Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Cienie liter na monitorze, telefonie
#27
(06-04-2020, 16:55)karopk napisał(a):
(03-04-2020, 19:07)Moris napisał(a):
(03-04-2020, 16:43)karopk napisał(a):
(27-01-2019, 21:17)Moris napisał(a): Mam pytanie czy spotkał się ktoś z taką dolegliwością jak wychodzące cienie liter na napisach widzianych na telewizorze, telefonie itd. ogólnie najlepiej to zjawisko idzie zaobserwować na wyświetlaczach cyfrowych, gdy mamy jasne tło i ciemne litery. Cienie widziane są zarówno jak zakryje się jedno z oczu jak i patrząc normalnie obuocznie. Czy taki objaw jak przedstawiony na zdjęciu w załączniku jest charakterystyczny dla SM?

Hej,

Ja tak mam od dłuższego czasu. Będąc na oddziale w IPiN (styczeń 2019 w celu diagnostyki w kierunku SM) zgłaszałam ten objaw i po badaniu WPW, który wyszedł na pograniczu normy dla oczu, kazano mi pójść do okulisty. Byłam u okulisty i w jednym oku wynik HRT3 jest na pograniczu normy, ale nie pogłębia się ta zmiana. U mnie nie ma wpływu czy jestem wypoczęta, czy nie. Dodam, że w trakcie czytania danej linijki tekstu, pojawiają się takie małe kółka, które zasłaniają litery lub wyrazy w zdaniach, które są powyżej lub poniżej czytanej przeze mnie linijki tekstu. Teraz WPW mam gorsze, w RM z kontrastem pojawiło się kilka zmian, ale nie wzmocnionych kontrastem. Ale nie mam postawionej diagnozy sm i nie mam żadnej podpowiedzi co robić dalej... Poszukuję informacji tu na forum lub kieruję się chorobami w rodzinie (np.moja mama ma toczeń i pójdę do reumatologa).
Ja nigdy nie miałem robionego badania WPW. Byłem ponad rok temu u okulisty i niczego niepokojącego nie zauważył, ale pewnie przydałoby się zrobić ponownie jakieś kontrolne badanie. W RM kontrolnym nie pojawiły się żadne nowe zmiany, a problem nadal występuje.
Dziękuję za odpowiedź i podzielenie się swoją historią  Uśmiech Myślę, że warto powtórzyć badania okulistyczne. Ja jestem krótkowidzem, więc i tak muszę chodzić systematycznie na kontrolę. Moris, może zastanów się nad wizytą u optometrysty. Do tej pory tylko jedna okulistka zbadała mnie bardziej szczegółowo a reszta to tylko czytanie z dali, pomiar ciśnienia i koniec. Ja po takiej wizycie u optometrystki, dostałam ćwiczenia oczu. Nie zaszkodziły, ale też nie pomogły uporać się z tą dolegliwością.
Również jestem krótkowidzem. Jak będzie spokojniej to pewnie wybiorę się żeby powtórzyć badania związane z wzrokiem.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Cienie liter na monitorze, telefonie - przez Moris - 27-01-2019, 21:17
Cienie liter na monitorze, telefonie - przez hela - 27-01-2019, 21:56
Cienie liter na monitorze, telefonie - przez hela - 28-01-2019, 07:33
RE: Cienie liter na monitorze, telefonie - przez Moris - 09-04-2020, 20:54

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości