Ocena wątku:
  • 3 głosów - średnia: 3.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Copaxone
#21
Mam wrażenie ,że na początku zastrzyki bolały mnie mniej.Może to adrenalina znieczulała  Oczko  ,a może teraz zaczęłam już  się  kłuć w te same miejsca. 
Najmniej mnie boli tam,gdzie mam największe zapasy tłuszczu,czyli brzuch i boczki. Też schładzam przed i  po iniekcji .Jak zrobi mi się odczyn,smaruję żelem arnikowym, ale to chyba działa mi bardziej na psychikę niż na obrzęk Oczko .Nigdy natomiast mnie nie swędzi miejsce kucia.
Odpowiedz
#22
Ja za to mam ostatnio zła passe w udo wkulam sie chyba w mięsień bo az mi spuchla i zdretwiala noga przez kilka dni a wczoraj na brzuchu zostal mi wylew podskorny po raz pierwszy Smutny moze cos robie źle???
Odpowiedz
#23
Nie wiem czy można źle zrobić zastrzyk. Może zbyt głęboko wbijasz igłę albo to zbieg okoliczności. Zdarza się, że raz w tym samym miejscu jest dobrze, a raz nie.
Odpowiedz
#24
Witam,
mam diagnozę postawioną od 9 lat, od 6 m-cy mam włączone leczenie.. początkowo był to Copaxon 40mg ale miałam silne reakcje uczuleniowe następnie była Tekfidera- był jeszcze gorzej. Obecnie biorę ponownie Copaxon 20mg  i mam bardzo duże reakcje w miejscu wkłucia-guzki, wielkości jajka, bardzo bolące i gorące utrzymujące się do 3 dni od wkłucia. Dodatkowo mam bóle mięśni(jak przy grypie). Może ktoś z Was miał takie objawy? Jak sobie z tym radzić?
Odpowiedz
#25
To, co piszesz, brzmi dość niepokojąco. Owszem, w miejscu wkłucia robią się guzki, czasem nawet dość duże, ale na pewno nie wielkości jajka. Poza tym objawy grypopodobne nie są bardzo typowe przy Copaxone, może na początku, ale jeśli się to utrzymuje, to znaczy że coś jest nie tak. Myślę, że warto porozmawiać o tym z lekarzem, zwłaszcza biorąc pod uwagę Twoją burzliwą dotąd historię leczenia. Może jesteś uczuleniowcem, któremu trudno jest dobrać lek i trzeba wielu prób, aby trafić na właściwy.
Odpowiedz
#26
No to mogę naoisać, że pomimo niepewności udało mi się prawie bez przerwy (jeden zastrzyk przerwy) kontynuować leczenie Copaxone 40, po zakończeniu pierwszego programu. Teraz leczenie w ramach programu lekowego NFZ. Może coś tam mi on pomaga, nie wiadomo, wiadomo jedynie, że w rezonansie robionym teraz po roku od pierwszego, wyszło, że zmiany takie same jak w pierwszym, Czyli ani tam lepiej w tym łbie się nie zrobiło ani gorzej. A zmian od cholery bo jak napisali - powyżej 20.
Odpowiedz
#27
(20-03-2017, 09:37)baryla1969 napisał(a): No to mogę naoisać, że pomimo niepewności udało mi się prawie bez przerwy (jeden zastrzyk przerwy) kontynuować leczenie Copaxone 40, po zakończeniu pierwszego programu. Teraz leczenie w ramach programu lekowego NFZ. Może coś tam mi on pomaga, nie wiadomo, wiadomo jedynie, że w rezonansie robionym teraz po roku od pierwszego, wyszło, że zmiany takie same jak w pierwszym, Czyli ani tam lepiej w tym łbie się nie zrobiło ani gorzej. A zmian od cholery bo jak napisali - powyżej 20.

Świetne wieści! Oby tak dalej! Uśmiech
Napisałeś, że teraz kontynuacja leczenia w ramach programu NFZ. Wcześniej dostawałeś leki na jakichś innych zasadach?
Odpowiedz
#28
(20-03-2017, 13:36)Monika napisał(a): Świetne wieści! Oby tak dalej! Uśmiech
Napisałeś, że teraz kontynuacja leczenia w ramach programu NFZ. Wcześniej dostawałeś leki na jakichś innych zasadach?

No wczesniej przez rok to był taki roczny program tylko. W zasadzie głownie w nim to coś chodziło o opinie o samowstrzykiwaczu najbardziej.
Odpowiedz
#29
Kochani,

mam dostep ******************. Osoba, ktorej pomagalem dostala sie na program NFZ. Nie uzywam, a nie chce wyrzucac. ***********************************************
Joanna napisał 22-03-2017, 14:42:
Na forum nie sprzedajemy ani nie oddajemy leków bo jest to niezgodne z prawem.
Odpowiedz
#30
Żeby zdecydować się na wzięcie jakiegokolwiek leku z niepewnego źródła (nie wiadomo jak przechowywanego?!) trzeba być skrajnie szaleńczo zdesperowanym lub mieć kłopoty z logicznym myśleniem i mieć zanik ośrodków samoobronnych Wykrzyknik Wykrzyknik Wykrzyknik
Ostrzegam! i Pozdrawiam!
To nie S.M. ma mnie  tylko ja mam S.M.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości