Ocena wątku:
  • 19 głosów - średnia: 4.47
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tecfidera
(12-02-2019, 20:22)sloneczko25 napisał(a): Gigi obawiam się, że skoro w ciąży się bierze euthyrox już w takiej dawce to nie licz za bardzo, że to jedyny  raz. Ja w każdej ciąży brałam euthyrox 50 a po ciąży już nie ale  z czasem wyszła dalej niedoczynność i aktualnie mam nawet 100mg. Jak już coś się zadziało to może być na stałe i dobrze by było sprawdzić TSH z FT4 bo oprócz tego, źe TSH może być na poziomie to jeszcze ważne jak tam w porównaniu  z FT4
O matko....No jakby jednej choroby bylo mało Niezdecydowany No nic, bede czekać na rozwój sytuacji, póki co mam 25 i kontrola za 3mce. Dzięki za info
Odpowiedz
Gigi przecież to nie aż taka tragedia. Tylko pamiętać żeby brać min. 30 min przed jedzeniem (ja w ciąży o tym zapomniałam i ciągle miałam złe wyniki) A teraz przy łóżku mam tabletki i jak tylko się przebudzę to łykam Oczko
Odpowiedz
(12-02-2019, 19:55)Gigi napisał(a):
(12-02-2019, 00:18)Miriam napisał(a):
(11-02-2019, 19:05)Gigi napisał(a): Ja mam sprawdzane TSH co 3mce czyli przy kazdej wizycie. Bardzo mi się to przydało, bo dzięki temu od początku ciąży brałam dodatkowo Euthyrox, tsh miałam wtedy na poziomie 2,5. Zupelnie byłam nieswiadoma "problemu" z tarczycą bo norma to 4,2 wiec bylam przekonana, ze jest cacy. Podczas stosowania Tec tsh potrafiło"latać" pomiędzy 2,8 a 1,5. Zglosilam ten fakt ginekolog, ktora mnie wyslala do endokrynologa i nagle okazalo sie, ze jeszcze ta tarczyca nie taka jak trzeba :-D Czy wszystkie choroby immunologiczne idą ze sobą hurtem...

Czytasz mi w myślach droga koleżanko Oczko
Domysliłam sie, ze o to sie rozchodzi ;-) W ciąży jak się okazało wazne jest, zeby tsh za wysokie nie było, tak max 2 w pierwszym trymestrze takze stosowalam Euthyrox 50 i 75. Teraz bym chciala z tego zrezygnowac, Tecfidera ma chyba tendencje raczej do obnizania poziomu zatem moze obedzie sie bez brania przewlekle kolejnego leku  Podejrzany

No właśnie mnie się TSH podniosło (teraz mam prawie 3), ale mam w planach zrobić cały panel tarczycowy i wtedy będziemy myśleć co dalej.
Odpowiedz
Cześć

Chciałabym zweryfikować z Wami info, które do mnie doszło (a nie znalazłam tego w wątku - jeśli się powtórzę to wybaczcie).

Od poniedziałku (dziś 3 dzień) jestem na Tecfiderze. Jestem oczywiście na dawce początkowej - mam jakąś mega ciężką reakcje alergiczną, od czerwonej skóry, puchnięcia, uczucia palenia od wewnątrz aż po objawy grypopodobne które się dziś pojawiły.

Nie pytam już czy to normalne, czy nie, bo każdy pewnie reaguje inaczej. Chcialam zapytać natomiast, czy słyszeliście o tym (i czy to prawda), że z Tecfidery nie można wrócić na iniekcję? (gdyby okazało się jednak, że alergia jest zbyt silna i muszę zmienić lek). Jak to jest z alternatywą?
Odpowiedz
Uczucie pieczenia czy zaczerwieniena to norma. Poczytaj ulotke. I wiekszosc z nas ma te tzw flashe.
Palenie od wewnatrz to tez norma, mi czasem leci woda z nosa i piecze przelyk. Pieczenoe, palenie czerwona wrecz bordowa skora to norma. Nie tylko na poczatku.
Nie lyszalam ze po Tec nie wolno wracac do zastrzykow.
Skad wiesz?
Odpowiedz
Też nie słyszałam żeby po tec nie można było wrócić do zastrzyków, a jak napisała Anka flashe to norma, jedni mają czesciej, drudzy rzadziej. Tylko o puchnięciu nie słyszałam, ale poinformuj neuro. W tym wątku jest bardzo dużo informacji o flashuUśmiech


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
(13-02-2019, 17:36)hela napisał(a): Też nie słyszałam żeby po tec nie można było wrócić do zastrzyków, a jak napisała Anka flashe to norma, jedni mają czesciej, drudzy rzadziej. Tylko o puchnięciu nie słyszałam, ale poinformuj neuro. W tym wątku jest bardzo dużo informacji o flashuUśmiech


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

To jest wątek który dotarł do mojej informacji od jednego z producentów interferonów - dokładnie to, że nie ma odpowiedniej liczby badań nad taką możliwością. Chciałam zweryfikować, czy ktoś z Was spotkał się z taką informacją i czy to faktycznie prawa (nie brałam nigdy interferonów, przeszłam na Tec z Copaxone).
Nie chcę oczywiście siać zadnych plotek czy niesprawdzonych informacji, więc możliwe że to jakaś zmyślona historia, jeśli nikt się z taką opinią nie spotkał. Z ciekawości dopytam moją neuro czy o tym słyszała.
Odpowiedz
No najlepiej niech się lekarz wypowie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
(13-02-2019, 18:01)emsta napisał(a):
(13-02-2019, 17:36)hela napisał(a): Też nie słyszałam żeby po tec nie można było wrócić do zastrzyków, a jak napisała Anka flashe to norma, jedni mają czesciej, drudzy rzadziej. Tylko o puchnięciu nie słyszałam, ale poinformuj neuro. W tym wątku jest bardzo dużo informacji o flashuUśmiech


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

To jest wątek który dotarł do mojej informacji od jednego z producentów interferonów - dokładnie to, że nie ma odpowiedniej liczby badań nad taką możliwością. Chciałam zweryfikować, czy ktoś z Was spotkał się z taką informacją i czy to faktycznie prawa (nie brałam nigdy interferonów, przeszłam na Tec z Copaxone).
Nie chcę oczywiście siać zadnych plotek czy niesprawdzonych informacji, więc możliwe że to jakaś zmyślona historia, jeśli nikt się z taką opinią nie spotkał. Z ciekawości dopytam moją neuro czy o tym słyszała.
Swoja droga jak zmieniono ci lek to jakby tfu tfu Tec ci nie sluzyla nie wroca do copaxone.
Zaproponuja cos innego. Czemu zmieniono ci copaxone?
Odpowiedz
(12-02-2019, 19:11)hela napisał(a):
(12-02-2019, 16:36)Blanka napisał(a): Hej co mozna brac przy tecfiderze na przeziebienie lub grype? . Leżę plackiem z gorączka i boje się jakby mnie trameaj przejechal i boje się czegokolwiek wziasc. Do neuro nie dzwonie bo nigdy nie odbiera. Macie jakies pomysly moze ibupron? Poki co wikiem sie smaruje tylko


W ulotce jest napisane że leków na Ibuprofenie nie można brać.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Dzieki dziewczyny
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 5 gości