobne odczucia. Faktycznie moge tez zauważyć taką zależność. Czyli trzeba sie do tego przyzwyczaic, no i wypocząć Uśmiech

Dokładnie, dla mnie to jest zawsze sygnał, żeby w miarę możliwości wrzucić na luz, wyspać się, odpocząć. Może to i dobrze, że mamy wmontowany taki system wczesnego ostrzegania Oczko
Odpowiedz
Mój wzrok nie wrócił jeszcze w 100% do siebie, ale liczę, że tak się stanie.
Zauważyłam, że u mnie pogarsza się nie tylko od zmęczenia, ale również od stresu.
Czasem jak wracam z pracy, zjadam obiad i nie widzę już na oczy ze zmęczenia, wystarczy 15 - 30 min drzemki i wszystko staje się "wyraźne" Uśmiech
Ale dziś na przykład nie jestem zmęczona, bo wyspałam się przez weekend jak smok, ale mam syt. stresującą i chyba dlatego widzę gorzej od samego rana. Zresztą mój rzut zaczął się właśnie w momencie bardzo wielkiego stresu zw. z cierpieniem najbliższej osoby.
Odpowiedz

Tak, przy zmęczeniu lub stresie czasem pojawia się ból, czasem to jest tylko takie uczucie jakby uklucia,na szczęście moja Uśmiech
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości