Ocena wątku:
  • 19 głosów - średnia: 4.47
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tecfidera
polprazol ...nie mam ale jutro podejde do apteki...nospa forte i dzis juz wzielam stoperan bo nie dalam rady...ale zauwazylam za przeczytana na forum rada...ze jak jem bardziej obfite posilki przed tabletka to bole nie wystepuja natomiast ten brzuch ciagle wyglada jak bym w ciazy byla...JMonika wiec trzymam kciuki moze dadza ci cos co Twoj organizm bedzie tolerowal.... zycze ci braku skutkow ubacznych....

kupilam kapuste kiszona ale boje sie ja zjesc...bo tez wlasnie gdzies wyczytalam...mam tez kiszone ogorki od babci ...ale boje sie ze znowu cos bedzie bolalo....i ciagle nie dociera do mnie co sie dzieje i dlaczego...1,5.miesiaca temu bylam zdrowym czlowiekiem
Odpowiedz
(17-03-2019, 22:55)MEdyta1975 napisał(a): polprazol ...nie mam ale jutro podejde do apteki...nospa  forte i dzis juz wzielam stoperan bo nie dalam rady...ale zauwazylam za przeczytana na forum rada...ze jak jem bardziej obfite posilki przed tabletka to bole nie wystepuja natomiast  ten brzuch ciagle wyglada jak bym w ciazy byla...JMonika wiec trzymam kciuki moze dadza ci cos co Twoj organizm bedzie tolerowal.... zycze ci braku skutkow ubacznych....

kupilam kapuste kiszona ale boje sie ja zjesc...bo tez wlasnie gdzies wyczytalam...mam tez kiszone ogorki od babci ...ale boje sie ze znowu cos bedzie bolalo....i ciagle nie dociera do mnie co sie dzieje i dlaczego...1,5.miesiaca temu bylam zdrowym czlowiekiem

Jedz tłusto. Ser żółty, jajko, awokado, łosoś wędzony. Lek obowiązkowo do posiłku. Bierz polprazol i probiotyki przy biegunce. Będzie dobrze ?
Odpowiedz
Ja biorę tec od 2 lat i jak bolało tak boli. Teraz zaczęłam brać esentiale forte. 2 razy dziennie. Po miesiącu brania zaczynam odczuwać ulgę
Odpowiedz
witam...wczoraj niestety osiagnelam juz chyba apogeum bolu...rozwolnienia ...nie moglam wstac z lozka...to juz prawie 3 tygodnie...nie da sie tak zyc...poszlam dis do lekarza ...kazali odstawic natychmiast tecfidere...dali leki na wyciszenie ukladu pokarmowego i kazali sie zglosic jak ustapia dolegliwosci ....pewnie czeka mnie zmiana leku....nie wzielam juz dawki na noc minela zaledwie doba a ja czuje jakbym wrocila do zywych z zaswiatow....pojechalam nawet do sklepu na zakupy...a od tyg nie wychodzilam z domu....jestem szczesliwa ze koszmar sie skonczyl mam tylko nadzieje ze juz gorzej nie bedzie
Odpowiedz
(21-03-2019, 17:05)Edyta1975 napisał(a): witam...wczoraj niestety osiagnelam juz chyba apogeum bolu...rozwolnienia ...nie moglam wstac z lozka...to juz prawie 3 tygodnie...nie da sie tak zyc...poszlam dis do lekarza ...kazali odstawic natychmiast tecfidere...dali leki na wyciszenie ukladu pokarmowego i kazali sie zglosic jak ustapia dolegliwosci ....pewnie czeka mnie zmiana leku....nie wzielam juz dawki na noc minela zaledwie doba a ja czuje jakbym wrocila do zywych z zaswiatow....pojechalam nawet do sklepu na zakupy...a od tyg nie wychodzilam z domu....jestem szczesliwa ze koszmar sie skonczyl mam tylko nadzieje ze juz gorzej nie bedzie


Szkoda że tak źle reagujesz na lek, chyba to jest bardzo rzadkie[emoji848]Może z nowym lekiem będziesz się lepiej czuła.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
(21-03-2019, 17:05)Edyta1975 napisał(a): witam...wczoraj niestety osiagnelam juz chyba apogeum bolu...rozwolnienia ...nie moglam wstac z lozka...to juz prawie 3 tygodnie...nie da sie tak zyc...poszlam dis do lekarza ...kazali odstawic natychmiast tecfidere...dali leki na wyciszenie ukladu pokarmowego i kazali sie zglosic jak ustapia dolegliwosci ....pewnie czeka mnie zmiana leku....nie wzielam juz dawki na noc minela zaledwie doba a ja czuje jakbym wrocila do zywych z zaswiatow....pojechalam nawet do sklepu na zakupy...a od tyg nie wychodzilam z domu....jestem szczesliwa ze koszmar sie skonczyl mam tylko nadzieje ze juz gorzej nie bedzie

też miałam takie problemy z Tecfiderą, zwaliło mnie z nóg - gorączka, wymioty, biegunka. Po odstawieniu, na drugi dzień jak ręką odjął
Odpowiedz
poziomka i co dlaej? dostalas inny lek?
Odpowiedz
Ja od środy jelitówka plus wirus w gardle.
Lekarz badając mnie powiedział mi ze mam zapalenie zoladka, jelit i woreczka zolciowego.
Jelitowka minela po podaniu leku.
Gardlo ok ale schodzi na oskrzela bo kaszle jak szalona.
Natomiast bole w zoladku, jelitach i na gorze gdzie woreczek nadal sa.
Nie dziwi mnie to w sumie bo od dziecka mam zespol jelita drazliwego i ja ciagle mam problemy ogolnie z ukladem pokarmowym.
Neuro nie kazal mi narzie odkladac Tec.
Mam leki tez na te zapalenia.
Tylko co jesc do Tec?
Ja na codzien jem ogolnie lekkostrawnie, ze wzgledu na zespol jelita drazliwego
Natomiast co jesc teraz przy Tec?
Jem malo bo sie zaraz przejadam i mam odruch wymiotny.
Powinnam caly dzien jesc lekko, nie przejadac sie
Ale odkad biore antubiotyk i te leki to np flashe mam takie ze siedze i wyje
Trwaja nawet godzine, piecze mnie wszystko tak jakby sie wrzucila do pieca.
Przedzwonie do mojego neuro ale boje sie ze z tym zoladkiem to grubsza sprawa
Leki biore od piatku wiec krotko i wiem ze nie pomoga z dnia na dzien.
Jak nie urok to sraczka
Betaferon mi szkodzil nie wiem czy te zapalenie od Tec czy po prostu ta jelitowka zaognila sprawe
Tec biore od czerwca 2018 i nie mialam problemu z ukladem pokarmowym w ogole, morfo i mocz ok.
Nie liczac limfo jak u wiekszosci.
Ps. Czy wy tez macie problem z jedzeniem czekolady odkad jestescie na Tec?
Mnie skreca a jak koedys mialam dzien lasucha przef menstruacja az zwymiotowalam
Odpowiedz
Nic mi się nie przydarza jak jem czekoladę, może z tec jedz jakiś ryż na mleku czy coś podobnego teraz?
Odpowiedz
Ja po gorzkiej czekoladzie zawsze mam jakieś sensacje. Niby powinna powodować zatwierdzenie a u mnie jest dokładnie odwrotnie.

Nie pomyślałam, żeby połączyć to z tec.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 20 gości