Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
podróże małe i duże
#1
od diagnozy nurtuje mnie taka sprawa, jeszcze przed diagnozą zdążyłam zaplanować wakacje, (tygodniowe wczasy, 5-cio godzinny lot samolotem, obce państwo, niezbyt gorący kraj), myślicie że taki wyjazd jest nadal możliwy (zakładam że nie będzie kolidował z leczeniem)?

i jeszcze takie pytanie, jak sobie radzicie z jazdą samochodem na dłuższych dystansach (2-3h za kierownicą)?
Odpowiedz
#2
O wyjeździe trzeba porozmawiać z lekarzem prowadzącym ale raczej nie będzie problemu bo i czemu miałby być.

Jeśli o jazdę autem chodzi to ja tylko jako pasażer jeżdżę
Odpowiedz
#3
(26-02-2017, 19:42)hela napisał(a): od diagnozy nurtuje mnie taka sprawa, jeszcze przed diagnozą zdążyłam zaplanować wakacje, (tygodniowe wczasy, 5-cio godzinny lot samolotem, obce państwo, niezbyt gorący kraj), myślicie że taki wyjazd jest nadal możliwy (zakładam że nie będzie kolidował z leczeniem)?

i jeszcze takie pytanie, jak sobie radzicie z jazdą samochodem na dłuższych dystansach (2-3h za kierownicą)?

Cześć hela,
Myślę że wyjazd jest możliwy :UśmiechJa zostałam zdiagnozowana w czerwcu a pod koniec lipca wyleciałam do Turcji (dostałam też paszport na przewóz leku Betaferon) mój neurolog wręcz namawiał mnie na wylot i zmianę klimatu z czego bardzo się cieszę bo wszystkie dolegliwości minęły   w 100% .
Pozdrawiam
Odpowiedz
#4
kto wydaje taki paszport na leki? pocieszające jest to co piszecieUśmiech porozmawiam z lekarzem
Odpowiedz
#5
Paszport lekowy wystawia neurolog prowadzący w programie lekowym. Jest konieczny podczas podróży samolotem z lekiem w formie zastrzyku. Nie wiem jak wygląda kwestia przewożenia Tecfidery. Ale - jako że to tabletki - być może nie trzeba mieć paszportu lekowego. Może wypowie się na ten temat ktoś, kto stosuje ten lek i ew. sprostuje.

Skonsultuj się z lekarzem, a później jedź i baw się dobrze! Uśmiech

   
   
Odpowiedz
#6
czytałam że tam gdzie jadę na każde leki musi być papierSmutny ale wtedy się nie spodziewałam że jakiekolwiek będę miała okazję przewozić...
Odpowiedz
#7
Myślę że z wyjazdem na wakacje nie będziesz miała problemu Uśmiech a jeśli chodzi o prowadzenie samochodu to ja nie mam z tym problemu bez względu na długość trasy Uśmiech
Odpowiedz
#8
Hej Hela, ja sporo latam, co prawda glownie po Europie i loty najdluzej okolo 2h, no ale nie wydaje mi sie, by mialy byc jakies przeciwskazania. Porozmawiaj z lekarzem, zwlaszcza jesli to ma byc zmiana klimatu Uśmiech Ja po Europie smigam z Tecfidera bez papierow, ale na dluzsza trase pewnie i na tabletki trzeba paszport. Z tym ze to nie jest nic wielkiego, moja neurolog mowila, ze w razie czego od reki moze taki papierek wystawic.
You are never too old to set a new goal or to dream a new dream...
Odpowiedz
#9
(26-02-2017, 19:42)hela napisał(a): od diagnozy nurtuje mnie taka sprawa, jeszcze przed diagnozą zdążyłam zaplanować wakacje, (tygodniowe wczasy, 5-cio godzinny lot samolotem, obce państwo, niezbyt gorący kraj), myślicie że taki wyjazd jest nadal możliwy (zakładam że nie będzie kolidował z leczeniem)?

i jeszcze takie pytanie, jak sobie radzicie z jazdą samochodem na dłuższych dystansach (2-3h za kierownicą)?
Hej hela!
 Trzeba po prostu taki wyjazd skonsultować z lekarzem prowadzącym, chodzi o wydanie leku na zapas jeśli go może braknąć! Ale to też nie jest kłopot bo możemy w ciągu roku otrzymać jedno opakowanie więcej. A przy niektórych lekach takich jak Avonex(interferon)taki paszport jest przy krzdym opakowaniu i jedynie trzeba go podstemplować a co do innych musisz zapytać ,lekarza ewentualnie linie lotnicze lub ambasadę tego państwa do którego chcesz sie udać!
Pozdrawiam!
To nie S.M. ma mnie  tylko ja mam S.M.
Odpowiedz
#10
dziękuję wszystkim za opinię Duży uśmiech
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości