Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
SM a jelita
#11
(04-10-2018, 09:00)Akinom napisał(a): Chmurka, mam niestety takie momenty w życiu, że jak kupa idzie to za chiny ludowe   tego nie zatrzymasz. Już mi się to kilka razy zdarzyło. Nie jest to miłe, ale jest. Wyprozniam się niby regularnie rano, ale jak mi ktoś wejdzie do łazienki a akurat mnie złapie to stoję pod drzwiami i modlę się żeby na podłogę nie poszło.

Mam tak samo od ponad 3 lat, jest to problem w który żaden lekarz nie wierzy. Biorę aubagio co pewnie powoduje biegunki ale napewno nie jest powodem nietrzymania kału. Miałem rezonans całego kręgosłupa i oprócz zmian w odcinku szyjnym, reszta jest ok. Moim skromnym zdaniem jest to problem SM, czyli słabych mięśni.
Odpowiedz
#12
No nie do końca, biegunki też mogą powodować problemy z nietrzymaniem.

Ale, zgadza się, zmiany na rdzeniu są bardziej odpowiedzialne za takie rzeczy, szczególnie jeżeli nie towarzyszy temu jakiś mocny ból brzucha czy podbrzusza.
Odpowiedz
#13
U mnie to na twardo jak idzie to idzie. Nie biegunka. Miewam takie momenty, że nie jestem w stanie tego zatrzymać.

A ból brzucha to mam na okrągło. W sumie to się do tego przyzwyczaiłem. USG w porządku. I jak nie boli to mi dziwnie ;-)
Odpowiedz
#14
A to nie od Tec? Przewlekły ból brzucha jako objaw SM? Pierwsze słyszę, człowiek uczy się cale życie.
Odpowiedz
#15
Tak na 90 % od tec, tyle, że wcześniej też mi się to zdarzało. Internista podejrzewał zespół jelita drazliwego, ale USG to wykluczyło.i w sumie nikt nie wie co to jest, a jak nikt nie wie to każdy wszystko zwala na SM. Dlatego jak okulista szukali co z moimi oczami jest nie tak, to dopiero jak zabrakło pomysłów powiedziałam, że choruje i być może ma to jakiś związek z oczami.
Odpowiedz
#16
(09-10-2018, 13:41)Akinom napisał(a): Tak na 90 % od tec, tyle, że wcześniej też mi się to zdarzało. Internista podejrzewał zespół jelita drazliwego, ale USG to wykluczyło.i w sumie nikt nie wie co to jest, a jak nikt nie wie to każdy wszystko zwala na SM. Dlatego jak okulista szukali co z moimi oczami jest nie tak, to dopiero jak zabrakło pomysłów powiedziałam, że choruje i być może ma to jakiś związek z oczami.

Nie diagnozuję nikogo przez internet.

Ale.

https://gastrologia.mp.pl/choroby/jelito...ta-grubego

Też autoimmunologiczne, choroby autoimmunologiczne lubią chodzić parami.

Tak tylko mówię.
Odpowiedz
#17
(09-10-2018, 13:41)Akinom napisał(a): Tak na 90 % od tec, tyle, że wcześniej też mi się to zdarzało. Internista podejrzewał zespół jelita drazliwego, ale USG to wykluczyło.i w sumie nikt nie wie co to jest, a jak nikt nie wie to każdy wszystko zwala na SM. Dlatego jak okulista szukali co z moimi oczami jest nie tak, to dopiero jak zabrakło pomysłów powiedziałam, że choruje i być może ma to jakiś związek z oczami.


Ja miałam diagnozowany zespół jelita drazliwego. Ale mi zrobili jeszcze gastro i kolonoskopie. I mam to dziadostwo juz 19 lat. I ogolnie na zmiane biegunki i zatwardzenia. Od roku wiecej zatwardzen. Lek biore tzn Debretin. Pomaga przez chwile. Metoda prob i bledow wiem co moge jesc a czego nie. Ogolnie najgorsze stany mam za soba. Ale czesto jelita pomimo ze jem jak powinnam daja czadu. Bol, skret, brzuch jak balon najgorsze. Kiedys ledwo zjadlam i bieglam do wc. Teraz zjem malo a jestem przejedzona, pelna, i ciagle tam cos boli, jezdzi po jelitach. Przy Tec wiem ze mam stale pory psilkow. 30 min spoznienia ok. Wiecej bol taki ze ciezko wytrzymac


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#18
Z tymi porami posiłków to fakt. Mam to samo. Jak nie zjem o czasie to mnie skręca z bólu. I nie mogę jeść pizzy i mojej ukochanej sałaty. Po jednym i po drugim rewolucja francuska ;-) Woda z tyłka jak przy jelitowce. Dlatego pizzy nie jadam, a sałatka z sałaty skusi od czasu do czasu i wtedy cierpimy :-D
Odpowiedz
#19
(09-10-2018, 11:31)WorkBorg napisał(a): No nie do końca, biegunki też mogą powodować problemy z nietrzymaniem.

Ale, zgadza się, zmiany na rdzeniu są bardziej odpowiedzialne za takie rzeczy, szczególnie jeżeli nie towarzyszy temu jakiś mocny ból brzucha czy podbrzusza.

Nie mogę utrzymać na długo stolca czy to jest biegunka czy po prostu poranny stolec. Parcie jest naglące i w max 5 minut muszę odwiedzić toaletę. Miałem gastroskopie, kolonoskopie i tk jamy brzusznej w której wykluczono sporą ilość chorób łącznie z mikroskopowym zapaleniem jak i chorobą crohna, więc dalej twierdzę, że przyczyną moich dolegliwości jest SM.
Odpowiedz
#20
Ależ ja się zgadzam "Ale, zgadza się, zmiany na rdzeniu są bardziej odpowiedzialne za takie rzeczy, szczególnie jeżeli nie towarzyszy temu jakiś mocny ból brzucha czy podbrzusza."
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości