Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Handel lekami na forum - ostrzeżenie
#1
Przestrzegam Wszystkich użytkowników.  W związku, z pojawiającymi się próbami handlu lekami na forum, przypominam, że jest to NIELEGALNE i w żaden sposób przez Nas akceptowane ! Za to grozi odpowiedzialność karna! Logujac się, nie jest się anonimowym!  Wszystkie osoby, będą banowane na zawsze a posty na bieżąco usuwane !!! Jeżeli to nie przyniesie skutku,  to zajmą się tym organy scigania.
Proszę mieć również na uwadze, że nawet oddanie leku jest przestępstwem.


Zgodnie z art. 124 ustawy Prawo farmaceutyczne kto wprowadza do obrotu lub przechowuje w celu wprowadzenia do obrotu produkt leczniczy, nie posiadając pozwolenia na dopuszczenie do obrotu, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Obrót hurtowy produktami leczniczymi mogą prowadzić wyłącznie hurtownie farmaceutyczne, składy celne i konsygnacyjne produktów leczniczych. Do składów celnych i konsygnacyjnych produktów leczniczych stosuje się odpowiednio przepisy dotyczące hurtowni farmaceutycznej.
Odpowiedz
#2
Jest jakiś przepis mówiący co trzeba zrobić jak zostaje mi lek. Gdzie mogę szukać takich informacji żeby mieć podkładkę co mam zrobić z lekiem. Dziękuję
Odpowiedz
#3
Zapytaj tam gdzie jesteś w programie czy oni nie biorą z powrotem tego co ci zostanie.
Odpowiedz
#4
(23-05-2018, 13:22)klaudia26 napisał(a): Zapytaj tam gdzie jesteś w programie czy oni nie biorą z powrotem tego co ci zostanie.

 Szpital musi od nas wziąć lek. My jak przestajemy brać jakiś konkretny musimy go zwrócić nie możemy go przechowywać w domu. Chodzi mi o konkretny przepis prawny. Dzwoniłam do polskiego towarzystwa stwardnienie rozsiane go czekam na maila. Chodzi mi o to że należy do grupy osób chorych na stwardnienie rozsiane na Facebooku. Tam mnóstwo osób sprzedaje albo oddaje albo wymienia się lekami. Chciałam po prostu wrzucić jakiś link, żeby ich oświecić  Wykrzyknik
Odpowiedz
#5
Prawo farmaceutyczne "Art. 124. Kto wprowadza do obrotu lub przechowuje w celu wprowadzenia
do obrotu produkt leczniczy, nie posiadając pozwolenia na dopuszczenie do obrotu,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności
do lat 2."

Jeśli dobrze kojarzę to pozwolenie na handel mają tylko hurtownie, apteki i punkty apteczne a osoba sprzedająca chyba powinna mieć wykształcenie farmaceutyczne.
Odpowiedz
#6
Dzięki.
Odpowiedz
#7
Anka w moim poście był artykuł ustawy dotyczący obrotu i handlu lekami. Tez widziałam, ze w grupie na fb ludzie często oddają leki ale niestety jest to nielegalne i wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy.
Odpowiedz
#8
(23-05-2018, 18:57)Joanna napisał(a): Anka w moim poście był artykuł ustawy dotyczący obrotu i handlu  lekami. Tez widziałam,  ze w grupie na fb ludzie często oddają leki ale niestety jest to nielegalne i wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy.

Jedna dziewczyna pisała, że nie dostała się do programu. I przez kilka mcy leczylasie lekiem po kimś. Mi to słabo się robi jak czytam takie historie. Wiem, że są osoby które muszą czekać na przyjęcie do programu. mnie tam na tej grupie lekko zjechali jak napisałam, że to nielegalne.  Ludzie są bezmyślni
Odpowiedz
#9
Ale jak się nie boją, przecież w razie czego nie mają lekarza z którym mogą porozmawiać, który wyśle na badania itp, rozumiem że bardzo się chcą leczyć, ale na własną rękę, kiedy leczenie jest dostępne dla wszystkich to poprostu głupie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#10
Jeszcze raz przypominam bo pojawiają się dalsze próby "oddawania " leków, dzisiaj kolejny raz usuwalam i ostrzegalam jedna z takich osób, jakikolwiek obrót lekami   jest  nielegalny  i przez Nas w żaden sposób akceptowany, takie osoby od razu zostaną usunięte i te osoby muszą się liczyć z tym, że sprawa może trafić do organów ścigania. 
Proszę być tego świadomym.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości