Forum Chorych na stwardnienie rozsiane
Praca z Granicami kraju - Wersja do druku

+- Forum Chorych na stwardnienie rozsiane (http://www.stwardnienierozsiane.info/forum)
+-- Dział: Życie codzienne z SM (http://www.stwardnienierozsiane.info/forum/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Dział: SM i praca (http://www.stwardnienierozsiane.info/forum/forumdisplay.php?fid=15)
+--- Wątek: Praca z Granicami kraju (/showthread.php?tid=803)Praca z Granicami kraju - royek - 11-10-2017

Mam do was pytanie. Jakoś tak sie zdarzyło, ze niedawno skończyłem studia i czas zaczać rozgladać sie za prac. Problem w tym, że pracy w moim zawodzie (zootechnik) jest w mojej okolicy (powiat krakowski) niewiele. Jak to też sie zdarza, najlepsze oferty sa zagranicą. I tu moje pytanie. Czy ktoś wie jak wyglada sprawa programów lekowych w innych krajach ? Wiem że w polsce nie ma problemu żebym zmienił szpital ale jak to zrobić miedzynarodowo lekarz nie byl mi w stanie powiedziec.


RE: Praca z Granicami kraju - klaudia26 - 11-10-2017

Przede wszystkim to musiałbyś być ubezpieczony za granicą żeby tam cokolwiek zacząć załatwiać. W dziale dotyczącym leczenia jest kilka wątków odnośnie leczenia w kilku państwach. Zajrzyj tam to na pewno jakieś informacje znajdziesz Uśmiech


RE: Praca z Granicami kraju - Mrówka - 07-03-2018

Tak, Klaudia26 ma rację. Mogę opowiedzieć coś o Belgii, tutaj podstawą dostania się do programu jest ubezpieczenie, ale żeby je mieć to albo trzeba przepracować jakiś czas, albo mieszkać z kimś kto Cię ubezpieczy. Poza tym trzeba mieć meldunek, bez tego nie załatwi się nic, ale żeby go uzyskać, trzeba mieć pracę, bo nikt nie wynajmie mieszkania osobie bez dochodu lub wprowadzić się do kogoś kto da Ci meldunek.
System leczenia jest taki sam jak w Polsce, jeśli chodzi o dostępność leków, lekarzy i porady.
Na terenie Belgii z Twoim wykształceniem może być ciężko, zorientuj się jak to ma się w Anglii, Irlandii, Niemczech lub Skandynawii.
Pozdrawiam i powodzenia!!!!