Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
SM a jelita
#21
(10-10-2018, 12:29)WorkBorg napisał(a): Ależ ja się zgadzam "Ale, zgadza się, zmiany na rdzeniu są bardziej odpowiedzialne za takie rzeczy, szczególnie jeżeli nie towarzyszy temu jakiś mocny ból brzucha czy podbrzusza."

Moje zmiany są w odcinku szyjnym i każdy neurolog twierdzi, że to miejsce nie ma nic wspólnego z utrzymaniem stolca ;/
Odpowiedz
#22
odcinek szyjny = rdzeń kręgowy.
Rdzeń kręgowy = wszystko co jest pod zmianą może być skopane.

Ale skoro neurolodzy, którzy widzieli twój obraz rezonansu tak uważają, to może coś jest na rzeczy.
Odpowiedz
#23
(10-10-2018, 12:35)WorkBorg napisał(a): odcinek szyjny = rdzeń kręgowy.
Rdzeń kręgowy = wszystko co jest pod zmianą może być skopane.

Ale skoro neurolodzy, którzy widzieli twój obraz rezonansu tak uważają, to może coś jest na rzeczy.

Dlatego ja już sam nie wiem gdzie szukać przyczyny. Gastrolog zwala winę na Aubagio, a neurolog temu zaprzecza.
Odpowiedz
#24
Ja bym się generalnie mocno nad Aubagio pochylił. Z drugiej strony - mnóstwo pacjentów z SM ma dolegliwości żołądkowe.

Teriflunomid ma mnóstwo powikłań gastro.
Odpowiedz
#25
(10-10-2018, 12:38)WorkBorg napisał(a): Ja bym się generalnie mocno nad Aubagio pochylił. Z drugiej strony - mnóstwo pacjentów z SM ma dolegliwości żołądkowe.

Teriflunomid ma mnóstwo powikłań gastro.


Z tego co widze to wiekszosc ma biegunki. A ja od doagnozy pogorszenie zespolu jelita drazliwego w strone meczacych zaparc. Wiem ile blonnika moge spozyc , jem zdrowo a problem mam straszny


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#26
(10-10-2018, 12:35)WorkBorg napisał(a): odcinek szyjny = rdzeń kręgowy.
Rdzeń kręgowy = wszystko co jest pod zmianą może być skopane.

Ale skoro neurolodzy, którzy widzieli twój obraz rezonansu tak uważają, to może coś jest na rzeczy.

a odcinek piersiowy? bo taki miałam pierwszy MRI
Odpowiedz
#27
Nie no, tak, tak, gdzieś tu pisałem - rdzeń kręgowy ma 3 części = szyja, pierś i lędźwie. w SMie interesuje nas szyja i pierś.
Odpowiedz
#28
(10-10-2018, 13:36)WorkBorg napisał(a): Nie no, tak, tak, gdzieś tu pisałem - rdzeń kręgowy ma 3 części = szyja, pierś i lędźwie. w SMie interesuje nas szyja i pierś.

a bo mi się zawsze rdzeń kręgowy kojarzy z "krzyżem", ale to głupie skojarzenie. dzięki
Odpowiedz
#29
(10-10-2018, 12:53)Anka napisał(a):
(10-10-2018, 12:38)WorkBorg napisał(a): Ja bym się generalnie mocno nad Aubagio pochylił. Z drugiej strony - mnóstwo pacjentów z SM ma dolegliwości żołądkowe.

Teriflunomid ma mnóstwo powikłań gastro.


Z tego co widze to wiekszosc ma biegunki. A ja od doagnozy pogorszenie zespolu jelita drazliwego w strone meczacych zaparc. Wiem ile blonnika moge spozyc , jem zdrowo a problem mam straszny


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
A jak u Ciebie z ilością wypijanej wody? Ja odkąd wypijam minimum 1,5 l wody dziennie + inne napoje typu herbatka, ziółka, kawka w ciągu dnia nie mam problemów z zaparciami i z biegunkami też. A bywało z tym różnie. Plus picia wody jest taki, że wypróżnianie jest regularne  (zazwyczaj rano po śniadaniu) i na resztę dnia mam spokój.
Odpowiedz
#30
(10-10-2018, 16:19)Dżoaśka napisał(a):
(10-10-2018, 12:53)Anka napisał(a):
(10-10-2018, 12:38)WorkBorg napisał(a): Ja bym się generalnie mocno nad Aubagio pochylił. Z drugiej strony - mnóstwo pacjentów z SM ma dolegliwości żołądkowe.

Teriflunomid ma mnóstwo powikłań gastro.


Z tego co widze to wiekszosc ma biegunki. A ja od doagnozy pogorszenie zespolu jelita drazliwego w strone meczacych zaparc. Wiem ile blonnika moge spozyc , jem zdrowo a problem mam straszny


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
A jak u Ciebie z ilością wypijanej wody? Ja odkąd wypijam minimum 1,5 l wody dziennie + inne napoje typu herbatka, ziółka, kawka w ciągu dnia nie mam problemów z zaparciami i z biegunkami też. A bywało z tym różnie. Plus picia wody jest taki, że wypróżnianie jest regularne  (zazwyczaj rano po śniadaniu) i na resztę dnia mam spokój.


Ja pijam glownie wode 2-2,5 l plus maks dwie kawy. Herbaty nie pijam. W ogole: z ziol czasem miete ale boli mnie po niej brzuch. Ja ogolnie nauczona jestem picia wody. Zawsze mam ze soba butelke. Jem takie owoce i warzywa ktore mi nie zaszkodza. Nie jem smazonego, smieciowego jedzenia. Sporadycznie czekolade. Ruch jest ale bez szalenstw. Wody nie trzymam. Jestem szczupla. Dietetyczka mnie wspiera jakimis tam przepisami. Ale odkad jestem w programie zaparcia czesciej niz normalne wyproznienie. Biegunki sie zdazyly. Ale przy zespole jelita drazliwego to norma. Raz tak raz tak. Tylko wczesniej czesciej biegunki byly. I w miezzy czasie wyproznial sie regularnie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości