Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy to SM?
#1
Witam. Mam 23 lata i od roku zmagam się z różnymi objawami. Rok temu dostałam okropnego bilu głowy nie wiedziałam co mi jest to było bardzo przykre doświadczenie.. miesiąc później będąc z dzieckiem na spacerze nie umiałam się wysłowić. Wiem co chciałam powiedzieć ale nie byłam w stanie ten incydent powtórzył się jeszcze kilka razy. Zaczęły się zaniki pamięci i to bardzo poważne. Drżenie rąk, nóg. W listopadzie poszłam do neurologa bo to już nie dawało mi spokoju. Doktor stwierdził po badaniu że wygląda to na guza mózgu. Zostałam skierowana na oddział gdzie wykonano wszystkie badania. Guza nie było zrobiono rezonans z kontrastem wyszła jakaś plamka która podobno jest niegrozna. Ja od dwóch miesięcy czuje się coraz gorzej. Boli mnie głowa, mam mroczki przed oczami zamazany lub podwójny obraz, niedoczulica prawej strony bolą mnie nogi wszystko wypada mi z rąk, mam zaburzenia snu i częstomocz. Uderzenia gorąca lub jest mi bardzo zimno nie mogę się na niczym skupić i codziennie zmagam się z pijanym chodem czuje jakbym była po kilku głębszych.. Mam wizytę w marcu u dobrego lekarza bardzo się boje co to może być.
Odpowiedz
#2
Cześć, przy sm wyszłoby więcej zmian niż jedna niegroźna, u mnie pierwsza neuro która mnie badała tez powiedziała później że obawiała się o guza mózgu, oprócz sm w szpitalu znaleźli mi też tętniaka, one podobno bardzo bolą pękając, ale takie rzeczy pewnie zobaczyliby w rezonansie, dobrze że szukasz dalej, ale jakby co sm to nie koniec świata[emoji2] nie ma się co martwić na zapas, specjalista od sm jeśli je wykluczy będzie potrafił pokierować Cię dalej[emoji2]


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#3
(10-02-2018, 17:24)hela napisał(a): Cześć, przy sm wyszłoby więcej zmian niż jedna niegroźna, u mnie pierwsza neuro która mnie badała tez powiedziała później że obawiała się o guza mózgu, oprócz sm w szpitalu znaleźli mi też tętniaka, one podobno bardzo bolą pękając, ale takie rzeczy pewnie zobaczyliby w rezonansie, dobrze że szukasz dalej, ale jakby co sm to nie koniec świata[emoji2] nie ma się co martwić na zapas, specjalista od sm jeśli je wykluczy będzie potrafił pokierować Cię dalej[emoji2]


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Dzięki za odpowiedź. Martwi mnie to troszkę bo znam przypadek osoby która przez dwa lata chodziła od lekarza do lekarza każdy ją splawial. Po którymś rezonansie dopiero wyszły dodatkowe zmiany. I też zaczęło się od podejrzenia guza. Póki co uzbrajam się w cierpliwość ?
Odpowiedz
#4
Napisałaś o jakimś bardzo dobrym lekarzu z którym jesteś umówiona, może akurat on będzie potrafił Ci pomócUśmiech


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#5
Robiłaś badania na boreliozę?
Odpowiedz
#6
(13-02-2018, 08:27)Kasia75 napisał(a): Robiłaś badania na boreliozę?

Właśnie nie robiłam. Też myślałam że to mogłoby być to, niepokoi mnie jednak że u mnie w rodzinie jest obciążenie chorobami neuro. Mój brat cierpi na SM póki co ma bardzo łagodny przebieg.
Odpowiedz
#7
Zrob badanie WB w kierunku boreliozy. Idz do neurologa i zapytaj co o tym mysli. Na pewno stres niczego tu nie zalatwi, glowa do góry. MS nie jest choroba dziedziczna co pokazały badania... Tylko nabytą.

Na pewno nie zaszkodzi Ci zdrowa dieta, unikanie kawy, papierosow i tego typu uzywek. Kup magnez najlepiej chelaty (szybko sie wchłaniaja. B-complex rowniez :-)


A i sprawdz poziom witaminy d3 i b12(razem to kost okolo 90 zl w zaleznosci od laboratorium) w razie niedoboru koniecznie uzupelnij. Pamietaj jednak, gdy bedziesz chciala kupic witamine d3 w aptece to koniecznie z witamina K2 mk7!

B12 to tylko i wyłacznie metylokobalanina. Inne sie wchlaniaja w kilku %
Odpowiedz
#8
(13-02-2018, 12:34)Lp444 napisał(a): Zrob badanie WB w kierunku boreliozy. Idz do neurologa i zapytaj co o tym mysli. Na pewno stres niczego tu nie zalatwi, glowa do góry. MS nie jest choroba dziedziczna co pokazały badania... Tylko nabytą.

Na pewno nie zaszkodzi Ci zdrowa dieta, unikanie kawy, papierosow i tego typu uzywek. Kup magnez najlepiej chelaty (szybko sie wchłaniaja. B-complex rowniez :-)


A i sprawdz poziom witaminy d3 i b12(razem to kost okolo 90 zl w zaleznosci od laboratorium) w razie niedoboru koniecznie uzupelnij. Pamietaj jednak, gdy bedziesz chciala kupic witamine d3 w aptece to koniecznie z witamina K2 mk7!

B12 to tylko i wyłacznie metylokobalanina. Inne sie wchlaniaja w kilku %

Ok postaram się zrobić. Ale czy borelioza może wystąpić nawet jak nigdy nie miało się kleszcza? Tak jest w moim przypadku..
Odpowiedz
#9
Nie musisz pamietac kleszcza... Wiekszosc osob ktore ma borelioze nie pamieta ugryzienia. Inna sprawa to nimfy kleszcza wielkosci ziarenka ktore tez przenosza borelioze.
Odpowiedz
#10
(13-02-2018, 17:31)Lp444 napisał(a): Nie musisz pamietac kleszcza... Wiekszosc osob ktore ma borelioze nie pamieta ugryzienia. Inna sprawa to nimfy kleszcza wielkosci ziarenka ktore tez przenosza borelioze.

Kurcze tego nie wiedziałam. Dziękuję wam za pomoc na pewno pójdę do lekarza w tym kierunku  Uśmiech
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości