Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rynek Zdrowia. Rozmowa z prof. Rejdakiem.
#13
(21-10-2020, 19:35)yasmina napisał(a):
(21-10-2020, 10:51)Olaa napisał(a):
(20-10-2020, 19:49)yasmina napisał(a): No właśnie, ja też powoli tracę cierpliwość. Jutro chcę zadzwonić i ewent. umówić wizytę, o ile to będzie możliwe ze względu na covid. Nie mam jednak pojęcia do kogo innego się zwrócić ewentualnie. 

Yasmina,
Jeśli nie wiesz do kogo się zwrócić, to zajrzyj tutaj: https://ptsr.org.pl/mapasm,112.asp   Tutaj, na stronie PTSR masz listę ośrodków prowadzących programy lekowe.
Wybierasz I lub II linię, filtrujesz województwo (warto pamiętać, że nie ma rejonizacji, możesz leczyć się gdziekolwiek w Polsce). Bierzesz telefon i jużUśmiech
Ja zrobiłam dokładnie w ten sposóbUśmiech
Dzięki za link Uśmiech . Problem w tym, że ja nawet nie wiem czy kwalifikuję się do I linii, nie uzyskałam od neuro takiej informacji i przypuszczam, że nie chcą mnie zakwalifikować, bo nie jest aż tak źle. Nie wiem jaką mam postać, prawdopodobnie RR, ale to moje domysły. Przeglądnęłam skalę EDSS, jak mam 0.5 to dobrze. Po prostu na dzień dzisiejszy funkcjonuję normalnie, może nogi mam trochę słabsze, ale to też może być przyczyna lędźwiówki, bo czasami odczuwam ból w biodrze, a i do młodych nie należę Duży uśmiech , więc różne rzeczy na starość wychodzą. Duży uśmiech
Yasmina,
ja mam EDSS = 0 a jestem w programie. Trzeba spełniać kryteria McDonalda z 2010roku dotyczące rozpoznania SM czyli w skrócie  przejść co najmniej dwa rzuty lub jeden rzut + mieć co najmniej jedną aktywną zmianę w mózgu. Jak wygooglujesz te kryteria to możesz sobie dokładniej doczytać. Poza tym przy programach lekowych im niższy edss tym lepiej.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Rynek Zdrowia. Rozmowa z prof. Rejdakiem. - przez JustynaS - 21-10-2020, 20:20

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości