Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Objawy ze strony oczu, a zmiany w mri
#1
Zdjęcie 
Witajcie,

Czy ktoś tu ma takie objawy jak poniżej? To się chyba nazywa powidoki. Oprócz tego nieostre/podwójne widzenie w dal, mroczki przed oczami/męty w ciele szklistym widoczne nawet przy patrzeniu np. na asfaltowe torowisko tramwajowe (nie tylko na białą, jasną ścianę, dużo) - trzeba intensywnie pomrugać kilka razy żeby zniknęły, a jeden chyba i tak gdzieś tam w tle jest nadal widoczny. Dłuższe przyzwyczajanie się do ciemności. Zwiększone zaburzenia równowagi i niepewny chód w ciemności, zwłaszcza po nagłej zmianie warunków oświetlenia z jasności w ciemność. W przeszłości 2x epizod ok 2 godzinny pojawienia się mroczka centralnego zaciemniającego całkowicie centralne pole widzenia, widzenie tylko po obwodzie, następnie świecące zygzaki. Nie powtórzyło się do dnia dzisiejszego. 2x epizod jaskrawego, bardzo kontrastowego widzenia w lewym oku - objawy przeciwne do pozagałkowego zapalenia, w którym widzenie barw jest upośledzone, brak bólu gałek ocznych. Trwało ponad 4 dni, minęło po tygodniu. W wpw obniżona latencja w tym oku. Mam dużo różnych objawów z różnych części ciała, ale w tym wątku skupiam się tylko na objawach ze strony oczu.

Od lat już się diagnozuję i nie wiem co mi jest. W obrazie mri głowy przynajmniej 5 ognisk demielinizacyjnych/naczyniopochodnych, w ciągu ostatnich 3 lat 1 ognisko zniknęło, pojawiły się 3 nowe po lewej stronie podkorowo 9mm i w lewym podwzgórzu 6mm, niewielkie w ciele modzelowatym. W kręgosłupie 2 jamy hydrosyringomyeliczne ok 2,3mm (Było 4mm 5 lat temu).

   

   
Odpowiedz
#2
Przy czytaniu na czarnym tle, każdy chyba tak ma.
Odpowiedz
#3
a od ilu lat się diagnozujesz? z ogniskami demielinizacyjnymi nie stwierdzili SM? A jak sprawa z prążkami?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości